wtv.pl > Polityka > Jarosław Gowin: w niedzielę powiem, z kim i jak chcę zmieniać Polskę
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:53

Jarosław Gowin: w niedzielę powiem, z kim i jak chcę zmieniać Polskę

Jarosław Gowin
Zdjęcie ilustracyjne: Piotr Molecki/East News

Jarosław Gowin już w niedzielę ogłosi z kim i jak będzie współpracować do następnych wyborów. 26 czerwca ruszył kongres Porozumienia. Szykuje się wyjście z rządu?

Jarosław Gowin przedstawił propozycje programowe Porozumienia. Hasłem pakietu zmian jest "Polska od nowa".

Przy tworzeniu nowego programu pracowało ponad 100 ekspertów w ramach aż 14 konferencji programowych, które odbywały się w całym kraju.

Plan Gowina

Mowa między innymi o prostych, przejrzystych podatkach, zapewnieniu samorządom stabilności finansowej, tanich mieszkaniach na wynajem i całkowitej reformie dotychczasowej polityki mieszkaniowej.

Jednak to nie program będzie kluczowym punktem, bowiem Jarosław Gowin wysłał zaskakujący sygnał w kierunku obserwatorów sceny politycznej.

- Jutro wybierzemy nowe władze, a ja podsumuję 6 lat rządów Zjednoczonej Prawicy i powiem o naszych planach na przyszłość: z kim i jak chcemy zmieniać Polskę - zakomunikował w sobotę Gowin.

Odejście Jarosława Gowina z rządu stanowiłoby ostateczne odebranie większości Jarosławowi Kaczyńskiemu. W wyniku ostatnich roszad wicepremier może liczyć tylko na 239 mandatów. Decyzja lidera Porozumienia będzie kluczowa dla przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl Zdjęcie ilustracyjne: Piotr Molecki/East News