wtv.pl > Polityka > Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego opowiedział o jego prywatnym hobby
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:18

Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego opowiedział o jego prywatnym hobby

Jarosław Kaczyński
(zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Dziennikarze z tak zwanej kolorowej prasy udali się w odwiedziny do kuzyna wicepremiera. Na miejscu rozmawiali o jego twórczości, gdy niespodziewanie okazało się, iż fanem sztuki jest także sam Jarosław Kaczyński. Przypomnijmy, iż kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski pełni funkcję doradcy TVP do spraw teatru i telewizji.

- Nie jestem Beksińskim, nie jestem surrealistą, a moje obrazy nie mają tytułów - wymieniał rozmówca "Super Expressu". Następnie uskarżał się na system edukacji, który nie uczy dzieci i młodzieży prawdziwego patrzenia, obserwowania świata. Inspiracją do twórczości są zaś dla niego codzienne sytuacje.

Co interesuje Jarosława Kaczyńskiego? Poseł żyje nie tylko polityką

- Wstaję w nocy o czwartej, a proces twórczy zaczynam od obserwacji tego, co się dzieje dookoła mnie - komentował artysta w rozmowie z tabloidem.

- Tak powstaje szkic, później grafika, rysunek ołówkiem, a ostatnim etapem jest malowanie obrazu - dodawał. Co ciekawe, ojciec Tomaszewskiego także zajmował się sztuką. Jego obrazy wiszą na ścianach kuzyna Jarosława Kaczyńskiego. 

- Kiedy przekracza się próg domu Jana Marii Tomaszewskiego, ma się nieodparte wrażenie, że wchodzi się do galerii sztuki - opisują dziennikarze. Co ciekawe, okazało się, że zainteresowania doradcy Telewizji Polskiej podziela jego kuzyn. Jarosław Kaczyński ma odwiedzać bliskiego, by podziwiać dzieła jego samego i jego ojca. - Czasami mnie odwiedza. Lubi moje rysunki, obrazy, podobają mu się - dodaje.

Tuż po pandemii malarz planuje zorganizować wystawę dzieł. W rozmowie z "Super Expressem" wyraził nadzieję na odwiedziny Jarosława Kaczyńskiego. Głównym tematem rozmów między bliskimi zdają się głównie tematy dotyczące sztuki.

Obaj dobrowolnie zrezygnowali z wymieniania opinii na temat bieżących wydarzeń społeczno-politycznych

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Super Express]

Powiązane