wtv.pl > Polityka > „Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości”. Jarosław Kaczyński wybrany prezesem PiS
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:54

„Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości”. Jarosław Kaczyński wybrany prezesem PiS

Prezesem PiS ponownie został Jarosław Kaczyński. Polityk deklaruje, że to ostatni raz
Piotr Molecki/East News

Znaczące słowa Jarosława Kaczyńskiego na kongresie sprawozdawczo-wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. To nie fakt, że ponownie został prezesem partii, wzbudził największe zainteresowanie.

Sobota, 3 lipca obfitowała w wypowiedzi polityków, którzy kreowali polską scenę sejmową przed kilku laty. Wielu wątpiło, że Donald Tusk skrzyżuje jeszcze swoje drogi z Jarosławem Kaczyńskim.

Założyciel Platformy Obywatelskiej ogłosił, że chociaż trzeba było poczekać, to „wraca na 100 proc". Jarosław Kaczyński również podzielił się ważną informacją. Nie chodzi jednak o fakt, że ponownie został wybrany prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

PiS ponownie w rękach Jarosława Kaczyńskiego

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości nie mają wątpliwości, że chcą, by partią dalej kierował Jarosław Kaczyński.

Polityk został niemal jednogłośnie wybrany prezesem Prawa i Sprawiedliwości na kolejną kadencję. Rzeczniczka potwierdziła to w oficjalnym komunikacie w czasie kongresu partii.

Największą sensacją są jednak słowa samego Jarosława Kaczyńskiego. Potwierdził on bowiem krążące od dawna plotki na temat swej politycznej kariery.

Jeszcze przed konwentem sprawozdawczo-wyborczym PiS wiele mówiło się o tym, że moment, kiedy prezes zniknie ze sceny politycznej, jest coraz bliższy. Wskazywano, że w kuluarach mówi o tym sam Jarosław Kaczyński, a odkładanie z racji pandemii konwencji partii może jedynie zaowocować przyspieszeniem decyzji.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

To już koniec? Jasna deklaracja Jarosława Kaczyńskiego

W sobotę wszystkie niedomówienia oraz niejasności rozwiał sam prezes PiS.

- Dziękuję za głosy. Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości - powiedział przed członkami partii Jarosław Kaczyński. Trudno o jaśniejszą deklarację nadchodzącego końca kariery.

Ponownie wybrany prezes PiS zadeklarował, że jego ostatnia kadencja przypada na czas, gdy partia stoi przed trudnym zadaniem. Podkreślił jednak, że jest to również wielka szansa dla całego kraju.

Jarosław Kaczyński chce odejść w wielkim stylu

W czasie swojego wystąpienia wicepremier ds. bezpieczeństwa obiecał wiele. Przede wszystkim wskazał, że nawet PiS musi poradzić sobie z osobami będącymi w strukturach partii, a które nie do końca życzą formacji dobrze.

Zdziwić mogły również słowa o „tłustych kotach” w szeregach PiS. O swoją pozycję w partii martwić mogą się również osoby niechętnie podejmujący decyzje.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane