wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Niewielu wie o konflikcie Marcina Najmana z TVP. Dziś jest "ekspertem", niedawno poszedł do sądu

22 Listopada 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pozwał TVP za "rażące" niedopełnienie warunków sprzedania licencji. Marcin Najman, bo o nim mowa, dziś występuje u publicznego nadawcy w roli eksperta. Kontrowersyjny bokser najprawdopodobniej zapomniał już o bulwersującej go sprawie. Prz

Telewizja Polska nieustannie musi mierzyć się z krytyką ze strony przeciwników partii rządzącej. Każdy z nas słyszał już oskarżenia o wspieranie Prawa i Sprawiedliwości oraz serwowanie jednostronnego przekazu. TVP zdaje się stawiać na polaryzację opinii publicznej, jednak zadziwiający jest fakt promowania nowego "eksperta" Marcina Najmana.

Pozwał TVP, teraz pełni w stacji rolę "eksperta". O co chodzi?

Były bokser jeszcze w 2018 roku pozwał media publiczne o naruszenie zasad licencji. Chodzi o Narodową Galę Bosku, zorganizowaną na Stadionie Narodowym. Sprawę opisał "Fakt". Medium podaje, że Najman miał stracić przez TVP blisko 1,5 miliona złotych. Przyczyną miało być upowszechnienie płatnej transmisji. 

Zgodnie z licencją, określającą zasady obserwowania wydarzenia, gala poza granicami Polski miała kosztować widzów 20 dolarów. Po opłacie walki transmitowano na stronie narodowagalabosku.pl. Najman w rozmowie z "Faktem" tłumaczył, że publiczny nadawca zastosował wadliwą geoblokadę. Widzowie na całym świecie mieli mieć dostęp do gali poprzez stronę internetową i przekaz telewizyjny TVP. Według poszkodowanego, straty oscylowały w kwocie 1,5 miliona złotych. 

"Jak organizator gali sprzedałem licencję na określonych warunkach. Warunki te w sposób rażący nie zostały zrealizowane przez TVP. A co do wykupu ppv. Ja wiem, ile osób obejrzało to w internecie w wersji otwartej i jest to duża liczba" - czytamy we wpisie byłego boksera z 2018 roku. Podjęto jednak próbę wypracowania kompromisu. Najman, jak podawał "Fakt", miał spotkać się z oporem publicznego nadawcy, co wymusiło złożenie pozwu o niewywiązanie się z warunków umowy. 

Sprawa miała swoją kontynuację w 2019 roku. Bez pozwu się nie obyło. "Chciałem sprawę z TVP załatwić ugodowo. Kilka razy proponowałem, by się dogadać. Wyrządzili mojej spółce ogromną szkodę. A mimo to idą w zaparte" - komentował poszkodowany na Twitterze. Odpowiedź przyszła ze strony dyrektora działu sportowego Telewizji Polskiej. Marek Szkolnikowski mówił wprost o pomocy i wsparciu, jakiego Najmanowi miała udzielić Telewizja Polska. "Zamiast podziękowań są absurdalne zarzuty" - czytamy. 

Szkolnikowski w 2018 roku deklaracje rzekomej ofiary potraktował dość dosadnie. Odmówił skomentowania sprawy dla "Faktu", ponieważ doniesienia są "stekiem bzdur".

Wszystko wskazuje na to, że sąd wciąż nie rozstrzygnął sprawy. Niewykluczone, że nowy gwiazdor TVP doszedł już do porozumienia z władzami medium. Dziś jest stałym bywalcem programów o charakterze politycznym, gdzie pełni rolę eksperta między innymi od urody liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz wyroków Trybunału Konstytucyjnego. - 80% kobiet, które szły w tych marszach, nie przeczytały orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, przeciwko któremu występowały. Gdyby przeczytały, podejrzewam, że wszystkie zostałyby w domach - tłumaczył na antenie TVP Info. 

- Powiem teraz jeszcze na koniec jedną rzecz, za która może będę bardzo zhejtowany, ale uważam, że największym problemem pani Lempart jest jej nienachalna uroda - dodawał. 

Nie są to ostatnie aktywności Marcina Najmana w roli jednego z ulubionych gości TVP. Komentator podczas Strajku Kobiet postanowił zaangażować się w obronę kościołów, a w szczególności, Jasnej Góry. Apelował wówczas do Polek i Polaków o danie odporu sile protestu. - Nadciągają lewackie hordy. Już widoczne są ze wzgórza jasnogórskiego, natomiast jesteśmy w gotowości i oczywiście nie damy zdewastować kościoła jasnogórskiego. Bądźcie spokojni, wszyscy na pozycjach - deklarował Najman na jednym z nagrań. 

Źródło: [Fakt]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >