wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński po szczepieniu. Kuzyn mówi o jego stanie

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Jak czuje się Jarosław Kaczyński? Lider Zjednoczonej Prawicy przyjął pierwszą dawkę szczepienia. Szczątkowych informacji o zabiegu udzielił rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Dziś rąbka tajemnicy, w rozmowie z "SE" uchylił Jan Maria Tomaszewski.

  • Jeszcze w 2020 roku Michał Dworczyk zapewnił, że Jarosław Kaczyński przyjmie szczepienie. Słuszny wiek polityka zakwalifikował go do pierwszej grupy

  • Początkowo polityk musiał przesunąć termin zabiegu. Ostatecznie udało się go wykonać z kilkudniowym opóźnieniem

  • Dziś Jan Maria Tomaszewski wskazał, że wicepremier cieszy się dobrym zdrowiem

Od 27 grudnia szczepienia są obiektem zainteresowania zwolenników teorii spiskowych. W mediach społecznościowych nieustannie możemy dostrzec manipulacje i kłamstwa na temat najnowszego osiągnięcia świata nauki. Zaufanie do szczepień wzbudzać mogą osoby publiczne, które stawiałyby się na zabiegach. Jarosław Kaczyński, nabywając odporność wobec koronawirusa, zapewnia swoich wyborców co do bezpieczeństwa preparatu.

Jak czuje się Jarosław Kaczyński? Po przyjęciu pierwszej dawki przybył na tajne spotkanie

Jeszcze przed wejściem szczepień do Unii Europejskiej nie wiadomo było, czy wicepremier stanie w kolejce. "SE" informowało o ziołach, naparach oraz o pomocy znachorki, z której korzystać ma polityk Zjednoczonej Prawicy. Ostatecznie Michał Dworczyk potwierdził, iż Kaczyński zarejestrował się po swoją dawkę preparatu.

- Według mojej wiedzy pan prezes planuje zaszczepić się, oczywiście w swojej grupie wiekowej. [...] pan premier Jarosław Kaczyński jest zdeterminowany, żeby jak najszerzej promować szczepienie, w związku z tym na pewno tego faktu nikt nie będzie ukrywał - deklarował przedstawiciel Rady Ministrów podczas konferencji prasowej.

Ostatecznie media poinformowały o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. Otrzymał go właśnie Dworczyk, który regularnie przebywał w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego. Uniemożliwiło to politykowi przyjęcie preparatu. Po przebyciu kwarantanny wyznaczono kolejny termin. - Prawdę mówiąc on wagi nie przywiązuje do takich przyziemnych spraw, on ciągle myśli o polityce, o Polsce. Przecież już dawno miał mieć także operację wszczepienia endoprotezy w drugiej nodze i do tej pory ona się nie odbyła - komentował dla "SE" anonimowy polityk obozu rządzącego.

Rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel potwierdził, że Jarosław Kaczyński już przyjął szczepienie. Po zabiegu niezbędne było odczekanie 15 minut, by upewnić się, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem - Prezes zgodnie z zapowiedziami czekał na termin, zapisał się i jest już kilka dni po pierwszej dawce szczepienia - przekazał w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Parlamentarzysta nie podał jednak, z jakiego preparatu skorzystał polityk. 

Najnowszych informacji o samopoczuciu Kaczyńskiego udzielił jego kuzyn. Jan Maria Tomaszewski w rozmowie z "SE" wskazał, że widział się z bliskim 10 marca w kościele. - Jarek czuje się dobrze po szczepionce, normalnie pracuje, zaszczepił się w tym tygodniu, chyba w poniedziałek lub wtorek - komentował. 

- W środę, 10 marca, widziałem się z Jarkiem w kościele na mszy świętej, gdzie uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. I Jarek czuje się dobrze, nie ma żadnych poszczepiennych objawów. My z Jarkiem na temat chorób nie rozmawiamy, to młodzi bardziej poruszają te tematy - dodawał dla "SE". 

Tuż po przyjęciu szczepienia Jarosław Kaczyński udał się na spotkanie ze swoimi koalicjantami, by omówić sposób wprowadzania Krajowego Planu Odbudowy i Nowego Polskiego Ładu. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 29-latka wyszła ze szpitala i zmarła. Tragedia w Łęcznej

  • Polsat i TVP dostały 5,3 mln zł na promocję działań rządu. Odpowiedź na interpelację

  • Ekspert skomentował szczegóły opieki Jarosława Kaczyńskiego nad kotem

Źródło: [WP/Super Express]

Podobne artykuły

Joanna Lichocka

Polityka

Awantura w Zduńskiej Woli. Mieszkańcy kłócili się z przybyłą do miasta posłanką PiS Joanną Lichocką

Czytaj więcej >
(screen) TVP Info

Polityka

Konferencja Adama Niedzielskiego. "Doszło do aktu terroru"

Czytaj więcej >
(screen) Kancelaria Premiera

Polityka

Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Czytaj więcej >

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >