wtv.pl > Polityka > OKO.press: Jarosław Kaczyński na konwencie sprawozdawczo-wyborczym mówił o „środkach przymusu” w kwestii obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:54

OKO.press: Jarosław Kaczyński na konwencie sprawozdawczo-wyborczym mówił o „środkach przymusu” w kwestii obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19

Jarosław Kaczyński wprowadzi obowiązek szczepienia przeciwko COVID-19?
Piotr Molecki/East News

Kuluarowe informacje na temat planów Jarosława Kaczyńskiego w związku z niechęcią Polaków do szczepień przeciwko COVID-19 nie będą przyjemne dla wielu wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Nieoficjalne wiadomości mówiące o możliwości wprowadzenia obowiązku szczepienia przekazali dziennikarze z OKO.press.

Machina Narodowego Programu Szczepień działa już od kilku miesięcy, jednak nadal daleko nam do osiągnięcia odporności zbiorowej przeciw koronawriusowi. Okazuje się, że Jarosław Kaczyński bierze pod uwagę kilka możliwych scenariuszy.

Ponownie wybrany na prezesa PiS Jarosław Kaczyński otwarcie opowiada się po stronie szczepień. Nie jest to żadną tajemnicą nie tylko dla członków prowadzonej przez niego partii.

OKO.press dotarło jednak do zakulisowych wyznań, które mogą nie przypaść do gustu części elektoratu PiS. Kuluarowe wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego wskazywać mają na to, że wicepremier ds. bezpieczeństwa rozważa wprowadzenia obowiązku szczepienia przeciwko COVID-19.

OKO.press: mobilizowanie do szczepień, a w ostateczności „środki przymusu”

Ustalenia dziennikarzy OKO.press dotyczące słów Jarosława Kaczyńskiego skierowanych do członków PiS w czasie weekendowego kongresu sprawozdawczo-wyborczego mogą dziwić.

Okazuje się, że nowy-stary prezes Prawa i Sprawiedliwości miał przekazać, że to w obowiązku członków partii jest mobilizacja ludzi do zgłaszania się na szczepienia przeciwko koronawirusowi.

To jednak nie wszystko. OKO.press podaje, że Jarosław Kaczyński dodał bowiem, że w „jeśli nie pomoże tłumaczenie, zachęty, a nawet nagrody, to trzeba będzie pomyśleć o środkach przymusu. Że państwo jest organizacją przymusu i czasem musi tego użyć”.

Wiadomości potwierdzone u posła ze Zjednoczonej Prawicy

Regulacje zmuszające obywateli i obywatelki do przyjęcia szczepienia spotkać się mogą z wyjątkowo mocnym sprzeciwem. Ruch antyszczepionkowy działa w Polsce wyjątkowo sprawnie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

W weekend przekazano informacje o zatrzymaniu przez policję liderki ruchu Justyny Sochy. Chciała ona wejść na imprezę organizowaną jedynie dla osób zaszczepionych bez biletu.

Dziennikarze OKO.press spytali jednego z posłów Porozumienia Jarosława Gowina, czy koalicja rządząca rozważa wprowadzenie obowiązku przyjęcia szczepienia przeciwko COVID-19.

Okazuje się, że nieoficjalne wiadomości potwierdzone zostały również w kuluarowej rozmowie z politykiem Porozumienia. Poseł miał wskazać, że w kwestii szczepień istnieje możliwość i przestrzeń dla „perswazji”.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: OKO.press, gazeta.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane