wtv.pl > Polityka > Donald Tusk zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zwrócił uwagę na jego bezczynność
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:59

Donald Tusk zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zwrócił uwagę na jego bezczynność

Donald Tusk
(screen) Facebook/Donald Tusk

Donald Tusk postanowił w ostrych słowach skrytykować Jarosława Kaczyńskiego. Był wzburzony, że od początku kryzysu związanego z działaniami antyszczepionkowców, wicepremier ds. bezpieczeństwa jego zdaniem nie zrobił nic, by zająć się sprawą.

W czwartek były premier zorganizował livechat, podczas którego odpowiadał na pytania użytkowników Facebooka.

Donald Tusk uderzył w Jarosława Kaczyńskiego. "Jestem w szoku"

Tuska zapytano m.in. o kwestię napaści na punkty szczepień. Ten odpowiedział niemal od razu, uderzając w swojego głównego oponenta.

- Jestem w szoku, że rząd polski, a przede wszystkim Jarosław Kaczyński - nie dlatego, że to jest mój główny oponent, ale dlatego, że to wicepremier ds. bezpieczeństwa - od samego początku tego kryzysu szczepionkowego milczy, nabrał wody w usta, nie robi nic, żeby wyjaśnić tę sytuację - mówił były premier.

Tusk stwierdził, że w Polsce pojawiły się "prawdziwe zielone ludziki". Porównał więc sytuację w kraju do tej, która od lat toczy się na Ukrainie, gdzie zielonymi ludzikami nazywa się rosyjskich żołnierzy niewystępujących oficjalnie jako siły rosyjskie.

- Grupy ludzi w wojskowych mundurach bez żadnych uprawnień atakują punkty szczepień, to przypomina najgorsze momenty rewolucji na Ukrainie - wyjaśnił.

Dodał, że zastraszanie osób w punktach szczepień, nosząc przy tym w nieuprawniony sposób mundury polskiej armii, jest nie do przyjęcia. - Jarosławie, wyjdź do ludzi i powiedz, co jako wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo masz zamiar z tym zrobić. Nikt z nas nie ma pewności, czy nie jest to dywersja, której źródła są poza granicami Polski, to wcale nie jest wykluczone. Oczekujemy szybkich deklaracji i decyzji - mówił Tusk.

Armia antyszczepionkowców? Założyli mundury

Grupy antyszczepionkowe zaczęły organizować się w inny niż dotychczas sposób. Część z nich ubrała kupione przez siebie mundury polskiego wojska, a inni założyli takie, które zaprojektowali sami.

Paramilitarność zaczęła martwić wielu komentatorów życia politycznego.

Jak na razie z rządowej strony widoczne były jedynie reakcje Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego. Jarosław Kaczyński ani razu nie odniósł się w mediach do zdarzeń związanych z atakami grup antyszczepionkowych na punkty szczepień.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: (screen) Facebook/Donald Tusk

Powiązane