wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Aktywiści złożyli wniosek o ściganie Rydzyka za pochwalanie krzywdzenia dzieci. "Sprawca był zdeprawowany i pełen poczucia bezkarności"

19 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Słowa, które padły w trakcie obchodów 29. rocznicy Radia Maryja, zaowocowały złożeniem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Tadeusza Rydzyka. Działanie przedstawicieli Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

  • W trakcie uroczystości 29. urodzin Radia Maryja Tadeusz Rydzyk wziął w obronę oskarżanego o tuszowanie pedofilii biskupa Edwarda Janiaka

  • – To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył, a kto nie ma pokus? – mówił założyciel rozgłośni

  • Słowa zakonnika zaowocowały pozwem wystosowanym przeciw redemptoryście przez OMZRiK

  • Sprawę poprowadzi Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu

Słowa ojca dyrektora, które padły w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, wywołały ogromne poruszenie opinii publicznej. Zamieszanie było na tyle duże, że głos w sprawie zabrał m.in. Prymas Polski.

Ingerencja Episkopatu doprowadziła do wystosowania przeprosin przez Tadeusza Rydzyka. O sprawie pisaliśmy w artykule Piekło zamarzło. Przyparty do muru Tadeusz Rydzyk przeprasza.

Rydzyk na obchodach urodzin Radia Maryja: "A kto nie ma pokus?"

To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja – przekonywał założyciel Radia Maryja.

Zakonnik odniósł się tym samym do oskarżeń wobec biskupa Edwarda Janiaka, który miał kryć podległych mu księży, dopuszczających się czynów pedofilskich (o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

Podwójnie ponurego charakteru sprawie dodaje fakt, że w toruńskich obchodach udział wzięli dostojnicy państwowi, którzy w spokoju słuchali wystąpienia ojca Rydzyka. Wśród nich znalazł się m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro czy Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

OMZRiK zawiadamia prokuraturę

Mylili się jednak ci, którzy przypuszczali, że wystąpienie dyrektora Radia Maryja nie doczeka się kolejnych działań osób oraz organizacji oburzonych słowami redemptorysty.

Wniosek o ściganie duchownego za "pochwalanie gwałcenia dzieci" złożyli przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Nasz Ośrodek złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez pracownika instytucjonalnego kościoła katolickiego w Polsce o nazwisku Tadeusz Rydzyk, czytamy w mediach społecznościowych.

W rozmowie z naszą redakcją potwierdzono, że mowa o wystąpieniu twórcy toruńskiego imperium w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Aktywiści zaznaczyli, że podobne słowa, wypowiedziane w obecności funkcjonariuszy organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, świadczą o "zdeprawowaniu i poczuciu bezkarności".

Członkowie Ośrodka wskazali, że sprawę podejrzenia popełnienia przestępstwa przez założyciela Radia Maryja poprowadzi Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu.

źródło: Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >