wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jacek Kurski znalazł swój "dowód potęgi". Nawet Kaczyński stoi murem za projektem prezesa TVP

29 Listopada 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wszystko wskazuje na to, że gdyby nie przekonanie Jacka Kurskiego o swojej racji TVP, mogło nie transmitować tegorocznej Eurowizji Junior. Konkurs piosenki w wykonaniu najmłodszych członków wspólnoty UE był zagrożony, jednak, jak donosi info

O to, by TVP mogło w tym roku organizować oraz emitować dziecięcą wersję Eurowizji, Jacek Kurski stoczył niemałą batalię. Okazuje się, że prezes Telewizji Polskiej musiał zmierzyć się nie tylko z konkurentami z zagranicy. Na swoje szczęście mógł liczyć na wsparcie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Po sensacyjnej drugiej z rzędu wygranej polskiej reprezentantki w Eurowizji Junior, TVP reprezentowane przez Jacka Kurskiego rozpoczęło starania o to, by widzowie z całej wspólnoty ponownie oglądali przedsięwzięcie organizowane przez polskiego narodowego nadawcę. Wszystko wskazuje na to, że prezes Telewizji Polskiej uważa wyniki oglądalności międzynarodowego konkursu za dowód swojej "potęgi".

Jacek Kurski to jeden z najbardziej kontrowersyjnych prezesów TVP

Kontrowersje wokół TVP prowadzonego przez Jacka Kurskiego są ogromne. Wielu niezależnych obserwatorów wskazuje, że działacz mocno związany z partią rządzącą nie powinien mieć tak bezpośredniego i dużego wpływu na to, jaką narrację prezentuje telewizja publiczna. Kiedy wydawało się, iż były członek PiS zszedł z fotela prezesa, po krótkim czasie absencji ponownie na nim zasiadł. 

Nie wszyscy popierają działania Jacka Kurskiego, również w szeregach Telewizji Polskiej. Dzisiejszy finał Eurowizji Junior mógł nie pojawić się na ekranach widzów z całej Europy za sprawą Rady Programowej Telewizji Polskiej.

- Kurski stoczył prawdziwą walkę z prezydium Rady Programowej i było wiadomo, że nie odpuści, tym bardziej, że murem stanął za nim sam Jarosław Kaczyński. Kurski uznaje Eurowizję Junior za swój największy sukces jako prezesa i dowód potęgi Telewizji Publicznej nie tylko na arenie krajowej, ale również europejskiej. Marzy mu się organizacja dorosłej edycji tej imprezy i jest w stanie zainwestować w to każde pieniądze - mówił w rozmowie informator Plotka.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal Plotek wynika, iż Rada Programowa Telewizji Publicznej był przeciwna organizacji wydarzenia będącego "oczkiem w głowie" Jacka Kurskiego. W uzasadnieniu tej decyzji przeczytać można, iż może ona "zagrażać fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich".

Odbył się zdalny finał Eurowizji Junior

- Przygotowania do Eurowizji Junior zaczęły się w zasadzie już w momencie zwycięstwa Viki w listopadzie zeszłego roku. Początkowo finał miał odbyć się w Tauron Arenie w Krakowie i jeszcze wiosną wierzyliśmy, że to się uda. Pod koniec wakacji stało się jednak jasne, że robimy to zdalnie i od tamtej pory pracujemy na pełnych obrotach - przekazywał informator portalu Plotek.

29 listopada odbył się finał, który koniec końców organizowany był przez Polskę. Tym razem jednak nasza reprezentantka Ala Tracz nie wygrała. 10-latka zajęła 9. miejsce w ogólnym konkursie. Wygrała Francja, a drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Kazachstan i Hiszpania.

Nie bez znaczenia w wygranej walce w sprawie organizacji Eurowizji Junior prezesa TVP było wsparcie Jarosława Kaczyńskiego, który co prawda samym konkursem piosenki niezbyt się interesuje, jednak popiera decyzje Jacka Kurskiego.

Jarosław Kaczyński wspiera prezesa TVP

- Kaczyńskiego nie interesują żadne Eurowizje i inne pomysły Kurskiego związane z rozrywką, ale ten może liczyć na jego wsparcie, gdy zbierają się nad nim czarne chmury. Kaczyński jest po prostu lojalny. Dla TVP zawsze znajdą się pieniądze, a jak pojawiają się jakieś problemy, jak choćby ten z Radą Programową i Eurowizją dla dzieci, partyjni dygnitarze słyszą od prezesa: Nie przeszkadzajcie Jackowi. W Radzie zasiada kilka osób związanych obecnie lub w przeszłości z PiS-em, więc jest jak pociągać za sznurki - kontynuuje wypowiedź w tej kwestii informator portalu Plotek.

Zdjęcie wyróżniające to fragment materiału opublikowanego przez TVP w serwisie YouTube, całość znaleźć można pod adresem YouTube.com/TVPVOD

Źródło: Plotek.pl / Radio Zet

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >