wtv.pl
Dom Kaczyńskiego

CZESIEK POWAGA/East News

Prace pod domem Kaczyńskiego. Prezes porządkuje nie tylko wewnątrz PiS

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Wielkie sprzątanie nie tylko pod domem Kaczyńskiego, ale i w Zjednoczonej Prawicy. Podczas kongresu PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział walkę z nepotyzmem i reorganizację działania wewnątrz partii.

Wakacje w pełni. Wolnego od pracy nie mają jednak pracownicy zajmujący się podwórkiem na Żoliborzu przed domem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, co uwiecznili na zdjęciach czuwający w okolicach willi polityka fotoreporterzy.

Kaczyński najpewniej zatrudnił ekipę, która ma zająć się jego podwórkiem i doprowadzić je do porządku przed sezonem wakacyjnym.

Wystąpienie prezesa

Porządki innego rodzaju, bo na podwórku Zjednoczonej Prawicy, wicepremier zapowiedział podczas kongresu Prawa i Sprawiedliwości.

Ministerstwo Zdrowia odwołuje

Ministerstwo Zdrowia wycofuje się z postanowienia. Nie będzie kwarantanny dla zaszczepionych, którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi wariantem Delta

CZYTAJ DALEJ

- W naszej administracji jest wciąż wielu ludzi, którzy nam źle życzą. I jest też wielu ludzi, którzy może życzą nam dobrze, ale strasznie się boją podejmowania decyzji. Trzeba z tymi ludźmi się rozstać - zapowiedział w trakcie konferencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Syndrom tłustych kotów

Podczas wystąpienia potepił nepotyzm w polskiej polityce i zaznaczył, że jeśli Zjednoczona Prawica chce wygrać kolejne wybory, to musi przejść wiele zmian w tym zakresie.

- To jest syndrom tłustych kotów, niechęć do pracy, chęć do walki o stanowiska. I to jest nepotyzm. On nie jest szeroki, ale z tego opozycja korzysta. Ta łyżka jest bardzo mała w stosunku do beczki naszych sukcesów. Ale mam wrażenie, że jest jednak coraz większa. Trzeba jasno powiedzieć: jeśli tego nie zmienimy, to nie mamy żadnych szans, aby wygrać wybory. Obowiązkiem tego kongresu jest załatwić te sprawy – mówił prezes na kongresie PiS.W związku z tym wprowadzono zakaz zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS. Jak podaje tygodnik Wprost, od tej zasady obowiązuje jednak wyjątek: "Ustalenia nie dotyczą osób, które zostały zatrudnione i pracują w strukturach Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe, w przypadku których doszło jednocześnie do nadzwyczajnej sytuacji życiowej”.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wiadomosci.wp.pl, www.wprost.pl

Źródło zdjęcia: Jakub Kaminski/East News

Tagi:

Zosia WierzcholskaAutor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, pisze o tym co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >