wtv.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński nie wymawia nazwiska Donalda Tuska? Polityk PiS zdradza jak wicepremier określa szefa PO w kuluarach
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:58

Jarosław Kaczyński nie wymawia nazwiska Donalda Tuska? Polityk PiS zdradza jak wicepremier określa szefa PO w kuluarach

Jarosław Kaczyński o Tusku
Jan Bielecki/East News

Jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości, który postanowił zostać anonimowy, przekazał w rozmowie z "Wprost" w jaki sposób Jarosław Kaczyński określa Donalda Tuska, gdy zmuszony jest wspomnieć o byłym premierze.

Ciekawe, czy podobnego określenia o Kaczyńskim używa sam Tusk.

Donald Tusk na celowniku

Dziennikarzom "Wprost" udało się dotrzeć do jednego z polityków Prawa i Sprawiedliwości, który udzielił wywiadu magazynowi, chcąc jednocześnie pozostać anonimowym.

Ze jego słów dowiedzieć można było się się m.in. tego, że TVP już wkrótce zamierza wytoczyć największe działa przeciwko byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi.

Wielu zastanawia się zapewne, czym jeszcze Telewizja Polska może zaskoczyć. Nazwisko byłego szefa Rady Europejskiej pojawia się przecież przynajmniej kilka razy w każdym z wydań "Wiadomości" już od wielu tygodni. Tym bardziej intrygujące może wydawać się to, co powiedział polityk.

- To co teraz robi Jacek Kurski, to tylko gra wstępna - przyznał - Prawdziwe uderzenie w Donalda Tuska nastąpi w kampanii wyborczej - dodał rozmówca "Wprost".

"Pseudonim"

Polityk PiS podzielił się również informacją na temat tego, jak Donald Tusk nazywany jest przez Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten odwołuje się do niego na spotkaniach członkowskich klubu.

- Na wyjazdowym posiedzeniu klubu Kaczyński mówiąc o Tusku określał go cały czas mianem "ten pan" - zdradził rozmówca "Wprost" - I dodał, że nie warto wymieniać jego nazwiska, żeby go nie promować - zaznaczył.

Wszystko wskazuje na to, że prezes PiS dostrzega we włączeniu się Donalda Tuska w polską politykę, powrót godnego i niebezpiecznego przeciwnika.

W kampanię przeciwko byłemu premierowi zaangażowały się również kluby "Gazety Polskiej". Jak donosi Gazeta.pl, pod przykrywką manifestacji w obronie Trybunału Konstytucyjnego, jej uczestnicy przemycali treści dotyczące rzekomej zdrady, jakiej dopuścić miał się Donald Tusk. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wprost.pl, gazeta.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Jan Bielecki/East News