wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Niewielu wie o konflikcie Marcina Najmana z TVP. Dziś jest "ekspertem", niedawno poszedł do sądu

22 Listopada 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pozwał TVP za "rażące" niedopełnienie warunków sprzedania licencji. Marcin Najman, bo o nim mowa, dziś występuje u publicznego nadawcy w roli eksperta. Kontrowersyjny bokser najprawdopodobniej zapomniał już o bulwersującej go sprawie. Prz

Telewizja Polska nieustannie musi mierzyć się z krytyką ze strony przeciwników partii rządzącej. Każdy z nas słyszał już oskarżenia o wspieranie Prawa i Sprawiedliwości oraz serwowanie jednostronnego przekazu. TVP zdaje się stawiać na polaryzację opinii publicznej, jednak zadziwiający jest fakt promowania nowego "eksperta" Marcina Najmana.

Pozwał TVP, teraz pełni w stacji rolę "eksperta". O co chodzi?

Były bokser jeszcze w 2018 roku pozwał media publiczne o naruszenie zasad licencji. Chodzi o Narodową Galę Bosku, zorganizowaną na Stadionie Narodowym. Sprawę opisał "Fakt". Medium podaje, że Najman miał stracić przez TVP blisko 1,5 miliona złotych. Przyczyną miało być upowszechnienie płatnej transmisji. 

Zgodnie z licencją, określającą zasady obserwowania wydarzenia, gala poza granicami Polski miała kosztować widzów 20 dolarów. Po opłacie walki transmitowano na stronie narodowagalabosku.pl. Najman w rozmowie z "Faktem" tłumaczył, że publiczny nadawca zastosował wadliwą geoblokadę. Widzowie na całym świecie mieli mieć dostęp do gali poprzez stronę internetową i przekaz telewizyjny TVP. Według poszkodowanego, straty oscylowały w kwocie 1,5 miliona złotych. 

"Jak organizator gali sprzedałem licencję na określonych warunkach. Warunki te w sposób rażący nie zostały zrealizowane przez TVP. A co do wykupu ppv. Ja wiem, ile osób obejrzało to w internecie w wersji otwartej i jest to duża liczba" - czytamy we wpisie byłego boksera z 2018 roku. Podjęto jednak próbę wypracowania kompromisu. Najman, jak podawał "Fakt", miał spotkać się z oporem publicznego nadawcy, co wymusiło złożenie pozwu o niewywiązanie się z warunków umowy. 

Sprawa miała swoją kontynuację w 2019 roku. Bez pozwu się nie obyło. "Chciałem sprawę z TVP załatwić ugodowo. Kilka razy proponowałem, by się dogadać. Wyrządzili mojej spółce ogromną szkodę. A mimo to idą w zaparte" - komentował poszkodowany na Twitterze. Odpowiedź przyszła ze strony dyrektora działu sportowego Telewizji Polskiej. Marek Szkolnikowski mówił wprost o pomocy i wsparciu, jakiego Najmanowi miała udzielić Telewizja Polska. "Zamiast podziękowań są absurdalne zarzuty" - czytamy. 

Szkolnikowski w 2018 roku deklaracje rzekomej ofiary potraktował dość dosadnie. Odmówił skomentowania sprawy dla "Faktu", ponieważ doniesienia są "stekiem bzdur".

Wszystko wskazuje na to, że sąd wciąż nie rozstrzygnął sprawy. Niewykluczone, że nowy gwiazdor TVP doszedł już do porozumienia z władzami medium. Dziś jest stałym bywalcem programów o charakterze politycznym, gdzie pełni rolę eksperta między innymi od urody liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz wyroków Trybunału Konstytucyjnego. - 80% kobiet, które szły w tych marszach, nie przeczytały orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, przeciwko któremu występowały. Gdyby przeczytały, podejrzewam, że wszystkie zostałyby w domach - tłumaczył na antenie TVP Info. 

- Powiem teraz jeszcze na koniec jedną rzecz, za która może będę bardzo zhejtowany, ale uważam, że największym problemem pani Lempart jest jej nienachalna uroda - dodawał. 

Nie są to ostatnie aktywności Marcina Najmana w roli jednego z ulubionych gości TVP. Komentator podczas Strajku Kobiet postanowił zaangażować się w obronę kościołów, a w szczególności, Jasnej Góry. Apelował wówczas do Polek i Polaków o danie odporu sile protestu. - Nadciągają lewackie hordy. Już widoczne są ze wzgórza jasnogórskiego, natomiast jesteśmy w gotowości i oczywiście nie damy zdewastować kościoła jasnogórskiego. Bądźcie spokojni, wszyscy na pozycjach - deklarował Najman na jednym z nagrań. 

Źródło: [Fakt]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >