wtv.pl > Polityka > Oko.press: Kaczyński rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:53

Oko.press: Kaczyński rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień

Jarosław Kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Jarosław Kaczyński ma rozważać wprowadzenie przymusu szczepień. Deklaracje miały paść podczas zjazdu polityków PiS-u. "Od tego jest państwo jako organizacja przymusu" - miał zapowiedzieć. Nieoficjalne wiadomości przekazali dziennikarze Oko.press.

Jarosław Kaczyński podczas zjazdu polityków Prawa i Sprawiedliwości miał podnieść kwestię wprowadzenia obowiązku szczepień. Według Oko.press wobec zgromadzonych miały paść jednoznaczne słowa.

- Jeśli przekonywanie, zachęty i nagrody nie przekonają, to od tego jest państwo jako organizacja przymusu - miał powiedzieć wicepremier.

Oko.press: Kaczyński chce obowiązkowych szczepień

Dane wskazują, że wciąż daleko nam do osiągnięcia odporności stadnej. Tymczasem na jesieni możemy zmierzyć się z wariantem Delta koronawirusa.

Zachęty, przywileje i kampanie społeczne nie przyniosły oczekiwanego przez Kaczyńskiego skutku.

Do wypowiedzi wicepremiera odniósł się wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Waldemar Buda w rozmowie z Wirtualną Polską wskazał, że jeszcze nie czas na planowanie obowiązku szczepień.

- Na pewno to jeszcze nie jest ten moment. [...] Jakimiś metodami musimy doprowadzić do tego, żeby zaszczepienia były na poziomie 80-90 procent. Jeżeli pułap dynamiki się w sposób nieakceptowalny zmniejszy, to trzeba będzie myśleć o pewnych rozwiązaniach - deklarował.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Oko.press, Wirtualna Polska, wtv.pl

Zdjęcie główne: Zdjęcie ilustracyjne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS