wtv.pl > Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Donald Tusk
19.03.2022 08:59 Donald Tusk zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zwrócił uwagę na jego bezczynność

Donald Tusk postanowił w ostrych słowach skrytykować Jarosława Kaczyńskiego. Był wzburzony, że od początku kryzysu związanego z działaniami antyszczepionkowców, wicepremier ds. bezpieczeństwa jego zdaniem nie zrobił nic, by zająć się sprawą. W czwartek były premier zorganizował livechat, podczas którego odpowiadał na pytania użytkowników Facebooka.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 08:58 Dobre stosunki z USA lub kontrola mediów. Kaczyński w potrzasku po liście senatorów

Jarosław Kaczyński prowadzi niebezpieczną rozgrywkę polityczną, której stawka - ku jego zaskoczeniu - może być wysoka. W liście senatorowie USA apelują do rządu o zaniechanie prac nad ustawą anty-TVN, ponieważ może zaszkodzić stosunkom polsko-amerykańskim. W odróżnieniu od Unii Europejskiej nie zawahają się ukarać Polski.

Jarosław Kaczyński o Tusku
19.03.2022 08:58 Jarosław Kaczyński nie wymawia nazwiska Donalda Tuska? Polityk PiS zdradza jak wicepremier określa szefa PO w kuluarach

Jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości, który postanowił zostać anonimowy, przekazał w rozmowie z "Wprost" w jaki sposób Jarosław Kaczyński określa Donalda Tuska, gdy zmuszony jest wspomnieć o byłym premierze.Ciekawe, czy podobnego określenia o Kaczyńskim używa sam Tusk. Donald Tusk na celownikuDziennikarzom "Wprost" udało się dotrzeć do jednego z polityków Prawa i Sprawiedliwości, który udzielił wywiadu magazynowi, chcąc jednocześnie pozostać anonimowym. Ze jego słów dowiedzieć można było się się m.in. tego, że TVP już wkrótce zamierza wytoczyć największe działa przeciwko byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi. Wielu zastanawia się zapewne, czym jeszcze Telewizja Polska może zaskoczyć. Nazwisko byłego szefa Rady Europejskiej pojawia się przecież przynajmniej kilka razy w każdym z wydań "Wiadomości" już od wielu tygodni. Tym bardziej intrygujące może wydawać się to, co powiedział polityk. - To co teraz robi Jacek Kurski, to tylko gra wstępna - przyznał - Prawdziwe uderzenie w Donalda Tuska nastąpi w kampanii wyborczej - dodał rozmówca "Wprost". "Pseudonim" Polityk PiS podzielił się również informacją na temat tego, jak Donald Tusk nazywany jest przez Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten odwołuje się do niego na spotkaniach członkowskich klubu. - Na wyjazdowym posiedzeniu klubu Kaczyński mówiąc o Tusku określał go cały czas mianem "ten pan" - zdradził rozmówca "Wprost" - I dodał, że nie warto wymieniać jego nazwiska, żeby go nie promować - zaznaczył. Wszystko wskazuje na to, że prezes PiS dostrzega we włączeniu się Donalda Tuska w polską politykę, powrót godnego i niebezpiecznego przeciwnika. W kampanię przeciwko byłemu premierowi zaangażowały się również kluby "Gazety Polskiej". Jak donosi Gazeta.pl, pod przykrywką manifestacji w obronie Trybunału Konstytucyjnego, jej uczestnicy przemycali treści dotyczące rzekomej zdrady, jakiej dopuścić miał się Donald Tusk. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiegoZnamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"Opublikowano ranking najinteligentniejszych polityków. Jarosław Kaczyński wylądował na końcu źródło: wprost.pl, gazeta.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Jan Bielecki/East News

Jarosław Kaczyński i dom
19.03.2022 08:57 Nie dawali prezesowi spać po nocach? Jarosław Kaczyński zdecydował się zakleić domofon

Czy nareszcie prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie mógł spać spokojnie?Osoby, które uprzykrzały życie Jarosławowi Kaczyńskiemu dzwoniąc dzwonkiem domofonu jego domu przy ul. Mickiewicza będą miały nie lada problem. Przycisk został zaklejony taśmą izolacyjną.

Jarosław Kaczyński w Sejmie
19.03.2022 08:57 Opublikowano ranking najinteligentniejszych polityków. Jarosław Kaczyński wylądował na końcu

Pracownia Kantar Public zrealizowała sondaż, w którym wybrano najinteligentniejszych polityków. Na podium zaleźli się wyłącznie przedstawiciele opozycji. Zestawienie najbystrzejszych przedstawicieli władzy zamyka lider PiS Jarosław Kaczyński.W badaniu Kantar Public respondenci mieli za zadanie ocenić Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Rafała Trzaskowskiego, Borysa Budkę, Szymona Hołownię, Włodzimierza Czarzastego, Roberta Biedronia, Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Krzysztofa Bosaka.Osoby biorące udział w sondażu przyznawali politykom oceny od 1 do 7, gdzie liczba 1 oznacza polityka inteligentnego, a 7 – wprost przeciwnie. W rankingu najbardziej światłych graczy politycznej sceny przewodzą zatem ci z najniższą liczbą punktów.

Flickr/Kancelaria Premiera, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/; Flickr/Piotr Drabik, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
19.03.2022 08:57 Co z debatą Tusk-Kaczyński? Kwaśniewski mówi o “psychologicznym bólu”

Donald Tusk wezwał do debaty Jarosława Kaczyńskiego. Jednak rzeczniczka PiS twierdzi, że nie dojdzie do retorycznego starcia między liderami PO i PiS. Głos w tej sprawie zabrał również Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem Tusk będzie ponawiał tego typu propozycje, bo ma w pamięci ważną debatę w 2007 r., która dla Kaczyńskiego okazała się “gwoździem do trumny”.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:57 Alarm bombowy w okolicach domu Kaczyńskiego. Nie znaleziono sprawców

Sprawa alarmu bombowego w okolicach domu Kaczyńskiego została zamknięta. Prokuratura nie znalazła sprawcy fałszywego zgłoszenia. 20 marca wszystkie media informowały o wiadomości, jaka trafiła na skrzynkę mailową Komendy Rejonowej Policji Warszawa V. Mowa o słynnym zgłoszeniu podłożenia ładunku wybuchowego obok domu Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:56 Jarosław Kaczyński najmniej wiarygodnym politykiem? Sondaż mówi sam za siebie

Jarosław Kaczyński został zestawiony z innymi politykami. Sprawdzono, kto na scenie politycznej jest uczciwy i wiarygodny. Wicepremier musi natychmiast zacząć pracę nad wizerunkiem.Pracownia Kantar wykonała sondaż, w którym spytała opinię publiczną o wiarygodność i uczciwość najważniejszych polityków na polskiej scenie.Jak podaje Polsat News, Jarosław Kaczyński wypadł najgorzej na tle konkurentów.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 08:56 Jarosław Kaczyński odkłada operację. Polityka jest ważniejsza

Jarosław Kaczyński zmaga się z chorym kolanem, ale nadal przekłada operację. Z ustaleń “Super Expressu” wynika, że prezes PiS nie chce poddać się zabiegowi, ponieważ oznaczałoby to konieczność rezygnacji z życia politycznego na kilka tygodni.

Jarosław Kaczyński obiecuje Słowenię
19.03.2022 08:56 Jarosław Kaczyński maluje świetlaną przyszłość. Już niedługo mamy zarabiać jak na Zachodzie

Trwa zachwalanie Polskiego Ładu przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Według prezesa PiS dzięki programowi już do końca tej dekady dogonimy Zachód i osiągniemy "realny dochód na głowę" na poziomie średniej europejskiej. Jarosław Kaczyński wspomniał przy tym Słowenię.Od prezentacji Polskiego Ładu, najnowszego programu społeczno-gospodarczego Prawa i Sprawiedliwości, który ma pozwolić nam na wyjście z wywołanego pandemią kryzysu, mijają dwa miesiące.Przedstawiciele rządu jeżdżą po kraju, prezentując obietnice zawarte w projekcie. O ostatniej wizycie Elżbiety Witek w Otyniu, która z całą pewnością nie poszła zgodnie z planem, pisaliśmy TUTAJ.Jakiś czas temu założenia Polskiego Ładu na Podlasiu prezentował też sam lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński. Malował przy tym piękną wizję przyszłości, także w sensie gospodarczym.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
19.03.2022 08:56 Debata Tusk vs. Kaczyński. Rzeczniczka PiS odpowiada

Donald Tusk wezwał do debaty Jarosława Kaczyńskiego. Apel byłego premiera skomentowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Na starcie odwiecznych rywali nie ma na razie szans. Wielu komentuje jednak sposób, w jaki rzeczniczka ucięła wszelkie spekulacje.

Duda Rydzyk Kaczyński
19.03.2022 08:55 Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński przekazują wyrazy wdzięczności dla Radia Maryja. "Neomarksistowscy inżynierowie dusz ludzkich chcą umeblować nasz polski dom"

Podczas obchodów 30. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę nie brakowało wzniosłych przemówień. Odczytano również, napisane specjalnie na tę okazję, listy od prezydenta Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent i prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowili wystosować osobiste podziękowania dla Radia Maryja. Finał pielgrzymki Radia Maryja10 lipca rozpoczęła się 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Uroczystości potrwały do godz. 15 dnia następnego, kiedy to zakończyła je odmówiona przez uczestników Koronka do Miłosierdzia Bożego. Podczas obchodów obecnych było wielu przedstawicieli polskiego Kościoła, a nawet polityki. Na Jasną Górę pielgrzymował m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek. Uroczystości wypełnione były wieloma przemowami dziękczynnymi, a wśród nich znalazły się również te napisane przez Andrzeja Dudę i Jarosława Kaczyńskiego, a odczytane zgromadzonym przez ich przedstawicieli. - Łączę się z Państwem duchowo w przeżywaniu obecnych uroczystości - napisał prezydent - Także w oczekiwaniu na zbliżające się grudniowe obchody 30-lecia działalności Radia Maryja.Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda dziękują W swoim liście Andrzej Duda dziękował "za to wszystko, a zwłaszcza za troskę o nasze największe doczesne wspólne dobro: o Rzeczpospolitą." <div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript"src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MWZMLDIyRkwsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script> List wystosowany przez Jarosława Kaczyńskiego został odczytany na Jasnej Górze przez europosłankę PiS Jadwigę Wiśniewską. Nie zabrakło w nim ostrych słów skierowanych pod adresem politycznych oponentów. - Bezpardonowo, nieraz w sposób barbarzyński, atakowane jest to, co dla nas święte i najdroższe; to, co nas duchowo konstytuuje jako jednostki oraz stanowi filary naszej cywilizacji, naszej chrześcijańskiej i polskiej tożsamości - napisał prezes PiS - Neomarksistowscy inżynierowie dusz ludzkich chcą umeblować nasz polski dom na swoją modłę i wyzuć nas z tego wszystkiego, co miłujemy - dodał. Wicepremier wyraził w treści listu swoją ogromną wdzięczność za działalność Tadeusza Rydzyka oraz wszystkich podległych mu instytucji. - Bóg zapłać, ojcze dyrektorze, Bóg zapłać ojcowie redemptoryści - napisał Kaczyński - Niech to wielkie dzieło nieustająco rozrasta i rozkwita, niech rozbudza w jak największej liczbie polskich serc miłość do Pana Boga i ojczyzny. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Abp Wiktor Skworc zrezygnował z pełnionych funkcji. Powodem śledztwo Watykanu ws. wykorzystywania nieletnichKardynał Dziwisz udał się na pielgrzymkę do Medziugorie. Do prasy przedostały się zdjęcia z wypoczynku na plażyO. Tadeusz Rydzyk zabrał głos po kolejnej rozprawie z Watchdog PolskaŹródło: polsatnews.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Andrzej Iwanczuk/Reporter; Pawel Skraba/East News

jarosław kaczyński - mural
19.03.2022 08:55 Mural z Jarosławem Kaczyńskim. "Miłujcie się tak, jak ja was umiłowałem"

Na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu pojawił się mural z Jarosławem Kaczyńskim, na którym prezes PiS trzyma w ręku pęk czerwonych róż. Obok widnieje fragment Ewangelii według św. Jana. To kolejna część akcji "Serial na Węgierskiej".Rozpoczęta w roku 2018 przez artystę o pseudonimie Mgr Mors inicjatywa co jakiś czas owocuje nowym muralem, który pojawia się na ścianie pod mostem kolejowym przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu.Malarz nawiązuje w ten sposób do aktualnych wydarzeń zarówno lokalnych, jak i tych z kraju czy ze świata.Akcja nosi jakże wymowną nazwę "Serial na Węgierskiej", a w trakcie ostatnich lat mieszkańcy mogli podziwiać wizerunki choćby Jana Pawła II, Roberta Lewandowskiego czy Tadeusza Rydzyka. Nie zabrakło też Kevina. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Mgr Mors (@mgrmors) Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Mgr Mors (@mgrmors) Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Mgr Mors (@mgrmors) Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Mgr Mors (@mgrmors) Tym razem na słynnej ścianie w Nowym Sączu pojawił się sam prezes Prawa i Sprawiedliwości.

EN 01408678 5110
19.03.2022 08:55 Tylko u nas: Koncesja dla TVN pod znakiem zapytania. Janusz Schwertner: „Jarosław Kaczyński co do zasady nienawidzi tych mediów, które są wobec niego krytyczne”

Internet huczy od informacji, że dalsze funkcjonowanie telewizji TVN jest poważnie zagrożone. Koncesja dla TVN24 kończy się już we wrześniu tego roku, a do tej pory nic nie wiadomo o jej przedłużeniu. Teraz Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt ustawy, która może poważnie zagrozić dalszemu działaniu całej grupy TVN. Zapytaliśmy dziennikarza i publicystę portalu Onet Janusza Schwertnera o to, co uważa na temat tych działań partii rządzącej i czy „atak na TVN” może się powieźć.

Dom Kaczyńskiego
19.03.2022 08:54 Prace pod domem Kaczyńskiego. Prezes porządkuje nie tylko wewnątrz PiS

Wielkie sprzątanie nie tylko pod domem Kaczyńskiego, ale i w Zjednoczonej Prawicy. Podczas kongresu PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział walkę z nepotyzmem i reorganizację działania wewnątrz partii. Wakacje w pełni. Wolnego od pracy nie mają jednak pracownicy zajmujący się podwórkiem na Żoliborzu przed domem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, co uwiecznili na zdjęciach czuwający w okolicach willi polityka fotoreporterzy.Kaczyński najpewniej zatrudnił ekipę, która ma zająć się jego podwórkiem i doprowadzić je do porządku przed sezonem wakacyjnym.

Jarosław Kaczyński wprowadzi obowiązek szczepienia przeciwko COVID-19?
19.03.2022 08:54 OKO.press: Jarosław Kaczyński na konwencie sprawozdawczo-wyborczym mówił o „środkach przymusu” w kwestii obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19

Kuluarowe informacje na temat planów Jarosława Kaczyńskiego w związku z niechęcią Polaków do szczepień przeciwko COVID-19 nie będą przyjemne dla wielu wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Nieoficjalne wiadomości mówiące o możliwości wprowadzenia obowiązku szczepienia przekazali dziennikarze z OKO.press.Machina Narodowego Programu Szczepień działa już od kilku miesięcy, jednak nadal daleko nam do osiągnięcia odporności zbiorowej przeciw koronawriusowi. Okazuje się, że Jarosław Kaczyński bierze pod uwagę kilka możliwych scenariuszy.Ponownie wybrany na prezesa PiS Jarosław Kaczyński otwarcie opowiada się po stronie szczepień. Nie jest to żadną tajemnicą nie tylko dla członków prowadzonej przez niego partii.OKO.press dotarło jednak do zakulisowych wyznań, które mogą nie przypaść do gustu części elektoratu PiS. Kuluarowe wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego wskazywać mają na to, że wicepremier ds. bezpieczeństwa rozważa wprowadzenia obowiązku szczepienia przeciwko COVID-19.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:54 WP: Czarnecki poza Komitetem Politycznym PiS-u

Jarosław Kaczyński wprowadzi zmiany w Komitecie Politycznym PiS. Znacznie pomniejszy jego skład. "WP" ujawnia, że na wylocie z gremium znaleźć miał się Ryszard Czarnecki. Wiadomo, dlaczego mogła zapaść podobna decyzja.Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości jest jednym z najważniejszych organów partii. W skład wchodzi 32 najwyżej postawionych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Mowa między innymi o Beacie Szydło, Elżbiecie Witek, Antonim Macierewiczu, Elżbiecie Rafalskiej, a także o Ryszardzie Czarneckim.

Prezesem PiS ponownie został Jarosław Kaczyński. Polityk deklaruje, że to ostatni raz
19.03.2022 08:54 „Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości”. Jarosław Kaczyński wybrany prezesem PiS

Znaczące słowa Jarosława Kaczyńskiego na kongresie sprawozdawczo-wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. To nie fakt, że ponownie został prezesem partii, wzbudził największe zainteresowanie.Sobota, 3 lipca obfitowała w wypowiedzi polityków, którzy kreowali polską scenę sejmową przed kilku laty. Wielu wątpiło, że Donald Tusk skrzyżuje jeszcze swoje drogi z Jarosławem Kaczyńskim.Założyciel Platformy Obywatelskiej ogłosił, że chociaż trzeba było poczekać, to „wraca na 100 proc". Jarosław Kaczyński również podzielił się ważną informacją. Nie chodzi jednak o fakt, że ponownie został wybrany prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:54 Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w administracji

Jarosław Kaczyński wystąpił na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Opowiedział o nadchodzących zmianach w administracji. Mówił o "tłustych kotach". - Trzeba rozstać się z ludźmi w naszej administracji, którzy źle nam życzą, albo życzą dobrze, ale boją się podejmować decyzje - wskazał Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:54 Jarosław Kaczyński wygłosił pilne oświadczenie. Ma kolejnego posła w swoich szeregach

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie. Chodzi o pozyskanie kolejnego posła - Lecha Kołakowskiego, który kilka miesięcy temu opuścił PiS. Teraz zostanie posłem Partii Republikańskiej. Czy PiS znów ma parlamentarną większość?W czwartek po godzinie 15 odbyła się wspólna konferencja Kaczyńskiego, Kochanowskiego i Bielana.

Jarosław Gowin
19.03.2022 08:53 Jarosław Gowin: w niedzielę powiem, z kim i jak chcę zmieniać Polskę

Jarosław Gowin już w niedzielę ogłosi z kim i jak będzie współpracować do następnych wyborów. 26 czerwca ruszył kongres Porozumienia. Szykuje się wyjście z rządu?Jarosław Gowin przedstawił propozycje programowe Porozumienia. Hasłem pakietu zmian jest "Polska od nowa".Przy tworzeniu nowego programu pracowało ponad 100 ekspertów w ramach aż 14 konferencji programowych, które odbywały się w całym kraju.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:53 Jarosław Kaczyński skierował ważny list do rodzin polskich rolników

Jarosław Kaczyński przygotował specjalny list dla rodzin rolników. Wraz z Mateuszem Morawieckim przedstawili zapowiedzi dotyczące Polskiego Ładu. Wszystko z okazji Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Rolników. Premier i minister Grzegorz Puda przygotują ustawę o rodzinnych gospodarstwach rolnych.26 czerwca odbyła się pielgrzymka rodzin rolniczych do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu. W wydarzeniu udział wziął minister rolnictwa i rozwoju wsi, Grzegorz Puda.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:53 Oko.press: Kaczyński rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień

Jarosław Kaczyński ma rozważać wprowadzenie przymusu szczepień. Deklaracje miały paść podczas zjazdu polityków PiS-u. "Od tego jest państwo jako organizacja przymusu" - miał zapowiedzieć. Nieoficjalne wiadomości przekazali dziennikarze Oko.press. Jarosław Kaczyński podczas zjazdu polityków Prawa i Sprawiedliwości miał podnieść kwestię wprowadzenia obowiązku szczepień. Według Oko.press wobec zgromadzonych miały paść jednoznaczne słowa. - Jeśli przekonywanie, zachęty i nagrody nie przekonają, to od tego jest państwo jako organizacja przymusu - miał powiedzieć wicepremier.

Jarosław Kaczyński - obrady sejmu
19.03.2022 08:52 Onet: w trakcie tajnych obrad Sejmu Kaczyński zapewnił, że Moskwa ma gotowe plany inwazji na Polskę

Podczas wyłączonych z jawności obrad Sejmu, zwołanych ws. cyberbezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński przekonywał, że Rosjanie mają gotowe plany inwazji na Polskę, podaje Onet. Zdaniem prezesa PiS dowodzą tego niedawne cyberataki.Specjalne, tajne obrady Sejmu dotyczące cyberbezpieczeństwa miały związek z ostatnimi atakami hakerskimi na konta polityków ekipy rządzącej.Głównym powodem było, rzecz jasna, przejęcie prywatnej skrzynki mailowej szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

następca Jarosława Kaczyńskiego
19.03.2022 08:51 Sondaż: Jarosława Kaczyńskiego zastąpić może tylko Mateusz Morawiecki

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości znaleźli zastępcę dla Jarosława Kaczyńskiego. Zdecydowanym liderem zestawienia możliwych następców prezesa PiS jest Mateusz Morawiecki, wynika z badania Instytutu Pollster.W maju Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie startował w najbliższych wyborach na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Zaznaczył jednak, że jeśli zostanie wybrany, kadencja ta będzie jego ostatnią.Od kilku tygodni eksperci prześcigają się zatem w typowaniu możliwego następcy lidera Zjednoczonej Prawicy. Nowe światło na sprawę rzucił zresztą sam Kaczyński.Szef obozu rządzącego zaznaczył, że choć ustępujący lider nie powinien wskazywać swojego następcy, tak by go nie obciążać, dodał, że "na pewno na horyzoncie jasno świeci gwiazda obecnego premiera".

Paweł Kukiz
19.03.2022 08:51 Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz ustalili termin wspólnego wystąpienia w Sejmie. Będą propozycje kolejnych projektów?

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński się dogadali? Anita Czerwińska, rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, poinformowała na swoim Twitterze, że niedługo dojdzie do wspólnego wystąpienia obu polityków. Prezentacja nastąpi w poniedziałek w Sejmie. Wcześniej w Sejmie pojawił się wspólny projekt Kukiz'15 i PiS - ustawa antykorupcyjna.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:51 Jarosław Kaczyński odjechał spod pomnika smoleńskiego. Na miejsce ruszyli aktywiści

Jarosław Kaczyński nie mógł się spodziewać. Działacz opozycji, Zbigniew Komosa wszedł na pomnik smoleński. Policja ściągnęła go siłą. Aktywista miał ze sobą wieniec. Wydarzyło się tuż po obchodach miesięcznicy.Jarosław Kaczyński wziął udział w kolejnej miesięcznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku. 10 czerwca wydarzenie zabezpieczała nie tylko policja, ale też żandarmeria. Na warszawskim Placu Piłsudskiego, wraz z wicepremierem, regularnie gromadzą się jego przeciwnicy. Z relacji portalu "Wolne Media" wynika, że funkcjonariusze nie dopuścili aktywistów na teren obchodów.

Jacek Kurski - Radia Mediów Narodowych
19.03.2022 08:51 Utworzona przez PiS Rada Mediów Narodowych wybierze nowego szefa TVP. Kandydat jest jeden

Już w środę utworzona przez PiS Rada Mediów Narodowych wybierze nowego szefa TVP. Kandydat jest jednak tylko jeden, o czym już przed tygodniem informował Ryszard Terlecki. Telewizją Polską nadal rządził będzie Jacek Kurski.Kadencja obecnego prezesa TVP wygasła minionej jesieni, przypomina "Wyborcza". Jacek Kurski będzie jednak pełnił funkcję szefa telewizji do czasu walnego zgromadzenia spółki.Choć według przyjętego zwyczaju zarząd musiał zebrać się do końca czerwca, ze względu na sytuację pandemiczną w tym roku termin przesunięto na wrzesień.