Tadeusz Rydzyk nie może narzekać widząc wyniki Radia Maryja. Wikimedia.org/Piotr Drabik CC BY 2.0
Źródło: Wikimedia.org/Piotr Drabik CC BY 2.0
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 27 Lutego 2021

Radio Maryja liderem wśród wzrostów rozgłośni radiowych

Zestawienie najbardziej popularnych rozgłośni radiowych przyniosło kilka zaskoczeń, a największym z nich wydaje się pozycja Radia Maryja. Medium Tadeusza Rydzyka jest coraz częściej wybierane przez odbiorców w godzinach porannych. W stosunku do poprzedniego notowania popularności katolickie radio wzrosło aż o 1,1 pkt proc. w udziale słuchalności w całym rynku. Obecnie Radio Maryja znajduje się na 9. miejscu w zestawieniu najchętniej słuchanych stacji.

  • Opublikowano ranking najchętniej wybieranych przez słuchaczy stacji radiowym w godzinach porannych
  • Badano okres od listopada 2020 r. do stycznia 2021 r.
  • W godzinach od 6:00:00 do 8:59:59 liderem jest RMF FM
  • Radio Maryja założone przez Tadeusza Rydzyka pochwalić się może 9. miejscem na lisie i rekordowym wzrostem zainteresowania: aż o 1,1 pkt proc.
  • Rekordowy spadek natomiast zaliczyła Trójka, z miejsca 5. spadła na miejsce 12.

Wynik Radia Maryja może być zaskoczeniem dla wielu osób. Okazuje się bowiem, że stacja radiowa Tadeusza Rydzyka prześcignęła w słuchalności w godzinach porannych nawet program trzeci Polskiego Radia.

To właśnie Radio Maryja odnotowało wyjątkowo duży awans w rankingu najchętniej wybieranych przez słuchaczy rozgłośni. Nie ulega wątpliwości, że Tadeusz Rydzyk ma powody do dumy i zadowolenia z prowadzonych przez siebie mediów.

Ranking stacji radiowych. Spory awans Radia Maryja

Chociaż Radio Maryja nie znajduje się jeszcze na podium opublikowanego rankingu, to pewne jest, że wynik osiągnięty przez katolicką rozgłośnię jest naprawdę imponujący. Najciekawszy jest rekordowy wręcz wzrost zainteresowania słuchaczy.

Pierwsze miejsce wśród stacji radiowych najchętniej wybieranych przez odbiorców zajęło RMF FM. To właśnie ta stacja może pochwalić się, że pomiędzy godziną 6:00:00 a 8:59:59 jest zwyczajnie bezkonkurencyjna. W stosunku do wyniku sprzed roku RMF FM może pochwalić się wzrostem udziału słuchalności o 0,04 pkt proc., czyli obecnie wynosi on aż 29,6 proc.

Były operator otwarcie opowiedział o pracy w TVN. Co na to nadawca?Były operator otwarcie opowiedział o pracy w TVN. Co na to nadawca?Czytaj dalej

Radio Track Kantar Polska badało wyniki w okresie od listopada 2020 r. do stycznia 2021 r. Z rankingu opublikowanego przez Wirtualnemedia.pl wynika, że drugie miejsce wśród najchętniej słuchanych rozgłośni radiowych zajmuje Radio Zet.Trzecie miejsce zajmuje natomiast stacja publicznego nadawcy: Jedynka.

Program pierwszy Polskiego Radia zanotował wzrost o 0,9 pkt proc. udziału i osiągnął 7,3 proc. udziału w rynku. Jednocześnie osiągi te spowodowały, że z trzeciego na czwarte miejsce spadła Eska (wynik 5,9 proc.).

Radio Maryja wyjątkowo zaskoczyło swoim wynikiem. Treści prezentowane przez rozgłośnię Tadeusza Rydzyka skierowane są do wąskiego grona odbiorców, jednak mimo to słuchacze coraz częściej rankiem wybierają katolickie radio. Jaki dokładnie wynik zanotowała "siostra" TV Trwam?

W tym roku Radio Maryja było 9. najchętniej wybierana porankiem stacją

Jak dużymi wpływami na rynku radiowym pochwalić się może Tadeusz Rydzyk? Radio Maryja zgodnie z przeprowadzonym badaniem od listopada 2020 r. do stycznia 2021 r. poszczycić się może udziałem w całościowym rynku na poziomie 2,6 proc.

W stosunku do poprzedniego rankingu stacji radiowych Radio Maryja zanotowało wzrost o 1,1 pkt proc., co jest wyjątkowo dobrym wynikiem. Liczba słuchaczy będących odbiorcami treści katolickiego medium w godzinach od 6:00:00 do 8:59:59 znacząco wzrosła.

Nie jest wiadome, czy trend ten się utrzyma i w kolejnym zestawieniu Radio Maryja również znajdzie się tak wysoko, oraz czy zanotuje kolejny rekordowy wzrost zainteresowania. Możliwe, że napływ nowych słuchaczy będzie odczuwalny w związku z ostatnimi prośbami Tadeusza Rydzyka związanymi z szansą przekazania dziełom redemptorysty 1 proc. podatku (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Trójka z rekordowym spadkiem

Drugim po Radiu Maryja zaskoczeniem jest wyjątkowo słaby wynik Trójki. Kiedyś program trzeci Polskiego Radia znajdował się w ścisłej czołówce stacji z największym zapleczem wiernych słuchaczy. W ostatnim czasie sporo w tej kwestii jednak się zmieniło i widać to w opublikowanym rankingu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wirtualnemedia.pl, Trójka znalazła się aż na 12. miejscu. Dla porównania rok wcześniej uplasowała się na 5. miejscu. W przypadku tej stacji odnotowano największy spadek słuchalności, jest to aż 3,8 pkt proc. Obecnie udział w rynku programu trzeciego PR wynosi zaledwie 2,1 proc.

Źródło: Wirtualna Polska / Wirtualne Media

Artykuły polecane przez redakcję WTV: