wtv.pl > Polityka > WP: Czarnecki poza Komitetem Politycznym PiS-u
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:54

WP: Czarnecki poza Komitetem Politycznym PiS-u

Jarosław Kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

Jarosław Kaczyński wprowadzi zmiany w Komitecie Politycznym PiS. Znacznie pomniejszy jego skład. "WP" ujawnia, że na wylocie z gremium znaleźć miał się Ryszard Czarnecki. Wiadomo, dlaczego mogła zapaść podobna decyzja.

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości jest jednym z najważniejszych organów partii. W skład wchodzi 32 najwyżej postawionych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Mowa między innymi o Beacie Szydło, Elżbiecie Witek, Antonim Macierewiczu, Elżbiecie Rafalskiej, a także o Ryszardzie Czarneckim.

"WP": Czarnecki usunięty z Komitetu Politycznego PIS

Czarnecki wstąpił do partii Kaczyńskiego dopiero w 2008 roku. Trudno jednak odmówić mu sukcesów. Polityk zasiada w Parlamencie Europejskim już od pierwszej kadencji, w której wybrano polskich reprezentantów.

Jeszcze wcześniej był przewodniczącym Komitetu Integracji Europejskiej.

Tymczasem, według nieoficjalnych informacji "WP", europarlamentarzysta został usunięty z Komitetu.

Oficjalne wyjaśnienia dotyczą wprowadzenia nowego limitu członków gremium, jednak nieoficjalnie mają pojawiać się głosy, jakoby przyczyną była afera wokół kilometrówek oraz działań w ramach Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Dziennikarze "WP" zapewniają, że ich ustalenia zostały potwierdzone przez polityków obozu rządzącego.

Problemy Ryszarda Czarneckiego przybrały na sile w 2020 roku, gdy europejscy urzędnicy zgłosili prokuraturze niekorzystne rozporządzanie mieniem Parlamentu Europejskiego.

Chodzi o tak zwane kilometrówki. Deputowany miał bowiem wykorzystać w sposób niezgodny z przepisami aż 100 000 euro na podróże służbowe.

Wirtualna Polska zwraca także uwagę na kolejny niepokojący fakt. Portal wskazywał na dodatkowe zarobki Czarneckiego w Polskim Związku Piłki Siatkowe. W związku miał pracować za darmo.

"Europoseł pobiera miesięcznie 10 tysięcy złotych, ma służbowy samochód i zapewniony zwrot za paliwo od Polskiego Związku Piłki Siatkowej" - zauważają dziennikarze "WP". Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wirtualna Polska Zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

Powiązane