Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/22.11.20/Screen
Źródło: Wiadomości TVP/22.11.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Listopada 2020

Zadziwiające sugestie wobec Niemców w Wiadomościach TVP. "Kto nie zna historii, skazany jest na jej powtarzanie"

Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP ponownie skupiło się na działalności niemieckich władz. Odniesiono się do wpisu ambasadora o procesach norymberskich. W pewnym momencie ukazano ujęcie bramy Auschwitz. "Kto nie zna historii, skazany jest na jej powtarzanie"

Po ponownym przejęciu władzy w Telewizji Polskiej przez Jacka Kurskiego, spekulowano o złagodzeniu narracji, jaką serwuje publiczny nadawca. Mówiono, że skrajny przekaz ma wpływać negatywnie nawet na konserwatywną część opinii publicznej. Okazuje się jednak, że "Wiadomości" TVP nie mają zamiaru ustępować.

Dzisiejsze wydanie wieczornego dziennika informacyjnego podsumowało bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Wśród nich była polityka rządu dotycząca walki z pandemią, ujawnienie danych policjantów przez posłankę Scheuring-Wielgus oraz wpis niemieckiego ambasadora w Polsce.

Hubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyHubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyCzytaj dalej

Dzisiejsze "Wiadomości" TVP z ostrym przekazem do niemieckich władz

"Dokładnie 75 lat temu rozpoczął się proces norymberski. Przed sądem stanęli mężczyźni odpowiedzialni za najohydniejsze zbrodnie w historii. A mimo to sędziowie umożliwili im sprawiedliwy proces. Był to triumf cywilizacji nad barbarzyństwem" - podał, cytowany przez "Wiadomości" TVP, Arndt Freytag von Loringhoven.

Komentatorzy wyrazili oburzenie wywołane słowem "mężczyźni". Padły deklaracje o próbie ukrycia narodowości sprawców II wojny światowej. "Wiadomości" TVP, opisując zdarzenie, mówiły o światowej manipulacji oraz próbie wymazania historii. Jednym z ekspertów, podzielających tę opinię, był wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Tylko wyszedł z domu, niespodziewanie natrafił na prawdziwy skarb. Sytuacja niczym z filmu, trwają poszukiwania właścicielaTylko wyszedł z domu, niespodziewanie natrafił na prawdziwy skarb. Sytuacja niczym z filmu, trwają poszukiwania właścicielaCzytaj dalej

Całe zdarzenie mogłoby nie wzbudzić kontrowersji, gdyby nie ujęcie bramy Auschwitz, na której widnieje słynny już napis "Arbeit macht frei", czyli "Praca czyni wolnym". Przebitki z miejsca kojarzonego z niebywałego okrucieństwa zestawiono z polityką Niemiec. "Wiadomości" TVP użyły sformułowania: "Kto nie zna historii, skazany jest na jej powtarzanie", parafrazując cytat George'a Santayany.

Michał Adamczyk, prowadząc dzisiejsze wydanie, mówił też o apelu 500 profesorów w obronie Jana Pawła II. - Lewica i liberalne media atakują papieża-Polaka, zarzucając mu rzekome tuszowanie afer pedofilskich w Kościele katolickim - grzmiał dziennikarz "Wiadomości" TVP.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. VAT coraz mniej opłacalny. Państwo już na nim kokosów nie zarabia
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

Rozmówcy redaktorów podawali, że Jan Paweł II tak bardzo kochał ludzi, że nie przychodziło mu do głowy, by kardynał McCarrick mógł dopuścić się nadużyć seksualnych. Kapłan miał zaprzysiąc niewinność przed głową Kościoła. Wskazywano też na brak jednoznacznych dowodów w czasie, gdy przestępca kandydował na urząd kardynała.

- Jan Paweł II został oszukany - argumentował reporter "Wiadomości" TVP. Brak szacunku dla papieża, w opinii autorów apelu, ma być elementem braku szacunku dla najjaśniejszych kart naszej współczesnej historii. Zdumiewającym jest fakt, że nie przedstawiono głosu odrębnego w sporze o dokonania dawnego hierarchy.

"Wiadomości" TVP mówiły również o ataku na tradycyjne i obyczajowe wartości, ukazując symbole Strajku Kobiet. "Według ekspertów prowadzą je neomarksistowskie elity". Ekspertem tak twierdzącym okazał się ksiądz Dariusz Kowalczyk.

Dzisiejsze wydanie programu Telewizji Polskiej możecie znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej.

Uwaga, ważne wieści dla seniorów. Media podały, ile dostaną do emerytury. Czy wystarczy?Uwaga, ważne wieści dla seniorów. Media podały, ile dostaną do emerytury. Czy wystarczy?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Masowe badania przesiewowe już niedługo? Podano nazwy trzech województw
  3. Idealna do obiadu surówka z ogórków kiszonych z zaskakującym dodatkiem. Niebywałe, jakie ma właściwości
  4. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  5. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  6. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  7. Panika i oburzenie. Tysiące Polaków reaguje na decyzje rządu o hotelach i feriach
  8. Tajemnicze cienie w centrum galaktyki. Niezwykłe zjawisko zaobserwowane przez Kosmiczny Teleskop Hubble'a

Źródło: ["Wiadomości" TVP]