wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nieoficjalnie: kongres PiS ma odbyć się już w lipcu. Znane są ustalenia

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Z nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że latem ma się w końcu odbyć długo odraczany kongres PiS, w trakcie którego w partii ma nastąpić prawdziwy przełom. Fotel prezesa PiS na ostatnią kadencję zachowa jednak wicepremier Jarosław Kaczy

Jak podaje Wirtualna Polska, długo odraczany kongres Prawa i Sprawiedliwości ma szansę odbyć się w końcu nachodzące lato. Przedstawiciele partii są jednak ostrożni i póki co nie podają konkretnego terminu.

- Kongres wyborczo-statutowy Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się nie wcześniej niż pod koniec czerwca - mówi przywoływany przez Wirtualną Polskę przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski

Z nieoficjalnych ustaleń portalu wynika, że prawdopodobnym terminem kongresu jest lipiec, ale możliwy jest także sierpień lub wrzesień. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na konkretną datę mają być nastroje społeczne wśród Polaków.

Według Wirtualnej Polski kongres pierwotnie planowany był na listopad ubiegłego roku, lecz na przeszkodzie jego organizacji stanęła druga fala epidemii koronawirusa. Podobnie teraz, wiosną, trudna sytuacja epidemiczna nie sprzyja tego rodzaju przedsięwzięciom.

 - Sytuacja epidemiczna wskazuje, że zorganizowanie kongresu będzie bardzo ciężkie. Decyzja dotycząca formuły organizacji kongresu będzie należeć do władz partii - wskazywał w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak podaje Wirtualna Polska, w PiS brany jest pod uwagę pomysł, aby związane z kongresem głosowania rozłożyć na tury, co sprawi, że członkowie partii nie będą tłumnie gromadzić się w jednym miejscu

Gra o najwyższą stawkę na kongresie PiS

Gra na najbliższym kongresie PiS toczyć się będzie o najwyższą stawkę. Z doniesień Wirtualnej Polski wynika, że działacze PiS spodziewają po tym kongresie "przełomu" w partii. Od ustaleń, które tam zapadną, zależeć może w dużej mierze, kto przejmie schedę polityczną po aktualnym prezesie partii Jarosławie Kaczyńskim.

Jak podaje Wirtualna Polska, w trakcie kongresu Kaczyński ma zostać ponownie wybrany na prezesa PiS, będzie to jednak jego ostatnia kadencja przed polityczną emeryturą. Znacznie ważniejszy może się okazać spodziewany wybór premiera Mateusza Morawieckiego na wiceprezesa partii.

Ten awans miałby być nagrodą dla Morawieckiego dla względnie sprawne w ocenie działaczy PiS radzenie sobie z epidemią, przyczynienie się do zwycięstwa Andrzeja Dudy w zeszłorocznych wyborach czy wynegocjowanie dla Polski dużych pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy.

Aktualnie wiceprezesami PiS są: Mariusz Kamiński, Mariusz Błaszczak, Beata Szydło, Joachim Brudziński oraz Antoni Macierewicz. Według Wirtualnej Polski Morawiecki miałby zastąpić na tym stanowisku Macierewicza.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: Wirtualna Polska / wiadomosci.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Głogów: Kobieta pobita pałką przez policjanta ma kłopoty prawne

  • GW ujawnia kulisy Rady Gabinetowej. Andrzej Duda miał zrugać rząd

  • Wyciekły nagie zdjęcia nastolatki. Każda osoba, która je rozpowszechnia, to przestępca seksualny

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >