wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czas antenowy "Wiadomości" TVP specjalnie dla Rydzyka. Laurka, jakiej dawno nie widzieliśmy

6 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

TVP postanowiło wystawić Tadeuszowi Rydzykowi prawdziwą laurkę. Z okazji 29-lecia Radia Maryja, "Wiadomości" poświęciły część bloku informacyjnego na wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy w kontekście działań toruńskiego redemptorysty

  • Niesamowita laurka dla Radia Maryja w sobotnim wydaniu "Wiadomości" TVP.

  • O działalności toruńskiego redemptorysty wypowiedzieli się m. in. Zbigniew Ziobro i Andrzej Duda.

  • TVP zwróciło również uwagę na fenomen Radia Maryja - katolickiego głosu w każdym domu.

  • Nie wypowiedziano się o skandalicznej, sobotniej mszy, gdzie większość uczestników siedziała w ścisku i bez maseczek.

Niezwykle propagandowe podsumowanie działalności redemptorysty w "Wiadomościach". Czy we wtorek sytuacja się powtórzy?

Tadeusz Rydzyk w sobotnim wydaniu "Wiadomości" TVP. Propagandowa laurka

Po "piątce dla zwierząt", która gwałtownie ochłodziła relacje niektórych liderów Zjednoczonej Prawicy z Radiem Maryja, można było pomyśleć, że bliska współpraca rządzących z rozgłośnią Tadeusza Rydzyka chyli się ku końcowi. Jak się jednak okazało, przekonanie to było złudne i politycy koalicji już wkrótce znowu stali się głównym sprzymierzeńcem toruńskiego imperium kościelnego.

Ostatnio najważniejsze medium Tadeusza Rydzyka, Radio Maryja, obchodziło 29-lecie istnienia, które, mimo pandemii, postanowiło nieco skromniej, ale wciąż hucznie uczcić. I choć rozłożone na parę dni uroczystości miały mieć charakter raczej spokojnego spotkania, zmieniły się w festiwal uwielbienia i braku odpowiedzialności związanej z szalejącym wirusem

Wczoraj całą Polskę obiegły zdjęcia i obrazy z Telewizji Trwam, która transmitowała mszę w wybudowanym przez fundację Rydzyka kościele. Wewnątrz - wierni i hierarchowie, wszyscy w ścisku, większość bez należytej ochrony w postaci maseczek. TVP zamiast skomentować dosadnie podobne działania, postanowiło wystawić Rydzykowi... laurkę. 

- 29 lat temu powstało Radio Maryja. Od tamtej pory toruńska rozgłośnia towarzyszy wielu katolikom, nie tylko w Polsce. Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości rocznicowych napisał, że "Radio obudziło w milionach rodaków poczucie podmiotowości, bycia suwerenem i gospodarzem we własnym kraju" - rozpoczyna materiał Rafała Wolskiego prezenter "Wiadomości" Michał Adamczyk. 

Dokonania Radia Maryja i zachwyty polityków Zjednoczonej Prawicy

- Obronimy to, co piękne, tylko dlatego, że są i byli ludzie, którzy przez te lata tworzyli tak piękne dzieła, jak to właśnie związane z Radiem Maryja - rozpoczyna materiał wypowiedź Zbigniewa Ziobry, który osobiście pojawił się na sobotnich uroczystościach.

W materiale wspomniano nie tylko o dziele Radia Maryja, ale również Telewizji Trwam i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, która od lat jest jednym z ulubionym i najważniejszych inwestycji Tadeusza Rydzyka - kształci przyszłych dziennikarzy, prezenterów i pracowników jego mediów. 

- Nie tylko dająca wiedzę, ale także formująca postawy, polskie postawy, formująca miłość do ojczyzny, do Polski - mówił podczas uroczystości o uczelni Mariusz Błaszczak. 

Mimo nieobecności prezydenta na uroczystościach, odczytano jego list, a w "Wiadomościach" przytoczono fragment, w którym Duda twierdzi, że to dzięki Radiu Maryja, głos wierzących stał się tak silny i słyszalny w debacie publicznej

- Mamy jeden kościół, mamy jedną ojczyznę - przytoczono wypowiedź Tadeusza Rydzyka z ambony. 

Następnie Rafał Wolski opowiedział o historii rozgłośni, nie szczędząc słów pochwały. 

- Zdaniem ekspertów, jego fenomen polega na wypełnianiu misji katolickiego głosu w domach Polaków - mówił Wolski. 

Na koniec Wolski wspomniał o organizowanych przez Radio Maryja pielgrzymkach na Jasną Górę, mimo że w dużej części tłumy zbierające się 15 sierpnia na klasztornych błoniach spowodowane są zapałem organizacyjnym poszczególnych diecezji. 

źródło: [wiadomosci.tvp.pl]

Podobne artykuły

TV

Skarga do KRRiT na materiał "Wiadomości" o Tusku. "Zatrzymać bezprawną kampanię nienawiści"

Czytaj więcej >

TV

Kuriozalna pomyłka na antenie TVP. "Kiedy Słońce ponownie okrąży Ziemię"

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

TV

TVP zrywa współpracę z wydawcą “PnŚ”. Wszystko przez tęczową flagę

Czytaj więcej >

TV

Kolejny materiał uderzający w Donalda Tuska w "Wiadomościach" TVP. Niecodzienny pasek

Czytaj więcej >

TV

Brygida Grysiak opowiedziała o pracy dziennikarki. "Przywilej i wielka odpowiedzialnośc"

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Monika Olejnik wybuchła podczas rozmowy z Michałem Wójcikiem. Wszystko poszło na żywo

Czytaj więcej >