wtv.pl
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Jakub Kaminski/East News

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez Zbigniewa Ziobrę. Minister sprawiedliwości przekonuje, że proces przeciwko założonej przez ojca dyrektora Fundacji Lux Veritatis to przykład "nękania i inwigilacji". –To są metody wzięte rodem z reżimu Łukaszenki.

  • Tadeusz Rydzyk wraz z pozostałymi członkami zarządu Fundacji Lux Veritatis zostali oskarżeni o nieujawnienie informacji publicznych dotyczących ilości i sposobu rozdysponowania środków finansowych przekazanych przez państwo

  • Rolę oskarżyciela pełni organizacja Watchdog Polska

  • Zakonnik przekonywał już, że jest bohaterem niesłusznych ataków, porównując się przy tym choćby do księdza Popiełuszki

  • Tym razem w obronie Rydzyka stanął Zbigniew Ziobro. "To, co się dzieje, jest szykanowaniem, które nie mieści się w głowie", przekazał goszczący na antenie Radia Maryja minister sprawiedliwości 

W miniony czwartek ojciec Tadeusz Rydzyk stawił się w toruńskim Sądzie Rejonowym, gdzie w formie wideokonferencji został przesłuchany w sprawie dotyczącej prowadzonej przez niego Fundacji Lux Veritatis.

Organizacja jest oskarżana o uchylanie się od konieczności ujawnienia informacji publicznych w sprawie pieniędzy płynących do fundacji z budżetu państwa. Proces Lux Veritatis wytoczyli przedstawiciele Watchdog Polska.

Publiczne fundusze zaczęły płynąć do Torunia po wyborczym zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości. Potwierdzono, że w okresie od października 2015 roku do czerwca roku 2016 założona przez Rydzyka organizacja otrzymała od państwa blisko 1,4 mln zł. Oskarżyciel żąda jednak pełnej dokumentacji z kolejnych lat. 

W związku z toczącym się postępowaniem ojciec dyrektor raz po raz wskazywał w swych mediach, że rodzina Radia Maryja padła ofiarą zorganizowanych ataków. Efektem była manifestacja sympatyków rozgłośni pod toruńskim sądem. O demonstracji w obronie zakonnika pisaliśmy TUTAJ.

slask-1619811976

Studenci musieli w tłumie czekać na kolokwium. Na miejsce wezwano policję

CZYTAJ DALEJ

Zbigniew Ziobro w obronie Tadeusza Rydzyka

Uprawianą przez Rydzyka retorykę powielił goszczący na antenie Radia Maryja szef Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Komentując proces przeciwko Fundacji Lux Veritatis, szef resortu ocenił, że sprawa wygląda na naciąganą, a oskarżyciel, wykorzystując sądy karne, stara się prześladować organizację oraz "szanowane i cenione osoby".

W opinii Ziobry działania Watchdogs Polska mają na celu przede wszystkim "piętnowanie, atakowanie, niszczenie".

To kolejny dowód i ujawnienie intencji, o co tym osobom chodzi – ocenił minister sprawiedliwości. – Tutaj nie chodzi o sprawiedliwość i prawo, lecz o nękanie i inwigilacje.

Zdaniem Prokuratora Generalnego metody walki z toruńską organizacją są "wzięte rodem z reżimu Łukaszenki". Na zakończenie gość "Aktualności dnia" postanowił zapewnić, że wspiera redemptorystę.

Chciałbym wyrazić słowa solidarności z Ojcem Dyrektorem i całą Rodziną Radia Maryja – przekazał na antenie rozgłośni. – To, co się dzieje, jest szykanowaniem, które nie mieści się w głowie – dodał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radiomaryja.pl | WTV

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >