wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Marta Lempart ostro o TVP, "Dzika horda". Oberwało się dziennikarzowi

2 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Podczas konferencji Marta Lempart w ostrych słowach skomentowała działania pracowników Telewizji Polskiej. Dziennikarzy medium określono mianem "funkcjonariuszy". Chwilę później liderka ruchu ostrzegła przez "dziką hordą"

  • Podczas konferencji Strajku Kobiet dziennikarz zapytał o rzekome plucie na policję

  • Padły ostre słowa pod adresem TVP "dzika horda"

  • Skomentowano brutalne zachowania służb mundurowych

Dziś o godzinie 13:00 odbyła się konferencja prasowa liderek Strajku Kobiet, w tym Marty Lempart. Na miejsce tradycyjnie nie wpuszczono przedstawicieli TVP, jednak mimo to, nie brakowało gorących momentów. 

Liderka protestów, Marta Lempart ostro pod adresem TVP: "dzika horda"

Jako pierwsza, podczas spotkania z mediami, głos zabrała społeczność uczniowska. Padł apel o dostosowanie tegorocznych matur, pod względem wymogów programowych, do obecnej sytuacji epidemicznej. Młode kobiety zaniosły już petycję ze swoimi propozycjami do ministra edukacji, wnosząc także o jego dymisję. 

Marta Lempart oskarżyła funkcjonariuszy o poczucie bezkarności. Wskazywała na wyimaginowane podstawy prawne i faktyczne do wyciągania konsekwencji względem protestujących. Zaznaczono wielopłaszczyznowe działania Strajku Kobiet. Demonstracje są łączone z pracami programowymi w ramach projektu "Co po PiS-ie?". 

Inicjatorka ruchu zarzuciła naruszanie przepisów przez służby. Rozkaz "z góry" ma doprowadzać do szantażowania manifestujących wywiezieniem na uczelnię. Podczas czynności mundurowi mają się nie przedstawiać i nie podawać numerów służbowych. Jarosława Kaczyńskiego zaś nazwała wprost "wicepremierem od niebezpieczeństwa"

- Nielegalnie spisano 900 osób. Tyle osób musiało oddać swoje prawa obywatelskie, bo zostali zaszantażowani wywiezieniem na komendę, a tak naprawdę porwaniem - wskazała Lempart. Co więcej, podkreślono bezradność wobec służb bezpieczeństwa.

Merytoryczną część obszernej konferencji przerwał jeden z dziennikarzy. Redaktor postanowił zapytać o "radykalne" działania, jakie miały wydarzyć się w ostatnią sobotę. Organizatorki konferencji nie kryły zdziwienia i poprosiły o nazwanie zjawisk "radykalnych". Chwilę później okazało się, że chodzi przekaz serwowany przez TVP.

Telewizja Polska wyemitowała materiał, na którym widzimy Martę Lempart awanturującą się z funkcjonariuszem. W pewnym momencie wykonała ruch, przypominający plucie na mundur policyjny. Wszystko na to wskazywało, gdyby nie fakt, że liderka ruchu miała na twarzy maseczkę. Nie przeszkodziło to TVP w informowaniu opinii publicznej o feministce, plującej na służby. 

- Niech pan splunie przez maseczkę - odpowiedziała organizatorka konferencji. Głos zabrała także Klementyna Suchanow, zarzucając dziennikarzowi niezweryfikowanie medialnego doniesienia. Atmosfera zrobiła się napięta, jednak Strajk Kobiet przeprosił za nagłą reakcję. Podkreślono także, że media są największą nadzieją ruchu, a "agresywna" ekipa TVP ma dodawać feministkom niepotrzebnego stresu. 

Konferencja Episkopatu Polski również była tematem dzisiejszej konferencji. - Wspólnota wymknęła im się spod kontroli - zarzuciła Lempart - Zaczynam tracić cierpliwość, kiedy pod drzwiami stoją funkcjonariusze TVP [...]. To jest poziom memu - dodawała Suchanow. 

- Bardzo dziękujemy, uważajcie, jak będziecie wychodzić, bo tam się kłębią te dzikie hordy - dodała inicjatorka ruchu. 

undefined

Źródło: [YouTube/Onet]

undefined

Alan Wysocki

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Policja w lesie

Polska

Wielkopolskie: Zwłoki odnalezione w środku lasu przez grzybiarzy. Prokuratura prowadzi działania

Czytaj więcej >

Polska

W wypadku pod Zieloną Górą zginął 21-letni piłkarz. Klub żegna swojego zawodnika

Czytaj więcej >
Udzial pary prezydenckiej w uroczystosci rozpoczecia roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieza Jana Pawla II w Kruszewie.

Polska

Psycholog opowiada o powrocie do nauki stacjonarnej. Co czuje młodzież po pierwszych tygodniach szkoły?

Czytaj więcej >
Lubuska Policja

Polska

Nowe fakty ws. wypadku pod Zieloną Górą. Policja zamieściła zdjęcia

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych

Polska

27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >