wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zadziwiające sugestie wobec Niemców w Wiadomościach TVP. "Kto nie zna historii, skazany jest na jej powtarzanie"

22 Listopada 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP ponownie skupiło się na działalności niemieckich władz. Odniesiono się do wpisu ambasadora o procesach norymberskich. W pewnym momencie ukazano ujęcie bramy Auschwitz. "Kto nie zna historii, skazany jest na

Po ponownym przejęciu władzy w Telewizji Polskiej przez Jacka Kurskiego, spekulowano o złagodzeniu narracji, jaką serwuje publiczny nadawca. Mówiono, że skrajny przekaz ma wpływać negatywnie nawet na konserwatywną część opinii publicznej. Okazuje się jednak, że "Wiadomości" TVP nie mają zamiaru ustępować. 

Dzisiejsze wydanie wieczornego dziennika informacyjnego podsumowało bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Wśród nich była polityka rządu dotycząca walki z pandemią, ujawnienie danych policjantów przez posłankę Scheuring-Wielgus oraz wpis niemieckiego ambasadora w Polsce. 

Dzisiejsze "Wiadomości" TVP z ostrym przekazem do niemieckich władz

"Dokładnie 75 lat temu rozpoczął się proces norymberski. Przed sądem stanęli mężczyźni odpowiedzialni za najohydniejsze zbrodnie w historii. A mimo to sędziowie umożliwili im sprawiedliwy proces. Był to triumf cywilizacji nad barbarzyństwem" - podał, cytowany przez "Wiadomości" TVP, Arndt Freytag von Loringhoven. 

Komentatorzy wyrazili oburzenie wywołane słowem "mężczyźni". Padły deklaracje o próbie ukrycia narodowości sprawców II wojny światowej. "Wiadomości" TVP, opisując zdarzenie, mówiły o światowej manipulacji oraz próbie wymazania historii. Jednym z ekspertów, podzielających tę opinię, był wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 

Całe zdarzenie mogłoby nie wzbudzić kontrowersji, gdyby nie ujęcie bramy Auschwitz, na której widnieje słynny już napis "Arbeit macht frei", czyli "Praca czyni wolnym". Przebitki z miejsca kojarzonego z niebywałego okrucieństwa zestawiono z polityką Niemiec. "Wiadomości" TVP użyły sformułowania: "Kto nie zna historii, skazany jest na jej powtarzanie", parafrazując cytat George'a Santayany.

Michał Adamczyk, prowadząc dzisiejsze wydanie, mówił też o apelu 500 profesorów w obronie Jana Pawła II. - Lewica i liberalne media atakują papieża-Polaka, zarzucając mu rzekome tuszowanie afer pedofilskich w Kościele katolickim - grzmiał dziennikarz "Wiadomości" TVP. 

Rozmówcy redaktorów podawali, że Jan Paweł II tak bardzo kochał ludzi, że nie przychodziło mu do głowy, by kardynał McCarrick mógł dopuścić się nadużyć seksualnych. Kapłan miał zaprzysiąc niewinność przed głową Kościoła. Wskazywano też na brak jednoznacznych dowodów w czasie, gdy przestępca kandydował na urząd kardynała. 

- Jan Paweł II został oszukany - argumentował reporter "Wiadomości" TVP. Brak szacunku dla papieża, w opinii autorów apelu, ma być elementem braku szacunku dla najjaśniejszych kart naszej współczesnej historii. Zdumiewającym jest fakt, że nie przedstawiono głosu odrębnego w sporze o dokonania dawnego hierarchy. 

"Wiadomości" TVP mówiły również o ataku na tradycyjne i obyczajowe wartości, ukazując symbole Strajku Kobiet. "Według ekspertów prowadzą je neomarksistowskie elity". Ekspertem tak twierdzącym okazał się ksiądz Dariusz Kowalczyk. 

Dzisiejsze wydanie programu Telewizji Polskiej możecie znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej. 

Źródło: ["Wiadomości" TVP]

Tagi:

Wiadomości TVPTVP

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >