wtv.pl
Kot Jarosława Kaczyńskiego

Facebook/Wolne Media/screen

Ujrzeli kota Jarosława Kaczyńskiego. Zadali zwierzęciu niewiarygodne pytanie

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kot Jarosława Kaczyńskiego swobodnie spacerował po działce swojego właściciela. Zwierzak niespodziewanie wymknął się z domu, gdy prezes Prawa i Sprawiedliwości przygotowywał się do służbowej podróży. Do czworonoga podeszli działacze z inicjatywy &q

Prezes Prawa i Sprawiedliwości od kilku miesięcy ma ręce pełne roboty. Tuż po przejęciu obowiązków Wiceprezesa Rady Ministrów musi zmagać się z licznymi konfliktami w obozie Zjednoczonej Prawicy, kryzysem epidemicznym, a także masowymi demonstracjami, rozgrywającymi się pod jego domem przy warszawskim Żoliborzu. Nakład obowiązków naturalnie doprowadza do roztargnienia, na czym skorzystał właśnie kot Jarosława Kaczyńskiego

Członek Rady Ministrów dziś nad ranem przygotowywał się do pracy. Pod jego domem już ustawili się pracownicy prywatnej ochrony. Do drogi przygotowano już samochód. Polityk nie spodziewał się jednak, że przy ulicy Adama Mickiewicza stanie dwóch członków inicjatywy "Wolne Media".  

Kot Jarosława Kaczyńskiego swobodnie spacerował po działce. Podeszło do niego dwóch mężczyzn

"Wolne Media" są grupą działaczy społecznych, którzy na bieżąco relacjonują przebieg akcji, protestów i manifestacji w całym kraju. Autorzy inicjatywy regularnie prowadzą happeningi pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem niespodziewanie dostrzegli kota wicepremiera, który wykorzystał nieuwagę swojego właściciela, by wymknąć się do ogródka. - Kot prezesa, no autentycznie. Patrz, tu jest - wypalił mężczyzna, włączając nagrywanie. 

Obaj kucnęli pod płotem, oddzielającym posesje lidera Zjednoczonej Prawicy od ulicy Adama Mickiewicza. Zwierzę zachowywało się przyjaźnie, łasząc się do nieproszonych gości. - Kocie, powiedz nam tutaj, dziennikarzom, czy kuwetę masz regularnie czyszczoną - zapytał działacz "Wolnych Mediów". 

- Czy pan Błaszczak przychodzi i czyści kuwetę? - dociekał, niecierpliwie czekając na odpowiedź. - Pokręć się na plecach, jeśli tak - dodawał. - Powiedział, że tak. Dziękujemy ci kocie. Teraz musimy zgłosić się do pana ochroniarza, że kot tutaj jest - odrzekł drugi uczestnik dyskusji. 

Następnie kamerę zwrócono w kierunku ochroniarzy. W kadrze wyłonił się Jarosław Kaczyński, który nawet nie zauważył nieobecności kota. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zignorował aktywistów i wsiadł do samochodu. Minutowe nagranie wywołało ponad 1,5 tysiąca reakcji oraz kilkaset udostępnień. 

Jeszcze na początku marca rozmawialiśmy z Mieszkiem Eichelbergerem - kocim behawiorystą, który opowiedział o warunkach, w jakich życie zwierzę Jarosława Kaczyńskiego. Jak podał dla naszej redakcji, wicepremier wypuszczając czworonoga na dwór popełnia poważny błąd. - Naraża się te koty na zranienie, na utratę zdrowia, a nawet życia - komentował. Ekspert skomentował szczegóły opieki Jarosława Kaczyńskiego nad kotem

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV/Facebook/Wolne Media]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >