Przedstawiciele TVP po raz kolejny obwieścili sukces, jakim była organizacja Eurowizji Junior 2020. tvp.info ("Flash News, 30.11.2020)Źródło: tvp.info ("Flash News, 30.11.2020)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Listopada 2020

TVP chwali sama siebie, teraz po angielsku. Alternatywna rzeczywistość? Nie, relacja z Eurowizji Junior

Przedstawiciele TVP po raz kolejny obwieścili sukces, jakim była organizacja Eurowizji Junior 2020. Tym razem zrobili to jednak po angielsku, by wieść dotarła również do zachodnich odbiorców. "Telewizja Polska sięgnęła po najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne".

W materiale "Flash News", specjalnym programie TVP Info, przygotowywanym z myślą o widzach w USA i Kanadzie, podsumowano finał Eurowizji Junior 2020, którego gospodarzem po raz kolejny została Polska.

–Konkurs dobiegł końca. Walka była zacięta do samego końca. Tegoroczną edycję wygrała Valentina z Francji. Mimo wyzwań związanych z pandemią Telewizja Polska sięgnęła po najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne  usłyszeliśmy na antenie publicznego nadawcy. Wszystko, rzecz jasna, w języku angielskim.

Ksiądz zmusił do obcowania 13-letnie dziecko. Zastanawiająca opinia biegłych, wielu będzie oburzonychKsiądz zmusił do obcowania 13-letnie dziecko. Zastanawiająca opinia biegłych, wielu będzie oburzonychCzytaj dalej

TVP chwali się sukcesem

Po kilku słowach podsumowania w materiale po raz kolejny zwrócono uwagę, że TVP wykorzystało najnowszą technologię, by sprawnie przeprowadzić tegoroczny konkurs, wyjątkowy ze względu na epidemię koronawirusa

Po przytoczeniu kilku słów Jacka Kurskiego wskazano, że za organizację Telewizja Polska otrzymała pochwały płynące niemal z całej Europy.

Teksty wybrane dla Ciebie:

– Nad choreografią pracowało ponad 200 tancerzy, a nad spektakularnymi wizualizacjami czuwał sztab profesjonalistów. Dzięki temu mogliśmy po raz kolejny obejrzeć wyjątkowe widowisko – przekonywano.

Jacek Kurski: "I welcome everyone of you"

Podobnymi umiejętnościami językowymi przed kilkoma dniami postanowił pochwalić się sam prezes TVP.

Połamane ręce, ucieczka przed policją. Co działo się na Strajku Kobiet? Połamane ręce, ucieczka przed policją. Co działo się na Strajku Kobiet? "Uciekaliśmy przed szarżą 'policji'"Czytaj dalej

Wydarzenie to było niezwykłym wyzwaniem i jestem dumny ze wszystkich, którzy wzięli w nim udział, w szczególności z naszej ekipy tutaj, w TVP, która była odpowiedzialna również za ubiegłoroczny sukces – mówił w trakcie ceremonii Jacek Kurski.

Przy okazji widzowie mieli okazję zaobserwować wspomniane najnowsze rozwiązania technologiczne.

Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2020.

Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2020.

Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2020.

Dziewiąte miejsce Polski

W trakcie tegorocznej Eurowizji Junior Polskę reprezentowała Alicja Tracz, dziesięciolatka spod Janowa Lubelskiego. Z piosenką "I'll Be Standing" dziewczynka uplasowała się na dziewiątym miejscu. W konkursie udział wzięło dwanaścioro uczestników.

Zobacz wideo

Zwyciężyła wspomniana jedenastoletnia reprezentantka Francji Valentina, która wykonała utwór "J'imagine".

Zobacz wideo

źródło: tvp.info / Twitter / YouTube

Aleksander Kwaśniewski szczerze o postawie prezydenta. Aleksander Kwaśniewski szczerze o postawie prezydenta. "Nie rozumiem pasywności Dudy. Prezydent bezobjawowy"Czytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: