wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

SE: Zmiany w terminach zabiegów mogą opóźnić operację Jarosława Kaczyńskiego

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Super Express donosi, że podobnie jak reszta Polaków prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński może otrzymać informacje o przeniesieniu terminu planowanej operacji jednego z kolan. To prawdopodobne, że to decyzja Adama Niedzielskiego oraz C

  • Super Express podaje, że planowana operacja stawu kolanowego Jarosława Kaczyńskiego może nie dojść do skutku

  • Powodem odwołania zabiegu prezesa PiS może się okazać zmiana w działaniu zaplanowanych świadczeń

  • Na liście zabiegów, których zaleca się ograniczenie lub nawet czasowe zawieszenie, znajduje się endoprotezoplastyka dużych stawów, czyli zabieg, który w planach miał mieć wicepremier

Trudno uwierzyć, że Jarosław Kaczyński mimo szeregu przywilejów, z których korzysta, zrezygnuje z ewentualnych możliwości wcześniejszych wizyt u cenionych lekarzy w celu rozwiązania swoich problemów zdrowotnych.

Zdaniem Super Expressu decyzja ogłoszona wczoraj wieczorem przez NFZ w związku z postanowieniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego może bezpośrednio wpłynąć na Jarosława Kaczyńskiego. Czy prezes PiS musi pogodzić się z przełożeniem terminu operacji?

Operacja kolana Jarosława Kaczyńskiego zostanie przełożona?

Nie jest tajemnicą, że od pewnego czasu Jarosław Kaczyński boryka się z dolegliwościami związanymi z kolanami. Jeszcze dwa lata temu, pod koniec 2019 r. prezes PiS zdecydował się oddać w ręce lekarzy.

To właśnie wtedy specjaliści zdecydowali, że do stawu kolanowego Jarosława Kaczyńskiego wszczepiona zostanie endoproteza. Super Express informuje, że obecnie wymagana jest kolejna tego typu operacja  - na drugie z kolan.

Niestety wczorajsza wiadomość przekazana wieczorem przez NFZ zapewne nie ucieszyła wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. Czy ewentualny zabieg Jarosława Kaczyńskiego zostanie przełożony? Zgodnie z wytycznymi opublikowanymi na oficjalnej stronie Narodowego Funduszu Zdrowia wszystko wskazuje na to, że podobny scenariusz jest jak najbardziej realny.

Prezes PiS usłyszy, że nie operacja nie może się odbyć?

Wczoraj późnym wieczorem informowaliśmy, że NFZ wydało komunikat dotyczący istotnych zmian w realizacji planowanych świadczeń (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). Komunikat na rządowej stronie jasno wskazuje, którzy pacjenci mogą spodziewać się przesunięcia lub całkowitego zawieszenia wykonywania zabiegów.

Niestety to właśnie planowane przyjęcia z wyszczególnieniem m.in. endoprotezoplastyki dużych stawów, mają zostać na polecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego czasowo ograniczone. Jest to związane z rozwijająca się trzecią falą pandemii oraz zabezpieczeniem wolnych miejsc dla pacjentów potrzebujących pilnej pomocy lekarskiej w związku z walką z COVID-19.

Na ten moment nikt nie zdecydował się na oficjalne potwierdzenie, czy planowany zabieg stawu kolanowego Jarosława Kaczyńskiego faktycznie będzie należał do grona świadczeń, które lekarze pracujący dla NFZ zdecydują się przesunąć lub czasowo odwołać.

NFZ wprowadza poważne zmiany

Grupa pacjentów, którzy mogą dowiedzieć się, że wyczekiwany zabieg się nie odbędzie, nie jest wcale mała. Prócz podobnych do Jarosława Kaczyńskiego osób czekających na endoprotezoplastykę dużych stawów, NFZ zaleca ograniczenie i zawieszenie jeszcze m.in. dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, nefrektomii, czy dużych zabiegów torakochirurgicznych.

Dodano jednak, że wskazane jest, by "w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i potencjalne skutki".

Źródło: Super Express / nfz.gov.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >