wtv.pl > Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

wtv
19.03.2022 08:23 Prześwietlono majątek Jarosława Kaczyńskiego. Szczegóły oświadczenia majątkowego prezesa

Porównano oświadczenia majątkowe Jarosława KaczyńskiegoW przeciągu 5 lat oszczędności prezesa PiS wzrosły z 15 tys. do około 104 tys. złotychWilla na warszawskim Żoliborzu nieustannie zdaniem polityka warta jest 1,5 mln złotychWicepremier obciążony jest również kredytem w SKOK Kasa Stefczyka, Super Express Biznes wskazuje, że w kwietniu 2020 r. do spłaty zostało około 108 tys. złotychDodatkowo polityk obciążony jest dwoma pożyczkami od osób prywatnych, wynoszących łącznie 105 tys. złotych Zainteresowanie majątkiem Jarosława Kaczyńskiego nie słabnie, wręcz przeciwnie. W ostatnim czasie prezes PiS dość mocno wyszedł na pierwszy plan sceny politycznej, oficjalnie zajmując państwowe stanowisko wicepremiera.Do tej pory wskazywano, że przecież Jarosław Kaczyński to "szeregowy poseł", jednak obecnie uwaga skierowana, m.in. na jego finanse, jest jeszcze większa niż w czasie, gdy był przysłowiową szarą eminencją. Dzięki oświadczeniom majątkowym polityka wiadomo, jak kształtował się jego budżet i co uległo w nim zmianie.

wtv
19.03.2022 08:22 SE: Zmiany w terminach zabiegów mogą opóźnić operację Jarosława Kaczyńskiego

Super Express podaje, że planowana operacja stawu kolanowego Jarosława Kaczyńskiego może nie dojść do skutkuPowodem odwołania zabiegu prezesa PiS może się okazać zmiana w działaniu zaplanowanych świadczeńNa liście zabiegów, których zaleca się ograniczenie lub nawet czasowe zawieszenie, znajduje się endoprotezoplastyka dużych stawów, czyli zabieg, który w planach miał mieć wicepremierTrudno uwierzyć, że Jarosław Kaczyński mimo szeregu przywilejów, z których korzysta, zrezygnuje z ewentualnych możliwości wcześniejszych wizyt u cenionych lekarzy w celu rozwiązania swoich problemów zdrowotnych.Zdaniem Super Expressu decyzja ogłoszona wczoraj wieczorem przez NFZ w związku z postanowieniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego może bezpośrednio wpłynąć na Jarosława Kaczyńskiego. Czy prezes PiS musi pogodzić się z przełożeniem terminu operacji?

wtv
19.03.2022 08:22 Jarosław Kaczyński po szczepieniu. Kuzyn mówi o jego stanie

Jeszcze w 2020 roku Michał Dworczyk zapewnił, że Jarosław Kaczyński przyjmie szczepienie. Słuszny wiek polityka zakwalifikował go do pierwszej grupy Początkowo polityk musiał przesunąć termin zabiegu. Ostatecznie udało się go wykonać z kilkudniowym opóźnieniem Dziś Jan Maria Tomaszewski wskazał, że wicepremier cieszy się dobrym zdrowiemOd 27 grudnia szczepienia są obiektem zainteresowania zwolenników teorii spiskowych. W mediach społecznościowych nieustannie możemy dostrzec manipulacje i kłamstwa na temat najnowszego osiągnięcia świata nauki. Zaufanie do szczepień wzbudzać mogą osoby publiczne, które stawiałyby się na zabiegach. Jarosław Kaczyński, nabywając odporność wobec koronawirusa, zapewnia swoich wyborców co do bezpieczeństwa preparatu.

wtv
19.03.2022 08:22 Jarosław Kaczyński miał wydać politykom PiS-u zalecenie. Dotyczy Obajtka

Według informatorów „Gazety Wyborczej” politycy PiS „mają nie wchodzić w sprawę jego majątku”.

wtv
19.03.2022 08:22 W Nowym Ładzie znajdzie się pomysł wprowadzenia emerytur stażowych? Decyzja w rękach Kaczyńskiego

Jak podaje Fakt chociaż ze względu na pogorszenie się sytuacji epidemicznej, które poskutkowało koniecznością wprowadzenia ogólnopolskiego lockdownu, PiS opóźnia zaprezentowanie swojego nowego programu nazywanego Nowym Ładem, to jednak do mediów przedostają się już pierwsze szczegóły dotyczące proponowanych zmian.Nowy Ład miałby zakładać podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł dla każdego, w związku z czym z podatku dochodowego zwolniona zostałaby także emerytura do 2500 zł. Jak tłumaczy Fakt, byłoby to spełnienie postulatów od lat wysuwanych przez seniorów.Kolejną tego typu reformą, która wychodziłaby naprzeciw oczekiwaniom Polaków, miałoby być według Faktu wprowadzenie emerytur stażowych. Umożliwiałyby one przechodzenie na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego przy odpowiednim stażu ubezpieczeniowym. W przypadku kobiet mógłby on wynosić 35 lat, a w przypadku mężczyzn - 40.

wtv
19.03.2022 08:21 10 kwietnia Jarosław Kaczyński zmierzy się z protestem przedsiębiorców. Tanajno: "chcemy mu zepsuć tę atmosferę"

10 kwietnia odbędzie się 11. rocznica katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Rząd wciąż nie podał planów obchodów, jednak poznaliśmy plany ruchów społecznychLotna Brygada Opozycji nie będzie protestować podczas rocznicy. Wszystko przez wzgląd na otwarty charakter obchodów. Sprawy w swoje ręce wziął Paweł Tanajno. Przedsiębiorca oficjalnie potwierdził przeprowadzenie demonstracji. Zainteresowanie wydarzeniem wyraziło blisko 1000 osób"My chcemy mu zepsuć tę atmosferę" - komentował w rozmowie z naszą redakcją. Społecznik wskazał, iż "od funkcjonariuszy policji oczekuje dezercji"Kryzys epidemiczny uniemożliwia Jarosławowi Kaczyńskiemu przeprowadzenie hucznych obchodów państwowych. Wciąż jednak nie wiemy, czy założyciel Prawa i Sprawiedliwości nie zdecyduje się na nagięcie zasad sanitarno-epidemicznych. Podczas przedsięwzięcia będzie mógł liczyć na ochronę policji, żandarmerii oraz prywatnej ochrony. Podczas miesięcznic smoleńskich fotoreporterzy regularnie prezentują ujęcia rzekomego snajpera, ulokowanego na jednym z pobliskich dachów.Zbliżenie się tego dnia do wicepremiera będzie graniczyło z cudem. Wyzwanie to podejmą jednak przedsiębiorcy z Pawłem Tanajną na czele. Były kandydat na urząd prezydenta może próbować skutecznie zagłuszyć ceremonię za pomocą megafonów i specjalnego nagłośnienia.

wtv
19.03.2022 08:21 Gdzie jest Jarosław Kaczyński? Radosław Fogiel odpowiada

Jarosław Kaczyński od blisko pół roku pełni funkcję wiceministra. Polityk nie pobiera dodatkowego wynagrodzenia z racji sprawowanej funkcji. Zajmuje się kwestiami związanymi z obronnością państwa. Ma pod sobą Mariusza Błaszczaka i Zbigniewa Ziobrę Poseł Platformy Obywatelskiej w rozmowie z "WP" deklarował, iż wicepremier zniknął, zamiast walczyć o poprawę sytuacji epidemicznej w Polsce. Odpowiedź nadeszła ze strony wicerzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości, Radosława Fogiela - Jeśli chodzi o Jarosława Kaczyńskiego, to nierzadko wychodzi ostatni czy jeden z ostatnich z Kancelarii Premiera - wyjawił dla "Tłit WP"Od 2015 roku Jarosław Kaczyński pojawia się w mediach jedynie epizodycznie. Wywołało to reakcję Platformy Obywatelskiej, która uważa, że głównym zajęciem wicepremiera powinno być zwalczanie kryzysu epidemicznego w kraju. - Gdzie jest dziś Jarosław Kaczyński [...]? Od 2 miesięcy nie wypowiedział się publicznie, od 2 miesięcy - krytykował Cezary Tomczyk.

wtv
19.03.2022 08:21 Jerzy Owsiak odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego

Goszczący w prowadzonym przez dziennikarzy Wirtualnej Polski programie "Newsroom" Jerzy Owsiak opowiadał o rekordowej kwocie zebranej podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pewnym momencie szef WOŚP nawiązał bezpośrednio do prezesa Prawa i Sprawiedliwości.Owsiak zwrócił uwagę, że prowadzona przez niego fundacja od 28 lat zajmuje się zakupami sprzętu medycznego. – Wiemy, jakie trzeba spełnić procedury w państwie polskim, kupując sprzęt za pieniądze publiczne – mówił gość portalu.Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił uwagę, że choć cena odgrywa ważną rolę w przypadku zamówień publicznych, dla prowadzonej przez niego organizacji liczy się również jakość.W ten sposób Owsiak nawiązał do słynnej sprawy zakupionych przez Ministerstwo Zdrowia wątpliwej jakości respiratorów, pochodzących od handlarza bronią.

wtv
19.03.2022 08:21 Najnowszy sondaż. Polska 2050 coraz bliżej PiS

W najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka" Mariusz Janicki pisze o zmianach poglądów politycznych Polaków w ostatnim czasie, przywołując wyniki przeprowadzonego przez Kantar 19 marca na 1000-osobowej próbie Polaków telefonicznego sondażu dotyczącego preferencji wyborczych Polaków wiosną bieżącego roku. Z sondażu wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższym czasie, 28 proc. badanych zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość (PiS), jednak 25 proc. respondentów oddałoby głos na Polskę 2050 Szymona Hołowni. Koalicja Obywatelska znalazłaby się na trzecim miejscu z poparciem na poziomie 17 proc.Do Sejmu dostałaby się jeszcze Lewica (10 proc.) oraz Konfederacja (8 proc.). Wynik poniżej progu wyborczego uzyskałoby ugrupowanie PSL-Koalicja Polska z poparciem na poziomie 2 proc. Duża część respondentów pozostaje jednak niezdecydowana, o czym świadczy duży odsetek odpowiedzi "nie wiem" (8 proc.) i "inny" (2 proc.).W sondażu Kantar dla "Polityki" padło także ogólniejsze pytanie o to, komu respondenci przyznają więcej racji "w trwającym od lat w Polsce konflikcie politycznym". W tym przypadku przeważająca część badanych (39 proc.) wskazała opozycję, za obozem władzy PiS opowiedziało się 26 proc. respondentów, a 35 proc. - udzieliło odpowiedzi "trudno powiedzieć".

wtv
19.03.2022 08:21 Jarosław Kaczyński: "Chcemy żyć w społeczeństwie, w którym mężczyzna jest mężczyzną"

Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym portalowi Albicla.com zasugerował, że osoby LGBT mają być dużym zagrożeniem cywilizacyjnymPrezes PiS stwierdził, że póki w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość, nie ma zagrożenia, by obywatele zostali zmuszeni do wyznawania "nowej ideologii"Zdaniem Kaczyńskiego, Polska w dostateczny sposób zapewnia ochronę kobiet przed przemocąJarosław Kaczyński określił przemiany społeczne, które mają na celu równouprawnienie osób LGBT mianem "terroru".

wtv
19.03.2022 08:20 Jarosław Kaczyński: Stosunek do zwierząt to jest element kultury

Jarosław Kaczyński odniósł się w ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi Albicla.com do kwestii ustawy tzw. piątki dla zwierzątZdaniem prezesa PiS nasz stosunek do zwierząt jest wyznacznikiem naszego człowieczeństwaWprowadzenie nowych regulacji w hodowli zwierząt ma być dla Polaków awansem kulturowymJarosław Kaczyński jest zdania, że najważniejsze założenia "piątki dla zwierząt" zostały już osiągnięte.

wtv
19.03.2022 08:20 Wielkanoc Kaczyńskiego. Happening pod domem prezesa

Trwający okres świąteczny pochłonął uwagę Polek i Polaków. Sytuacja w kościołach zdominowała przestrzeń medialną. Wszystko wskazuje na to, że część działaczy społecznych nie odpuści prezesowi Prawa i Sprawiedliwości nawet podczas Wielkanocy. Dom Jarosława Kaczyńskiego stał się miejscem niecodziennego happeningu. Przedsięwzięcie miało miejsce w godzinach popołudniowych. Pierwsze materiały obiegły sieć już o godzinie 13:00.

wtv
19.03.2022 08:20 Jarosław Kaczyński w mocnych słowach o Mateuszu Morawieckim: "Gdyby nie moje poparcie, nie byłby tym, kim jest"

Jarosław Kaczyński jest w PiS postacią mającą niemal pełnię władzy. Wciąż dziwi jednak przyznawanie tego na forum.

wtv
19.03.2022 08:20 Prof. Antoni Dudek w mocnych słowach dla WP. "Jarosław Kaczyński nie jest już wszechmocny"

Prof. Antoni Dudek, politolog związany z Instytutem Pamięci Narodowej (IPN), wystąpił we wtorek w programie Wirtualnej Polski "Newsroom", gdzie wypowiedział się na temat kondycji obozu rządzącego oraz pozycji politycznej prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.Punktem wyjścia rozmowy był podpisany przez Jarosława Kaczyńskiego projekt ustawy wzmiacniającej pozycję kobiet na rynku pracy, który nie znalazł poparcia w rządzie, co może wskazywać na osłabienie się wpływów prezesa PiS w Zjednoczonej Prawicy.- Od "piątki dla zwierząt" z lata 2020 roku wiemy, że prezes PiS nie ma już takiej władzy, jak w poprzedniej kadencji. Tamta nowelizacja jaskrawo obnażyła, że mówienie o wszechmocy Jarosława Kaczyńskiego jest nieprawdą - tłumaczył przywoływany przez Wirtualną Polskę prof. Antoni Dudek.- Ciągle jest wpływowym politykiem w Polsce, nadal ma najwięcej do powiedzenia, ale to nie znaczy, że może każdą ustawę przeforsować już nie tylko przez Sejm, ale nawet przez rząd, bo nie ma sensu kierować czegoś z rządu do Sejmu, jeżeli wiadomo, że na przykład, jak sądzę w przypadku tej ustawy, o którą pan pyta "ziobryści" tego nie poprą - tłumaczył w programie "Newsroom" politolog.- Mamy, mówiąc krótko, zacieranie się mechanizmu rządowo-parlamentarnego.To wielokrotnie w Polsce już następowało w fazie agonalnej różnych koalicji rządowych. Właśnie dlatego się koalicje rządowe w przeszłości rozpadały, bo na pewnym etapie koalicjant, zwykle ten mniejszościowy, zaczynał "wierzgać", zaczynał protestować, albo opuszczał koalicję, albo był z niej wyrzucany - mówił prof. Dudek w rozmowie z Wirtualną Polską.

wtv
19.03.2022 08:19 Nieoficjalnie: kongres PiS ma odbyć się już w lipcu. Znane są ustalenia

Jak podaje Wirtualna Polska, długo odraczany kongres Prawa i Sprawiedliwości ma szansę odbyć się w końcu nachodzące lato. Przedstawiciele partii są jednak ostrożni i póki co nie podają konkretnego terminu.- Kongres wyborczo-statutowy Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się nie wcześniej niż pod koniec czerwca - mówi przywoływany przez Wirtualną Polskę przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Z nieoficjalnych ustaleń portalu wynika, że prawdopodobnym terminem kongresu jest lipiec, ale możliwy jest także sierpień lub wrzesień. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na konkretną datę mają być nastroje społeczne wśród Polaków.Według Wirtualnej Polski kongres pierwotnie planowany był na listopad ubiegłego roku, lecz na przeszkodzie jego organizacji stanęła druga fala epidemii koronawirusa. Podobnie teraz, wiosną, trudna sytuacja epidemiczna nie sprzyja tego rodzaju przedsięwzięciom. - Sytuacja epidemiczna wskazuje, że zorganizowanie kongresu będzie bardzo ciężkie. Decyzja dotycząca formuły organizacji kongresu będzie należeć do władz partii - wskazywał w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik rządu Piotr Müller.Jak podaje Wirtualna Polska, w PiS brany jest pod uwagę pomysł, aby związane z kongresem głosowania rozłożyć na tury, co sprawi, że członkowie partii nie będą tłumnie gromadzić się w jednym miejscu.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:18 Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego opowiedział o jego prywatnym hobby

Dziennikarze z tak zwanej kolorowej prasy udali się w odwiedziny do kuzyna wicepremiera. Na miejscu rozmawiali o jego twórczości, gdy niespodziewanie okazało się, iż fanem sztuki jest także sam Jarosław Kaczyński. Przypomnijmy, iż kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski pełni funkcję doradcy TVP do spraw teatru i telewizji.- Nie jestem Beksińskim, nie jestem surrealistą, a moje obrazy nie mają tytułów - wymieniał rozmówca "Super Expressu". Następnie uskarżał się na system edukacji, który nie uczy dzieci i młodzieży prawdziwego patrzenia, obserwowania świata. Inspiracją do twórczości są zaś dla niego codzienne sytuacje.

Dom Jarosława Kaczyńskiego
19.03.2022 08:18 Nagle dom Kaczyńskiego "zniknął". Nie znajdziesz go już w Google Street View

Jarosław Kaczyński padł ofiarą żartu? Jego dom na Google Street View został zamazany.Takie praktyki stosowane są przede wszystkim przez bazy wojskowe - chodzi o to, by niepowołane osoby nie mogły ich obserwować dla ich bezpieczeństwa. Każdy może jednak zrobić to dla każdej posesji - wystarczy zgłosić sprawę do Google'a i uzasadnić swoją decyzję. Nie wiadomo więc, czy zamazanie domu Jarosława Kaczyńskiego było świadomą decyzją czy też jedynie formą żartu.

Lech Kołakowski
19.03.2022 08:18 Rolnicy przyszli pod dom Lecha Kołakowskiego. Podziękowali za postawienie się Kaczyńskiemu

W połowie października Jarosław Kaczyński zadecydował o przedłożeniu ustawy dotyczącej poprawy sytuacji zwierząt. Przepisy miały zakazać hodowli zwierząt futerkowych. - Stosunek do zwierząt to jest element kultury - przekonywał lider partii rządzącejUstawa, tuż po rekonstrukcji rządu, wywołała niesamowite kontrowersje. Ostatecznie dokument przepadł niestety w sejmowej zamrażarce. Zmianom sprzeciwili się posłowie Solidarnej Polski, ale także Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z nich był Lech KołakowskiPoseł Kołakowski został wykluczony z klubu parlamentarnego za postawienie się Kaczyńskiemu. Wyborcy z okręgu postanowili podziękować za odważną postawę w wyjątkowy sposóbAkcję rolników przywodzą na myśl huczne protesty, starcia z policją, blokady ruchliwych skrzyżowań, całych tras drogowych, czy też głośne przemówienia. Tym razem grupa zawodowa zdecydowała się na zgoła odmienne działanie. Do naszej redakcji dotarły zdjęcia, które przedstawiają, co zawieszono przed domem Lecha Kołakowskiego. "Tu mieszka poseł Lech Kołakowski, który broni polskich rolników. Dziękujemy!" - czytamy na ogromnym banerze.

Epizod z życia Rajmunda Kaczyńskiego znany jest dzięki ciotce prezydenta Komorowskiego.
19.03.2022 08:18 Zatrważająca historia z życia ojca Kaczyńskich. "Kula trafiła w kciuk prawej ręki"

W sobotę minęło 16 lat od śmierci Rajmunda Kaczyńskiego - ojca Lecha i Jarosława. Odszedł 17 kwietnia 2005 roku, dożywając 83 lat. Chociaż jego synowie przez lata pełnili eksponowane funkcje publiczne, sam Rajmund Kaczyński pozostaje mało znaną postacią.Jak dowiadujemy się ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego, urodzony 1 września 1922 w Grajewie jako syn Aleksandra Kaczyńskiego i Franciszki z domu Świątkowskiej Rajmund od 1927 roku mieszkał z rodzicami w Baranowiczach, uczęszczając tam do Szkoły Powszechnej i Liceum.- Tuż przed wybuchem wojny wyjechał z rodziną do Brześcia Litewskiego. Po zakończeniu działań wojennych pp. Kaczyńscy, w obawie zsyłki na Sybir, przeprowadzili się do Warszawy, gdzie Rajmund rozpoczął studia na Wydziale Mechanicznym Państwowej Wyższej Szkoły Budowy Maszyn im. Wawelberga, a po jej likwidacji w Państwowej Wyższej Szkole Technicznej - podaje Muzeum Powstania Warszawskiego.W roku 1941 Rajmund Kaczyński włączył się w działalność konspiracyjną, będąc żołnierzem Związku Walki Zbrojnej, a następnie - Armii Krajowej. - W 1943 r. ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy Piechoty, uzyskując stopień plutonowego podchorążego - czytamy na portalu 1944.pl.W lipcu 1944 roku otrzymał przydział do Komendy Głównej Armii Krajowej - pułku "Baszta" - batalionu "Karpaty" - kompanii K-1 - II plutonu, gdzie służył jako dowódca drużyny w stopniu plutonowego podchorążego na szlaku bojowym Służewiec - Mokotów.Rajmund Kaczyński wziął udział w Powstaniu Warszawskim, odnosząc ranę już pierwszego dnia zrywu. - Ranny w dłoń 1.08.1944 r., podczas pierwszego szturmu na Tory Wyścigów na Służewcu. W wyniku postrzału stracił kciuk prawej ręki. Pod dwóch tygodniach pobytu w szpitalu polowym na Mokotowie powrócił do służby liniowej - czytamy w "Powstańczych biogramach" na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:18 Jarosław Kaczyński z wizytą na Wawelu. Trwa protest

"Powitanie" Jarosława Kaczyńskiego w centrum Krakowa zainicjowano już o godzinie 17:00. Na Wawelu w Krakowie protestowała grupa kilkudziesięciu osób. Celem akcji było okazanie sprzeciwu wobec zawłaszczania przestrzeni publicznej przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Relacja z przedsięwzięcia była prowadzona na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Krakowie. Nagrania przedstawiają grupę osób z dużymi, czerwonymi błyskawicami w rękach. Nie brakowało flag ruchu feministycznego, a także białego baneru z symbolicznymi ośmioma gwiazdami oraz hasłem "Strajk Kobiet".

Lech Kołakowski
19.03.2022 08:17 Lech Kołakowski: Zjednoczona Prawica już nie jest Zjednoczoną Prawicą

Jeszcze na jesieni Jarosław Kaczyński przedłożył do laski marszałkowskiej ustawę znaną jako "Piątkę dla zwierząt" lub "Piątkę Kaczyńskiego". Projekt zakładał wdrożenie całkowitego zakazu prowadzenia hodowli futerkowejPropozycja wywołała sprzeciw dwóch polityków PiS-u - Lecha Kołakowskiego i Krzysztofa Ardanowskiego. Poseł Kołakowski został zawieszony w prawach członka partii, jednak po zniesieniu sankcji zadecydował o wystąpieniu z ugrupowaniaDziś w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz dla "Gazety Wyborczej" mówi o "grubych rybach", związaniu nowego koła parlamentarnego oraz możliwości utworzenia technicznego rząduPytany o krążące doniesienia, dotyczące rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości, mówi wprost. - Zjednoczona Prawica już nie jest Zjednoczoną Prawicą. Natomiast jest układ rządzący, któremu zależy na utrzymaniu władzy do końca 2023 roku - deklarował Lech Kołakowski.Warto podkreślić, że parlamentarzysta był członkiem Prawa i Sprawiedliwości już od 2001 roku. Przez następne 19 lat kreował politykę obozu obecnego Wiceprezesa Rady Ministrów. W Sejmie Kołakowski zasiada od 15 lat. Reprezentował Polaków w V, VI, VII, VIII oraz obecnej - IX kadencji izby niższej.

Kot Jarosława Kaczyńskiego
19.03.2022 08:17 Ujrzeli kota Jarosława Kaczyńskiego. Zadali zwierzęciu niewiarygodne pytanie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości od kilku miesięcy ma ręce pełne roboty. Tuż po przejęciu obowiązków Wiceprezesa Rady Ministrów musi zmagać się z licznymi konfliktami w obozie Zjednoczonej Prawicy, kryzysem epidemicznym, a także masowymi demonstracjami, rozgrywającymi się pod jego domem przy warszawskim Żoliborzu. Nakład obowiązków naturalnie doprowadza do roztargnienia, na czym skorzystał właśnie kot Jarosława Kaczyńskiego. Członek Rady Ministrów dziś nad ranem przygotowywał się do pracy. Pod jego domem już ustawili się pracownicy prywatnej ochrony. Do drogi przygotowano już samochód. Polityk nie spodziewał się jednak, że przy ulicy Adama Mickiewicza stanie dwóch członków inicjatywy "Wolne Media".

Zjednoczona Prawica
19.03.2022 08:17 Właśnie zakończyło się spotkanie przywódców Zjednoczonej Prawicy. Wiadomo już, co dalej

Zjednoczona Prawica zmaga się z licznymi konfliktami już od wiosny ubiegłego roku. Pierwszy spór między Prawem i Sprawiedliwością, Solidarną Polską, a Porozumieniem dotyczył przeprowadzenia wyborów metodą korespondencyjną. Ostatecznie elekcje przeprowadzono w trybie tradycyjnym, jednak następne spięcie zostało wywołane już we wrześniu. Wszystko za sprawą rekonstrukcji rządu, do którego wreszcie wszedł sam Jarosław Kaczyński. 2/2 Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach. #JedziemyDalej pic.twitter.com/vDKxnB4fTw— Krzysztof Sobolewski ????????100PL???????? (@AC_Sobol) April 25, 2021

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:16 Prześwietlili zakupy Jarosława Kaczyńskiego. Dokładna lista

Co na śniadanie je Jarosław Kaczyński? Podsumowanie jego zakupów może szokować.

Happening pod domem Jarosława Kaczyńskiego
19.03.2022 08:16 Wiosenne grillowanie pod domem Kaczyńskiego. Na ruszcie przygotowywali kaczkę

Przed domem Jarosława Kaczyńskiego grupa osób urządziła happening w postaci pikniku z grillowaniemNa miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy wylegitymowali uczestników i wypisali mandaty karneJeden z organizatorów wydarzenia w skandaliczny sposób zwrócił się do członków społeczności żydowskiej; padły również wyjątkowo obraźliwe określeniaJeden z twórców nagrania pod domem Jarosława Kaczyńskiego w wyjątkowo brutalny sposób zwrócił się do członków społeczności żydowskiej.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 08:15 Jarosław Kaczyński nie dostanie w tym roku 14. emerytury

Jak podaje "SE", Jarosław Kaczyński otrzymuje ponad 7 tysięcy złotych emerytury. Zgodnie z najnowszym oświadczeniem majątkowym, wicepremier posiada 129 tysięcy złotych oszczędności. Spłaca także kredyt na 100 tysięcy złotych. Polityk nie posiada oszczędności w walucie obcej, czy też papierów wartościowych. Posiada za to nieruchomość o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Nie wiemy, ile pieniędzy czerpie z racji sprawowanej funkcji posła oraz zastępcy Prezesa Rady Ministrów.

Spotkanie Kaczyńskiego z Obajtkiem
19.03.2022 08:14 Nieoficjalne doniesienia: prezes PiS spotkał się z Obajtkiem. Kaczyński miał ponoć żartować o domu za 5 mln złotych

Wirtualna Polska przedstawiła nieoficjalne informacje dotyczące spotkania Daniela Obajtka z Jarosławem KaczyńskimPodczas meetingu miał zostać poruszony temat ostatniej afery związanej z prezesem OrlenuSpotkanie miało przebiec w przyjemnej atmosferze, a Jarosław Kaczyński nie stronił podobno od żartówWszystko wskazuje na to, że Daniel Obajtek nie ma powodów do obaw, a już na pewno nie ze strony Jarosława Kaczyńskiego.