wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP nie powstrzymało się nawet w programie "rozrywkowym". Tysiące widzów zobaczyło zaskakujące sceny (Opinia)

27 Listopada 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Stacja TVP zaserwowała w formacie "rozrywkowym" skrajnie skandaliczny przekaz. Przekłamano rzeczywistość i kreowano fałszywy obraz strajkujących kobiet. "Motel Polska" miał być "innowacyjnym" projektem, a wyszło, jak wyszło.

"Motel Polska" jest najnowszym projektem TVP. Medium wskazuje, że program o charakterze rozrywkowym ma podejmować bieżące tematy społeczno-polityczne. Na kanapach, w oddzielnych pokojach zasiadają goście telewizyjnego show, by komentować prezentowane im nagrania. 

Tematem ostatniego, jedenastego odcinka był trwający od 22 października Strajk Kobiet. Na pozór dobór uczestników nie budził wątpliwości. Zebrano osoby z różnych pokoleń i grup społecznych. Mogliśmy dostrzec nastolatków, seniorów, osoby w przedziale 40-50 roku życia.

Kolejny skandal w TVP. Okrutne żarty z uczestników Strajku Kobiet

TVP przedstawiało swoich gości jako kochające się, piękne, harmonijne rodziny. Wykreowano istny obraz "normalnej" polskiej komórki społecznej, którą zestawiono z ruchem feministycznym, tak by ukazać obraz wulgarnych, patologicznych i agresywnych osób. Na ich czele stała Marta Lempart - ofiara seksistowskich żartów.

Marta Lempart od początku działalności spotyka się z obraźliwymi uwagami. Dotyczą one jej wyglądu, budowy ciała, postawy, włosów, figury i wszystkiego, co nie mieści się w męskim, patriarchalnym postrzeganiu kobiecego piękna. Uczestnicy projektu TVP również nie szczędzili typowych uwag kierowanych pod płaszczykiem niewinnych żartów. 

- Cóż za piękna barwa głosu - śmiał się gość. - Jaki wulgarny język, jak ona przedstawia kobiety, ja tego nie rozumiem - krytykował w seksistowski sposób senior, któremu do głowy nie przychodzi, że poza mężczyznami kobiety także używają przekleństw. - Zobaczcie, jaka to jest kobitka, jaka ona jest zbudowana. Na pewno niejeden facet nie chciałby wejść jej w drogę - śmiał się w głos inny uczestnik. 

Jest to jedna z najbardziej zaskakujących manipulacji, jaką TVP mogło zaserwować widzom. Nie przedstawiono powodów, dla których na protestach padają zwroty takie jak "wy******lać". Goście, co nawet już nie dziwi, byli niemal jednogłośni. Wartości idące za protestem zrównano z wulgaryzmem, zachrypniętym od okrzyków głosem liderki ruchu i jej figurą

Chwilę później zaprezentowano wyjęte z kontekstu sceny, w których policja użyła środków przymusu bezpośredniego. TVP nie wyjaśniło swoim gościom, że gazem pieprzowym dosłownie zalano posłankę Lewicy. Uczestników show też zbytnio to nie interesowało. Osoby atakowane z wyjątkową brutalnością obserwowano jak zwierzęta w zoo. Tłumaczono, że przemoc policji wynikała z agresywnego zachowania demonstrujących. - Jest akcja, jest reakcja - "tłumaczył" nastolatek.

Komentarzom o wspaniałej postawie funkcjonariuszy towarzyszyły śmiechy i radość na twarzach. - Nie można obwiniać policji, że wprowadza porządek - deklaruje jedna z kobiet obecnych na planie. - Przykry to widok, kiedy kobiet obrywa gazem, ale ona kobiety to nie przypomina - dodaje inny uczestnik. Zastanawiającym jest fakt, jak można cieszyć się z cierpienia i płaczu drugiego człowieka. 

Co zabawne, "eksperci" TVP momentami nie potrafili poprawnie się wysłowić. Komentarze w stylu "na internecie" były na porządku dziennym.

"Motel Polska" jest programem o wiele bardziej niebezpiecznym niż "Wiadomości" TVP. Wieczorny dziennik informacyjny w swoim przekazie decyduje się na radykalne i stanowcze działania, co pozwala wprost dostrzec brak obiektywizmu ze strony dziennikarzy. Format o charakterze seksistowsko-rozrywkowym zaś manipulacje wprowadza podprogowo. Osoby wyłonione w drodze bliżej nieokreślonego castingu, mają tworzyć pewien obraz - obraz porządnych ludzi. Widz zaś ruchy opozycyjne ma postrzegać całkowicie odwrotnie.

Odcinki możecie znaleźć na internetowej platformie VOD TVP.

Źródło: [Motel Polska]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

W czasie grzybobrania kobieta znalazła niewybuch z II Wojny Światowej, na miejsce przyjechała policja i saperzy

Polska

Niewybuch wojenny w gostyńskim lesie. Znalazła go grzybiarka

Czytaj więcej >
Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >