wtv.pl > Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński to jeden z najbardziej znanych, polskich polityków. Współzałożyciel i lider partii Prawo i Sprawiedliwość, brat zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem, byłego prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. W latach 2006-2007 polski premier.

Anna Siarkowska rozsierdziła prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, poszło o antyszczepionkowy ruch
27.02.2023 22:55 Anna Maria Siarkowska naraża się prezesowi PiS? Kaczyński głośno mówi o potrzebie szczepień, a posłanka zakłada ruch antyszczepionkowy

- Znam prezesa od wielu lat, ale była to na pewno jedna z jego bardziej żywiołowych reakcji, jakie miałem okazje obserwować - powiedziała osoba z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS, według zakulisowych relacji, bardzo gwałtownie zareagował na informacje o założeniu przez posłankę Annę Siarkowską ruchu podważającego narrację obozu rządzącego o konieczności szczepień.Najnowsze działania posłanki Anny Marii Siarkowskiej oraz członka Zjednoczonej Prawicy Janusza Konwalskiego wytrąciły Jarosława Kaczyńskiego z równowagi.Osoby z otoczenia prezesa PiS wprost mówią o tym, że współzałożenie przez posłankę Siarkowską antyszczepionkowego ruchu "Polska Jest Jedna" wywołało u prezesa PiS wybuch złości.

Jarosław Kaczyński
27.02.2023 14:31 Jarosław Kaczyński przyjechał na konwencję Bielana w dwóch różnych butach? Internauci żartują z prezesa PiS

Czy Jarosław Kaczyński wolałby zapomnieć o dzisiejszej konwencji Adama Bielana? Internauci dostrzegli zaskakujący szczegół w jego ubiorze. Wicepremier ich zdaniem mógł włożyć dwa różne buty. Polityk zapomniał także o terminie wydarzenia. 20 czerwca Jarosław Kaczyński wziął udział w kongresie założycielskim Partii Republikańskiej. Wydarzenie związane z powołaniem do życia nowego koalicjanta Zjednoczonej Prawicy upłynęło pod znakiem dyskusji o butach prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Abp Jędraszewski
27.02.2023 14:31 Abp Jędraszewski o Kaczyńskich: To obowiązek dziękować Bogu za nich

Abp Marek Jędraszewski poprowadził mszę świętą w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich. Na Wawelu stawił się Jarosław Kaczyński. Niespodziewanie kapłan mówił o obowiązku dziękowania Bogu za życie rodziny prezesa Prawa i Sprawiedliwości.Msza święta w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich odbyła się 18 czerwca w katedrze na Wawelu. Abp Marek Jędraszewski w obecności Jarosława Kaczyńskiego przypominał o urodzinach bliźniaków. W trakcie kazania kapłan odniósł się do postaci Stefana Wyszyńskiego. Przytoczył fragmenty "Zapisków więziennych" duchownego, by przełożyć je na sytuację rodziny Kaczyńskich.

Jarosław Kaczyński
27.02.2023 14:30 "SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu szybciej, niż mogłoby się wydawać? "SE" ujawnił przecieki ze strony anonimowego informatora. Jeden ze współpracowników prezesa wskazał, że dymisja ma paść już do końca roku. Przyczyną załagodzenie konfliktów między koalicjantami."Super Express" zaskoczył doniesieniami o planowanej dymisji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes ma zrezygnować z funkcji wicepremiera, zajmującego się sprawami bezpieczeństwa. W piątek zaś podano termin nadchodzących zmian. Cały proces ma zakończyć się już do końca 2021 roku.

Jarosław Kaczyński
15.06.2022 02:02 Jarosław Kaczyński ogłosił ważną wiadomość. Podpisał wspólną deklarację partii prawicowych z całej Europy

Jarosław Kaczyński ogłosił ważną wiadomość. Poinformował Polaków o podpisaniu wspólnej deklaracji liderów partii pracowicowych z państw europejskich. Dokument ma sprzeciwiać się polityce Unii Europejskiej jako "superpaństwa". Deklaracja może utworzyć w Unii nowy front prawicowych partii, który zapowiadano już od dłuższego czasu.

Powrót do Zjednoczonej Prawicy
14.06.2022 02:02 Małgorzata Janowska powróciła do Zjednoczonej Prawicy. Odeszła z klubu zaledwie 3 tygodnie temu

Małgorzata Janowska, która niespełna trzy tygodnie temu zdecydowała się odejść z PiS, by dołączyć do koła Wybór Polska, ostatecznie powróciła do Zjednoczonej Prawicy. Jak twierdzi, zawarła kompromis z Jarosławem Kaczyńskim. Działalność w odcięciu od rządowej pępowiny nie potrwała zbyt długo. Powrót "córki marnotrawnej"Niecałe trzy tygodnie temu Małgorzata Janowska wraz z posłami Zbigniewem Girzyńskim i Arkadiuszem Czartoryskim, zadecydowała o odejściu z Prawa i Sprawiedliwości. Politycy postanowili założyć własne koło sejmowe, które nazwali Wybór Polska. Powodem miały być nieporozumienia dotyczące określonych kwestii, w przypadku Janowskiej była to niezgoda na politykę energetyczną prowadzoną przez PiS. Choć Zjednoczonej Prawicy zagrażał brak ustawowej większości sejmowej, koalicja szybko poradziła sobie z tym problemem - wkrótce powrócił do niej Lech Antoni Kołakowski, a następnie Arkadiusz Czartoryski. Teraz na podobny krok zdecydowała się Małgorzata Janowska, która zasiliła szeregi partii Adama Bielana. Jarosław Kaczyński wygłosił w tej sprawie specjalne oświadczenie. Zgoda buduje?- Wróciłam do Zjednoczonej Prawicy. Długie analizy i rozmowy z Prezesem J. Kaczyńskim, Premierem @MorawieckiM i @AdamBielan zaowocowały kompromisem - napisała w mediach społecznościowych Małgorzata Janowska. - Powstanie racjonalny plan dla Bełchatowa i regionu. To najważniejsze - dodała. Wróciłam do Zjednoczonej Prawicy. Długie analizy i rozmowy z Prezesem J. Kaczyńskim, Premierem @MorawieckiM i @AdamBielan zaowocowały kompromisem. Powstanie racjonalny plan dla Bełchatowa i regionu. To najważniejsze. Bierzemy się do pracy. Nie ma czasu do stracenia. #Republikanie— Małgorzata Janowska 🇵🇱 (@JanowskaM) July 14, 2021 <div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript"src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MWZMLDIzN0IsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script> W sprawie wypowiedział się również sam Jarosław Kaczyński. - Poróżnił nas stosunek do pewnych spraw odnoszących się do energetyki, Bełchatowa, przyszłości tego miasta - powiedział prezes PiS. - Ale doszliśmy tutaj do porozumienia, bardzo konkretnego, uczestniczył w tym także pan premier i są wszelkie podstawy do tego, żeby ta nasza jedność, która przez długi czas trwała, została odnowiona - wyjaśnił. Wicepremier wyraził ubolewanie dotyczące tego, że Janowska zdecydowała się zasilić Republikanów, a nie Prawo i Sprawiedliwość, ale stwierdził, że najważniejsze jest, że posłanka zdecydowała się wrócić. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Echa słów doradcy Czarnka o "cnotach niewieścich". Marcin Horała zabrał głosLewica skontroluje środki finansowania ojca Rydzyka. "Defrauduje pieniądze"Agata Duda świadomie zrezygnowała z obecności medialnej. "Stopień manipulacji jest tak ogromny, że ja się na to nie godzę"Źródło: radiozet.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Jan Bielecki/East News

Nieoficjalne wiadomości wskazują, że Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu Mateusza Morawieckiego
14.06.2022 02:02 SE nieoficjalnie donosi: Jarosław Kaczyński ma odejść z rządu?

Super Express dotarł do informacji, jakoby prezes PiS Jarosław Kaczyński miał zamiar odejść z rządu kierowanego przez Mateusza Morawieckiego. Wicepremier ma chcieć zająć się „zaniedbaną” partią.Super Express rozmawiał z wysoko postawionym politykiem Zjednoczonej Prawicy, który poinformował, iż niedługo Jarosław Kaczyński może przestać być członkiem rządu Mateusza MorawieckiegoPowodem takiej decyzji ma być fakt, iż prezes PiS chce skupić się na partiiW opinii wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego Prawo i Sprawiedliwość ma być nieco „zaniedbane”Zbliżająca decyzja o odejściu z rządu ma być również powiązana z koniecznością rozpoczęcia działań przed kampanią wyborczą i samymi wyborami, które odbędą się na wiosnę 2022 rokuZaskakujące wiadomości na temat przyszłości Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. Czyżby premier Mateusz Morawiecki miał już niedługo przyjąć dymisję prezesa PiS?Nieoficjalne źródła Super Expressu przekazały, iż wicepremier Jarosław Kaczyński bierze pod uwagę taką opcję. Powodem ma być stan jego partii politycznej.

Jarosław Kaczyński
13.06.2022 02:02 Jarosław Kaczyński z ważnym apelem: To naprawdę konieczne, a nie jest absolutnie groźne

Jarosław Kaczyński postanowił wystosować apel do wszystkich Polaków. Zrobił to na antenie Radia Olsztyn, gdzie wyemitowana została jego wypowiedź. Prosił o to, by przed wakacyjnymi wyjazdami, jak najwięcej osób się zaszczepiło. Powiedział, że to konieczne, ale jednocześnie niegroźne. To jeden z pierwszych takich apeli lidera PiS. Tę rolę wcześniej sprawowali Michał Dworczyk, Adam Niedzielski i Mateusz Morawiecki.

Dom Jarosława Kaczyńskiego
13.06.2022 02:02 Kradzieże rowerów w okolicach domu Jarosława Kaczyńskiego. Radny apeluje o pomoc

Domu Jarosława Kaczyńskiego strzec ma przynajmniej 40 policjantów. Równolegle przewodniczący żoliborskiej rady ostrzega przed rosnącą liczbą kradzieży rowerów. Proponuje, by policjanci strzegli także okolicznych podwórek. Radny dzielnicy Żoliborz, Piotr Wertenstein-Żuławski opublikował niepokojący komunikat w sprawie kradzieży rowerów. Odniósł się do sytuacji pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

afera mailowa
12.06.2022 02:01 Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. ataków hakerskich. Padły oskarżenia w stronę Rosji

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. ataków hakerskich i afery mailowej w rządzie. Według niego, atak odbywał się z terenu Federacji Rosyjskiej i był zorganizowany na bardzo dużą skalę. Dane zostały przekazane wicepremierowi przez polski kontrwywiad. Trwa zabezpieczanie dowodów oraz procedury wyjaśniające.

małgorzata wassermann
19.03.2022 09:20 Ekspertka przeanalizowała mowę ciała Małgorzaty Wassermann

Ekspertka od mowy ciała skomentowała wystąpienie Małgorzaty Wassermann, która przekonywała, że jest zafascynowana osobą Jarosława Kaczyńskiego. "To ryzyko sygnałów nieszczerości".W trakcie dość obszernej rozmowy z Interią posłanka Prawa i Sprawiedliwości wskazała, że nadal jest zafascynowana Jarosławem Kaczyńskim.Małgorzata Wassermann podkreśliła, że każde spojrzenie i działanie prezesa partii rządzącej jest długofalowe, a wicepremier zawsze ma wizję i "patrzy z perspektywą".– Niesamowicie go za to cenię – przekazała była przewodnicząca Komisji Śledczej ds. afery Amber Gold. – Dlatego jestem tu, gdzie jestem – dodała.

W Radiu Rzeszów Jarosław Kaczyński podzielił się zaskakującym stwierdzeniem związanym z COVID-19 i antyszczepionkowcami
19.03.2022 09:20 Jarosław Kaczyński porównał ich do KGB. W internecie wybuchła burza na temat wypowiedzi prezesa

Powiązanie przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego goszczącego w Radiu Rzeszów ruchu antyszczepionkowców z działalnością KGB, nawet w kontekście teorii spiskowych związanych z COVID-19 może dziwić.Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Radiu Rzeszów wydaje się bezpośrednio powiązana z propagowaniem akcji szczepień przeciwko COVID-19 na Podkarpaciu.Prezes PiS bezpośrednio wskazał, że decyzja o niezaszczepieniu i przychyleniu się do argumentów antyszczepionkowców może przynieść ze sobą kolejne komplikacje związane z COVID-19.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce by TVP stworzyło film „Człowiek zbuntowany”?
19.03.2022 09:20 Ma powstać film TVP „Człowiek zbuntowany” o opozycyjnej działalności Kaczyńskiego. Prezes PiS nie popiera projektu

Niedawno Polacy dowiedzieli się, że TVP chce stworzyć film „Człowiek zbuntowany” o sylwetce Jarosława Kaczyńskiego z czasu walki Polski o wolność. Natychmiast pojawiły się drwiny z postawy prezesa PiS. Okazuje się, że główny bohater niezbyt przychylnie patrzy na pomysł Telewizji Polskiej.Wszystko wskazuje na to, że wbrew wielkim planom, ujawnionym przez przypadek, film TVP pt. „Człowiek zbuntowany” o opozycyjnej działalności Jarosława Kaczyńskiego w latach 70. i 80. nie powstanie.Politycy PiS zdradzili, jak na pomysł telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego zareagował sam Jarosław Kaczyński. Okazuje się, że prezes TVP ma się tłumaczyć i zapewniać, że nie chciał on ośmieszyć lidera partii rządzącej.

Maciej Wąsik
19.03.2022 09:19 Maciej Wąsik nabrał wody w usta ws. ochrony Jarosława Kaczyńskiego. Potem wygłosił płomienną przemowę o hejcie

Ochrona Jarosława Kaczyńskiego i koszty ponoszone na jej finansowanie przez państwo polskie wciąż zastanawiają. Posłowie opozycji co jakiś czas starają się podnosić ten temat, by nie przepadł. Podczas ostatniej komisji administracji i spraw wewnętrznych posłowie przycisnęli wiceministra Macieja Wąsika, a ten całkowicie nabrał wody w usta, odpowiadając w niespodziewany sposób. Ochrona Kaczyńskiego kosztuje budżet państwa rocznie ponad milion złotych.

Urodziny Jarosława Kaczyńskiego
19.03.2022 09:19 Politycy składają w WTV życzenia Kaczyńskiemu z okazji urodzin. "Żeby udała się operacja, na którą się szykuje"

Dziś swoje 72 urodziny obchodzi jedna z najbardziej znaczących postaci polskiej polityki po 90. roku, wicepremier rządu, Jarosław Kaczyński. Nasza redakcja skontaktowała się z kilkoma politykami, by dowiedzieć się, czego życzą z tej okazji prezesowi PiS.

Adam Bielan
19.03.2022 09:19 Adam Bielan i Jarosław Kaczyński wypchną Jarosława Gowina z gry? Zainaugurowano działania nowej partii

Adam Bielan i jego poplecznicy z Porozumienia postanowili założyć nową partię, którą nazwali Partią Republikańską. Na inauguracji jej funkcjonowania pojawił się również Jarosław Kaczyński, którego wystąpienie zostało przyjęte oklaskami na stojąco. Jarosława Gowina przedstawiono jako kolaborującego z opozycją. Wcześniej Bielan i Bortniczuk popadli w konflikt z Jarosławem Gowinem, co doprowadziło do rozpadu w Porozumieniu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej
19.03.2022 09:19 Za stwierdzenie "jesteście przestępcami" Jarosław Kaczyński otrzymał naganę

W środę prezes PiS Jarosław Kaczyński ukarany został najwyższą możliwą karą przez Komisję Etyki Poselskiej. To pokłosie jego słów z mównicy sejmowej w okresie, gdy przez Polskę przetaczały się masowe protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.Emocje w Polsce pod koniec października 2020 były ogromne i udzieliły się one Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wicepremier ds. bezpieczeństwa w przypływie emocji wypowiedział kilka ostrych słów.Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat opozycji zasiadającej w Sejmie daleka była od krytyki oponentów politycznych i światopoglądowych. W środę podjęto decyzję o ukaraniu prezesa PiS.

awantura w sejmie - nitras - kaczyński
19.03.2022 09:18 Awantura w Sejmie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. "Łobuzie jeden!"

W trakcie środowego posiedzenia Sejmu Sławomir Nitras wdał się w kłótnię z marszałek Elżbietą Witek. Poseł KO zwrócił się też do Jarosława Kaczyńskiego. "Cham, cham, po prostu cham" – usłyszeliśmy na sali plenarnej.Podczas obrad Sejmu Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej chciał rozpocząć rozmowę dotyczącą akcji służb w sprawie Marka Kuchcińskiego.Przypomnijmy, że w 2019 roku ujawniono, że w trakcie służbowych podróży ówczesnego marszałka Sejmu na pokładzie rządowych samolotów znajdowali się również członkowie rodziny członka Prawa i Sprawiedliwości.Poseł KO zamierzał złożyć wniosek formalny w związku z zatrzymywaniem przez CBA osób, które według wiedzy Nitrasa nie mają związku ze sprawą. Po wyłączeniu mikrofonu parlamentarzysty Witek zaprosiła go do swojego gabinetu.– Nie jestem pani asystentem – odpowiedział członek Koalicji Obywatelskiej, po czym zwrócił się do wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika.

Ożarów Mazowiecki
19.03.2022 09:18 Ożarów Mazowiecki. Odbyło się wyjazdowe spotkanie klubu PiS

Ożarów Mazowiecki. Odbyło się tajne spotkanie członków rządu oraz parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy. Liderzy już szykują plan ofensywy na najbliższe tygodnie. Wzrost poparcia ma zapewnić Polski Ład.23 lipca w godzinach wieczornych doszło do wyjazdowego zebrania liderów obozu rządzącego. Do Ożarowa Mazowieckiego udali się najwyżej postawieni politycy klubu parlamentarnego.Na miejscu stawił się między innymi Jarosław Kaczyński, który od kilku tygodni zmaga się z powrotem Donalda Tuska oraz spadkiem poparcia dla partii.

jarosław gowin - koalicja
19.03.2022 09:17 Jarosław Gowin straci pozycję w rządzie? "Wartości są wyżej niż stanowiska"

Porozumienie Jarosława Gowina w otwarty sposób sprzeciwiło się częściom rozwiązań zawartych w Polskim Ładzie. Wyłamanie się z linii koalicji może kosztować wicepremiera pozycję w rządzie. Opcji, według której lider koalicjanta PiS ponownie "politycznie umrze za podatki", nie wyklucza wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.Polski Ład, promowany przez polityków PiS, którzy od kilku tygodni objeżdżają kraj, promując program, może utknąć w procesie legislacyjnym, jako że projektowi w jego obecnym kształcie oficjalnie sprzeciwiło się Porozumienie.Lider partii, Jarosław Gowin, przyznał, że część rozwiązań doprowadziłaby do wzrostu podatków dla milionów Polaków.W efekcie koalicjant Prawa i Sprawiedliwości ostatecznie nie wyraził zgody na proponowane przez partię Jarosława Kaczyńskiego zmiany w systemie składkowo-podatkowym.

rekonstrukcja rządu
19.03.2022 09:15 Jarosław Kaczyński i Michał Dworczyk wylecą z rządu? Nieoficjalne informacje Onetu

Onet: szykuje się rekonstrukcja rządu. Swoje stanowiska stracić by mieli Michał Dworczyk, Jarosław Kaczyński, Michał Kurtyka i Grzegorz Puda. Powrócić miałoby także Ministerstwo Sportu. Czy rząd Morawieckiego przeżyje kolejne trzęsienie ziemi?Dymisja Dworczyka związana ma być z konsekwencjami tzw. afery mailowej, zaś w przypadku Michała Kurtyki, ministra klimatu, odejście ma być powiązane ze sporem o kopalnię Turów.

Konferencja ministra Adama Niedzielskiego przerwana, by widzowie TVP Info mogli obejrzeć wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego z pogrzebu na Wawelu
19.03.2022 09:14 TVP Info przerwało nadawanie konferencji Niedzielskiego. Pokazano przemówienie z ambony Jarosława Kaczyńskiego

Widzowie TVP Info zostali zaskoczeni przez nagłe przerwanie konferencji ministra Adama Niedzielskiego. Zamiast szefa Ministerstwa Zdrowia na ekranach pojawił się poważny, ubrany na czarno Jarosław Kaczyński. W opinii Telewizji Polskiej ważniejsze niż słowa ministra zdrowia przed IV falą koronawirusa jest wystąpienie prezesa PiS przemawiającego podczas pogrzebu na Wawelu.We wtorek o godzinie 13:30 zaplanowano spotkanie ministra Adama Niedzielskiego z mediami. Przebieg konferencji okazał się jednak niecodzienny.Nagle na ekranach widzów TVP Info minister zdrowia zastąpiony został przez czerwoną grafikę z napisem "PILNE". Chwilę później na wizji pojawił się zasmucony Jarosław Kaczyński.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
19.03.2022 09:12 Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

W warszawskiej siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli najważniejsi politycy partii. Pojawili się m.in. premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, czy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. “Fakt” ustalił, że tematem rozmów mogła być umowa koalicyjna z Partią Republikańską Adama Bielana. W dalszym ciągu toczy się bowiem walka o stanowisko ministra sportu.

Marian Banaś ujawnia, że Jarosław Kaczyński chciał przyznać mu order
19.03.2022 09:11 Kaczyński chciał dać Marianowi Banasiowi order. "Za to co pan zrobił dla PiS i Polski"

Szef NIK wprost mówi o tym, że to PiS zdecydowało się na wypowiedzenie mu wojny. Jednocześnie Marian Banaś wyjawił, że prezes PiS na chwilę przed pojawieniem się konfliktu podzielił się pełną zachwytu opinią. - Jarosław Kaczyński chciał dać mi order - powiedział Marian Banaś.Mocne słowa Mariana Banasia. Szef NIK ujawnił, jakie relacje miał z Jarosławem Kaczyńskim przed pojawieniem się konfliktu.- Nie prowadzę żadnej wojny - zadeklarował w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Marian Banaś. - To PiS poszło na wojnę ze mną - dodał.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne
19.03.2022 09:10 Kaczyński odwiedził grób brata. Towarzyszyli mu ważni politycy PiS

W sobotę Jarosław Kaczyński odwiedził grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. W krypcie na Wawelu pojawili się także m.in. premier Mateusz Morawiecki i europosłanka Beata Szydło.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 09:09 Kaczyński o pracy nad "reformą Unii Europejskiej". Zapowiada obronę wartości cywilizacji chrześcijańskiej

Jarosław Kaczyński wystosował oficjalny list, który został odczytany podczas zjazdu klubów "Gazety Polskiej". Zapowiedział w nim prace nad projektem reformy Unii Europejskiej, która miałaby zapewnić obronę "Polski, Europy i cywilizacji chrześcijańskiej". Nie brakowało również podziękowań skierowanych do przedstawicieli "Gazety Polskiej". Jarosław Kaczyński pisze list Prezes PiS nie stawił się osobiście na zjeździe klubów "Gazety Polskiej", wobec czego wystosował list, który został odczytany podczas uroczystości. Słowa wicepremiera zaprezentowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości i była dziennikarka Joanna Lichocka. Jarosław Kaczyński nie omieszkał skrytykować w liście instytucji europejskich.- Ta dzisiejsza szczególność polega na tym, że instytucje europejskie, takie jak Komisja i Parlament domagają się od Prezesa Rady Ministrów, aby ten wycofał z Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotycząc wyższości polskiego prawa konstytucyjnego nad prawem unijnym - napisał prezes PiS. - To niebywałe żądanie godzące w fundamenty naszej suwerenności, w nasz porządek konstytucyjny, w prawo Rzeczypospolitej do pomyślności - orzekł.

Czarnecki - Kaczyński
19.03.2022 09:09 PiS szykuje nowe Ministerstwo Sportu? Czarnecki: Rozmawialiśmy o tym

Prawo i Sprawiedliwość rozważa wprowadzenie nowego Ministerstwa Sportu i oddzielenie go od obecnego resortu zarządzanego przez Piotra Glińskiego. Informację o prowadzonych z Jarosławem Kaczyńskim rozmowach dot. rekonstrukcji rządu potwierdził goszczący w programie WP Ryszard Czarnecki.Niewykluczone, że podczas zapowiadanej od kilku tygodni rekonstrukcji rządu Jarosław Kaczyński zdecyduje się na wydzielenie nowego ministerstwa i odłączenie go od resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Goszczący w programie "Newsroom" WP Ryszard Czarnecki przyznał, że rozmawiał z prezesem Prawa i Sprawiedliwości na temat przyszłości polskiego sportu.

Jan Bielecki/EAST NEWS, Piotr Molecki/EAST NEWS
19.03.2022 09:09 Rzecznik PO: Kaczyński zadrwił z Dudy w sprawie weta lex TVN

Rzecznik PO Jan Grabiec skomentował ostatnie słowa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie ewentualnego zawetowania lex TVN przez Andrzeja Dudę. Zdaniem polityka lider PiS “drwi” z prezydenta. Przy okazji zwrócił uwagę na ścisłe powiązania Dudy z partią i brak umiejętności dyplomatycznych, które przekreślają jego karierę międzynarodową.