wtv.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz ustalili termin wspólnego wystąpienia w Sejmie. Będą propozycje kolejnych projektów?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:51

Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz ustalili termin wspólnego wystąpienia w Sejmie. Będą propozycje kolejnych projektów?

Paweł Kukiz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński się dogadali? Anita Czerwińska, rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, poinformowała na swoim Twitterze, że niedługo dojdzie do wspólnego wystąpienia obu polityków. Prezentacja nastąpi w poniedziałek w Sejmie.

Wcześniej w Sejmie pojawił się wspólny projekt Kukiz'15 i PiS - ustawa antykorupcyjna.

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński już się dogadali? Są nowe informacje

Czy Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński już się dogadali? Wszystko na to wskazuje. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska, poinformowała, że w poniedziałek dojdzie do ich wspólnego sejmowego wystąpienia.

Jak na razie Kukiz i Kaczyński przygotowali jeden wspólny projekt. Dotyczy on ustawy antykorupcyjnej, która miała być wielkim sukcesem negocjacyjnym Kukiza. Polityk zarzekał się, że dopóki jakaś partia skłoni się ku temu, by reprezentować jego cele, dopóty on będzie ją wspierał.

Mówił też, że w momencie, w którym jego postulaty nie będą popierane, wycofa się on z poparcia partii, nieważne, która by to była - czy PiS, czy Wiosna. Nie wyklucza również startu z list jakiekogolwiek z ugrupowań.

Kukiz opowiadał już, że potrzebował briefingu z prezesem PiS, by lepiej wywiedzieć się, w jaki sposób miałaby wyglądać ewentualna współpraca przy jego projektach. Chodziło m.in. właśnie o wspomnianą wyżej ustawę antykorupcyjną oraz ustanowienie sędziów pokoju.

Z innych projektów, Kukiz przekazał również, że liczy na wprowadzenie dnia referendalnego w samorządach, digitalizację zbierania podpisów i obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej w nowym kształcie.

Kukiz układa się z PiS

Już od dłuższego czasu Kukiz stara się znaleźć swoje miejsce w Sejmie. Kiedyś twierdził, że nie będzie godził się na współpracę ze stroną rządową, od dłuższego czasu widać jednak zwrot w jego poglądach.

Kukiz nie pojawia się już na zestawieniach wyborczych i prawdopodobnie liczy na to, że choć część jego postulatów spełni się, nim całkowicie zniknie z Sejmu przed następnymi wyborami.

Ewentualnie może wciąż liczyć na wzrost poparcia dzięki współpracy z rządem, który w sondażach trzyma się stabilnie powyżej 30 proc. poparcia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [wp.pl][wtv.pl]

Powiązane