wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk przychylił się do próśb wiernych. Zarobi jeszcze więcej

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Zaradność Tadeusza Rydzyka ponownie zaskoczyła. Na stronie Radia Maryja pojawił się sporych rozmiarów baner, który informuje o możliwości wsparcia katolickiej rozgłośni. Okazuje się, że toruński redemptorysta zdecydował się odpowiedzieć na p

Słuchacze i widzowie mediów katolickich tworzonych przez Tadeusza Rydzyka mogą być spokojni. Kolejne ich potrzeby artykułowane redemptoryście zostały spełnione.

O. Tadeusz Rydzyk nie pozostał głuchy i stworzył zaplecze umożliwiające spełnienie pragnień dotyczących wsparcia dzieła i ewangelizacji prowadzonych w jego opinii przez między innymi Radio Maryja. Na stronie rozgłośni pojawił się specjalny odnośnik.

Zdalna pomoc pieniężna dla dzieła Tadeusza Rydzyka jest już możliwa

Na stronie internetowej Radia Maryja pojawiło się osobiste zwrócenie do słuchaczy ze strony samego Tadeusza Rydzyka. Redemptorysta postanowił poinformować o sporych zmianach, które, co ciekawe, miały zostać powołane do życia ze względu na prośby samych słuchaczy.

Okazuje się, że od teraz wszyscy chcący przekazać swoje pieniądze na Radio Maryja nie muszą martwić się trudnościami związanymi z tą operacją. Na stronie pojawił się bowiem specjalny baner „pragnę wspomóc”. Po kliknięciu przeniesieni zostajemy do kolejnej strony, gdzie wskazać należy, czy środki chcemy przekazać na działalność Radia Maryja, czy TV Trwam.

Źródło: screen strony radiomaryja.pl

Po wybraniu medium katolickiego tworzonego przez Tadeusza Rydzyka dowiadujemy się, iż środki finansowe przeznaczone zostaną jako darowizna: „dar na cele kultu religijnego”. Wszyscy, którzy skorzystają z takiej opcji, mogą przy najbliższym rozliczaniu PIT — odliczyć darowiznę taką od podatku.

Redemptorysta zarobi jeszcze więcej?

Zainteresowani taką formą wsparcia nie muszą martwić się, że mieszkają dla przykładu poza granicami kraju. To właśnie Polonia miała być jedną z dwóch grup, które kierowały do Tadeusza Rydzyka prośby o takie rozwiązanie.

Teraz pozyskiwanie środków finansowych stanie się dla redemptorysty jeszcze prostsze, a słuchacze z łatwością będą mogli przelewać swoje pieniądze. Oczywiście nie jest to niczym złym i każdy ze swoimi środkami pieniężnymi może robić co tylko chce. Kontrowersyjne jest jedynie spore wsparcie i względy rządzących, których zdaniem Tadeusza Rydzyka tak naprawdę nie ma.

W komunikacie dostępnym na stronie Radia Maryja nie zabrakło komentarza do uszczypliwych wiadomości na temat ojca założyciela. Tadeusz Rydzyk wskazał, iż media redemptorysty utrzymywane są tylko dzięki wsparciu wiernych słuchaczy oraz widzów. Dodatkowo podkreślone zostało, iż jest to ważne, gdyż „wbrew szerzonej propagandzie” Radio Maryja oraz TV Trwam nie może liczyć na wsparcie rządu, a nazywanie dzieł redemptorysty „imperium” nie jest zgodne z prawdą.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Głogów: Kobieta pobita pałką przez policjanta ma kłopoty prawne

  • GW ujawnia kulisy Rady Gabinetowej. Andrzej Duda miał zrugać rząd

  • Wyciekły nagie zdjęcia nastolatki. Każda osoba, która je rozpowszechnia, to przestępca seksualny

Źródło: radiomaryja.pl / o2

Podobne artykuły

Pixabay/_Alicja_ - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Nie żyje Jerzy Kieżun, bohater powstania warszawskiego

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >

Polska

Lubuskie. 3-latka pogryziona przez amstaffa, pokaleczona trafiła do szpitala

Czytaj więcej >