wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński przekazują wyrazy wdzięczności dla Radia Maryja. "Neomarksistowscy inżynierowie dusz ludzkich chcą umeblować nasz polski dom"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:55

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński przekazują wyrazy wdzięczności dla Radia Maryja. "Neomarksistowscy inżynierowie dusz ludzkich chcą umeblować nasz polski dom"

Duda Rydzyk Kaczyński
Andrzej Iwanczuk/Reporter; Pawel Skraba/East News

Podczas obchodów 30. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę nie brakowało wzniosłych przemówień. Odczytano również, napisane specjalnie na tę okazję, listy od prezydenta Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego.

Prezydent i prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowili wystosować osobiste podziękowania dla Radia Maryja.

Finał pielgrzymki Radia Maryja

10 lipca rozpoczęła się 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Uroczystości potrwały do godz. 15 dnia następnego, kiedy to zakończyła je odmówiona przez uczestników Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Podczas obchodów obecnych było wielu przedstawicieli polskiego Kościoła, a nawet polityki. Na Jasną Górę pielgrzymował m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek.

Uroczystości wypełnione były wieloma przemowami dziękczynnymi, a wśród nich znalazły się również te napisane przez Andrzeja Dudę i Jarosława Kaczyńskiego, a odczytane zgromadzonym przez ich przedstawicieli.

- Łączę się z Państwem duchowo w przeżywaniu obecnych uroczystości - napisał prezydent - Także w oczekiwaniu na zbliżające się grudniowe obchody 30-lecia działalności Radia Maryja.

Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda dziękują

W swoim liście Andrzej Duda dziękował "za to wszystko, a zwłaszcza za troskę o nasze największe doczesne wspólne dobro: o Rzeczpospolitą."

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript"src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MWZMLDIyRkwsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script> List wystosowany przez Jarosława Kaczyńskiego został odczytany na Jasnej Górze przez europosłankę PiS Jadwigę Wiśniewską. Nie zabrakło w nim ostrych słów skierowanych pod adresem politycznych oponentów.

- Bezpardonowo, nieraz w sposób barbarzyński, atakowane jest to, co dla nas święte i najdroższe; to, co nas duchowo konstytuuje jako jednostki oraz stanowi filary naszej cywilizacji, naszej chrześcijańskiej i polskiej tożsamości - napisał prezes PiS - Neomarksistowscy inżynierowie dusz ludzkich chcą umeblować nasz polski dom na swoją modłę i wyzuć nas z tego wszystkiego, co miłujemy - dodał.

Wicepremier wyraził w treści listu swoją ogromną wdzięczność za działalność Tadeusza Rydzyka oraz wszystkich podległych mu instytucji.

- Bóg zapłać, ojcze dyrektorze, Bóg zapłać ojcowie redemptoryści - napisał Kaczyński - Niech to wielkie dzieło nieustająco rozrasta i rozkwita, niech rozbudza w jak największej liczbie polskich serc miłość do Pana Boga i ojczyzny.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: polsatnews.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Andrzej Iwanczuk/Reporter; Pawel Skraba/East News

Powiązane