TVP. TVP/Motel Polska/odc.11/ScreenŹródło: TVP/Motel Polska/odc.11/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Listopada 2020

TVP nie powstrzymało się nawet w programie "rozrywkowym". Tysiące widzów zobaczyło zaskakujące sceny (Opinia)

Stacja TVP zaserwowała w formacie "rozrywkowym" skrajnie skandaliczny przekaz. Przekłamano rzeczywistość i kreowano fałszywy obraz strajkujących kobiet. "Motel Polska" miał być "innowacyjnym" projektem, a wyszło, jak wyszło.

"Motel Polska" jest najnowszym projektem TVP. Medium wskazuje, że program o charakterze rozrywkowym ma podejmować bieżące tematy społeczno-polityczne. Na kanapach, w oddzielnych pokojach zasiadają goście telewizyjnego show, by komentować prezentowane im nagrania. 

Tematem ostatniego, jedenastego odcinka był trwający od 22 października Strajk Kobiet. Na pozór dobór uczestników nie budził wątpliwości. Zebrano osoby z różnych pokoleń i grup społecznych. Mogliśmy dostrzec nastolatków, seniorów, osoby w przedziale 40-50 roku życia.

Ksiądz odmówił komunii Szymonowi Hołowni, działacz nie dowierzał. Ksiądz odmówił komunii Szymonowi Hołowni, działacz nie dowierzał. "Wycedziłem, że nie ma do tego prawa"Czytaj dalej

Kolejny skandal w TVP. Okrutne żarty z uczestników Strajku Kobiet

TVP przedstawiało swoich gości jako kochające się, piękne, harmonijne rodziny. Wykreowano istny obraz "normalnej" polskiej komórki społecznej, którą zestawiono z ruchem feministycznym, tak by ukazać obraz wulgarnych, patologicznych i agresywnych osób. Na ich czele stała Marta Lempart - ofiara seksistowskich żartów.

Marta Lempart od początku działalności spotyka się z obraźliwymi uwagami. Dotyczą one jej wyglądu, budowy ciała, postawy, włosów, figury i wszystkiego, co nie mieści się w męskim, patriarchalnym postrzeganiu kobiecego piękna. Uczestnicy projektu TVP również nie szczędzili typowych uwag kierowanych pod płaszczykiem niewinnych żartów. 

Dziwne słowa doradcy prezydenta o Kindze Dudzie. Mówił o jej liście kontaktówDziwne słowa doradcy prezydenta o Kindze Dudzie. Mówił o jej liście kontaktówCzytaj dalej

- Cóż za piękna barwa głosu - śmiał się gość. - Jaki wulgarny język, jak ona przedstawia kobiety, ja tego nie rozumiem - krytykował w seksistowski sposób senior, któremu do głowy nie przychodzi, że poza mężczyznami kobiety także używają przekleństw. - Zobaczcie, jaka to jest kobitka, jaka ona jest zbudowana. Na pewno niejeden facet nie chciałby wejść jej w drogę - śmiał się w głos inny uczestnik. 

Jest to jedna z najbardziej zaskakujących manipulacji, jaką TVP mogło zaserwować widzom. Nie przedstawiono powodów, dla których na protestach padają zwroty takie jak "wy******lać". Goście, co nawet już nie dziwi, byli niemal jednogłośni. Wartości idące za protestem zrównano z wulgaryzmem, zachrypniętym od okrzyków głosem liderki ruchu i jej figurą

Ikea rozsyła dziś do tysięcy Polaków tego samego SMS-a. Też możesz go dostać, ważna informacja dla klientówIkea rozsyła dziś do tysięcy Polaków tego samego SMS-a. Też możesz go dostać, ważna informacja dla klientówCzytaj dalej

Chwilę później zaprezentowano wyjęte z kontekstu sceny, w których policja użyła środków przymusu bezpośredniego. TVP nie wyjaśniło swoim gościom, że gazem pieprzowym dosłownie zalano posłankę Lewicy. Uczestników show też zbytnio to nie interesowało. Osoby atakowane z wyjątkową brutalnością obserwowano jak zwierzęta w zoo. Tłumaczono, że przemoc policji wynikała z agresywnego zachowania demonstrujących. - Jest akcja, jest reakcja - "tłumaczył" nastolatek.

Komentarzom o wspaniałej postawie funkcjonariuszy towarzyszyły śmiechy i radość na twarzach. - Nie można obwiniać policji, że wprowadza porządek - deklaruje jedna z kobiet obecnych na planie. - Przykry to widok, kiedy kobiet obrywa gazem, ale ona kobiety to nie przypomina - dodaje inny uczestnik. Zastanawiającym jest fakt, jak można cieszyć się z cierpienia i płaczu drugiego człowieka. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Co zabawne, "eksperci" TVP momentami nie potrafili poprawnie się wysłowić. Komentarze w stylu "na internecie" były na porządku dziennym. 

"Motel Polska" jest programem o wiele bardziej niebezpiecznym niż "Wiadomości" TVP. Wieczorny dziennik informacyjny w swoim przekazie decyduje się na radykalne i stanowcze działania, co pozwala wprost dostrzec brak obiektywizmu ze strony dziennikarzy. Format o charakterze seksistowsko-rozrywkowym zaś manipulacje wprowadza podprogowo. Osoby wyłonione w drodze bliżej nieokreślonego castingu, mają tworzyć pewien obraz - obraz porządnych ludzi. Widz zaś ruchy opozycyjne ma postrzegać całkowicie odwrotnie.

Odcinki możecie znaleźć na internetowej platformie VOD TVP.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dwuletni Szymonek walczy z czasem. Jego serduszko jest podziurawione
  3. Sałatka jarzynowa według Ewy Wachowicz, istne arcydzieło. Gwiazda dodaje kontrowersyjny składnik, ludzie nie mogą uwierzyć
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Znalazł sposób, jak obejść obostrzenia. Wszystko opowiedział. Właściciel hotelu jednak przyjmie gości
  8. Wmawiano nam nieprawdę. Ujawniono ważne informacje o graczach, wyniki badań są jednoznaczne

Źródło: [Motel Polska]