wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP wypuściło kolejny fragment filmu, który uderzyć ma w Donalda Tuska. Autorem jest Sylwester Latkowski

14 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na kanałach informacyjnych TVP pojawiła się kolejna zapowiedź filmu "Taśmy Amber Gold". Tym razem zaprezentowano nieco więcej niż tylko wypowiedź samego reżysera Sylwestra Latkowskiego. Wszystko wskazuje na to, że materiał skupi się na udowodnie

  • Na Twitterze TOP TVP Info pojawiła się kolejna zapowiedź filmu Sylwestra Latkowskiego

  • Reżyser związany w przeszłości z tygodnikiem "Wprost" niedługo pokaże swój dokument na temat afery Amber Gold

  • W "Taśmach Amber Gold" jednym z głównych bohaterów będą Donald Tusk oraz jego syn

Sylwester Latkowski wraz z TVP produkuje film mający rzucić nowe światło na sprawę Amber Gold, którą w 2012 roku żyła cała Polska. Niestety wiele osób kwestionuje wartość merytoryczną prezentowanego materiału.

"Taśmy Amber Gold" kilkukrotnie już pojawiały się nie tylko w głównym serwisie informacyjnym TVP. W mediach społecznościowych zamieszczono właśnie kolejną zapowiedź filmu produkowanego przez reżysera związanego w przeszłości z tygodnikiem "Wprost".

"Taśmy Amber Gold", Donald Tusk, korupcja i TVP - znamy kolejne szczegóły produkcji

Według informacji zdobytych przez portal Wirtualne Media widzowie mają obejrzeć "Taśmy Amber Gold" w TVP 1 oraz TVP Info po 20 grudnia. Niemniej promocja filmu mającego obnażyć rzekomą korupcję za czasów Donalda Tuska trwa.

Oczywiście dziennikarze powinni dążyć do ujawniania nadużyć ze strony osób piastujących wysokie stanowiska, jednak spora część osób kwestionuje obiektywizm dzieła Sylwestra Latkowskiego. Podważana jest nie sama rzetelność prezentowanych materiałów, a ich stronnicze wykorzystanie. 

Reżyser odpowiedzialny również za stworzenie materiału o sopockiej Zatoce Sztuki posiada patronat TVP, a to w obecnej sytuacji i coraz gorszej opinii o Telewizji Publicznej prowadzonej przez byłego posła partii rządzącej, wciąż chwalącego się bliskim kontaktem z Jarosławem Kaczyńskim, pozwala podważać obiektywność prezentowanych materiałów.

Wiadomo, że Donald Tusk i jego syn zostali obrani na celownik przez publicznego nadawcę. Czy wpłynie to na wydźwięk oraz podważenie możliwych dowodów wskazujących na nieprawidłowości?

Film jest mocno promowany na kanałach TVP

O tym, że zapowiedź filmu poruszającego kwestię afery Amber Gold z 2012 roku pojawiła się na kanałach informacyjnych TVP, pisaliśmy już jakiś czas temu (więcej informacji >TUTAJ<). Teraz jednak dostaliśmy nieco bardziej uchylającą rąbek tajemnicy reklamę dzieła Sylwestra Latkowskiego.

"Co wspólnego z Amber Gold miał syn byłego premiera Donalda Tuska? Jaką wiedzę o piramidzie finansowej mieli przedstawiciele rządu PO-PSL?" czytamy w poście Top TVP Info na Twitterze. Zamieszczanie kolejnych reklam oraz wspomniane o dokumencie w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP sprawia wrażenie, że publicznemu nadawcy (oraz być może władzy) mocno zależy na tym, by o fakcie, że powstaje materiał mający uderzyć w wizerunek Donalda Tuska, dowiedziało się jak najwięcej osób.

[EMBED-570]

Sam Sylwester Latkowski postanowił odeprzeć zarzuty dotyczące ewentualnego wpływania decydentów z TVP na końcowy kształt jego dokumentu. Reżyser w krótkiej wypowiedzi dla dziennikarzy portalu Wirtualne Media przekazał, że o ile w czasie samego zbierania dodatkowego materiału działy się dziwne rzeczy, to Jacek Kurski postanowił dotrzymać danego mu wcześniej słowa.

Reżyser twierdzi, że miał wolną rękę w tworzeniu dokumentu

- Zapewniam [...], że nikt z telewizji jeszcze nie widział dokumentu, mam zupełną wolność dziennikarską przy jego przygotowywaniu. Obiecał mi ją Jacek Kurski i dotrzymał słowa [...]. [...] Cieszę się, że mam możliwość opisywania pewnych tematów, ale robię to zawsze na własną rękę i "w poprzek" politycznym oczekiwaniom. Film o Amber Gold chciałem zrobić już bardzo dawno - przekazywał w rozmowie z Wirtualnymi Mediami reżyser Sylwester Latkowski.

Źródło: Twitter / Wirtualne Media / TVP Info

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >