wtv.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński: Stosunek do zwierząt to jest element kultury
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:20

Jarosław Kaczyński: Stosunek do zwierząt to jest element kultury

wtv
WTV.pl
  • Jarosław Kaczyński odniósł się w ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi Albicla.com do kwestii ustawy tzw. piątki dla zwierząt

  • Zdaniem prezesa PiS nasz stosunek do zwierząt jest wyznacznikiem naszego człowieczeństwa

  • Wprowadzenie nowych regulacji w hodowli zwierząt ma być dla Polaków awansem kulturowym

Jarosław Kaczyński jest zdania, że najważniejsze założenia "piątki dla zwierząt" zostały już osiągnięte. 

Jarosław Kaczyński o szacunku do zwierząt 

W udzielonym portalowi Albicla.com wywiadzie, który transmitowany był dziś na antenie TV Republika, Jarosław Kaczyński został poproszony o komentarz do kluczowych spraw leżących w zainteresowaniu polskiego społeczeństwa w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. 

Nie ominięto tematu pandemii koronawirusa i sposobów, w jaki z kryzysową sytuacją radzi sobie państwo, ochrony kobiet, czy LGBT. Odniesiono się również do kwestii, która jeszcze nie tak dawno zdołała podzielić obóz Zjednoczonej Prawicy

Chodzi o tzw. piątkę dla zwierząt - ustawę, która ostatecznie została uchwalona 18 września ubiegłego roku, ale wciąż budzi kontrowersje wśród wielu środowisk. Zdaniem prezesa PiS wynika to z dezinformacji, jaka została rozprzestrzeniona przez przeciwników projektu. 

- Tutaj mamy do czynienia z bardzo skuteczną kampanią, która prowadzi do tego, że wielu, w szczególności rolników, uważa, że te zakazy (...) będą np. skutkowały tym, że nie będzie można sobie zrobić rosołu z kury, własnej kury, na obiad - tłumaczył Jarosław Kaczyński - To oczywiście jest całkowita nieprawda, mówiąc najprościej, bzdura - dodał. 

Polska zalicza kulturowy awans 

Jak ocenił Jarosław Kaczyński w rozmowie z Albicla.com, główne założenie ustawy, jakim miał być zakaz uboju rytualnego na terenie Polski został osiągnięty. Warto zaznaczyć jednak, że nie było to najważniejszym elementem sporu. 

Znacznie większe kontrowersje wywołał pomysł zakazu hodowli zwierząt na futra. Ostatecznie Senat wprowadził do ustawy poprawkę związaną z terminem zamknięcia przemysłu futrzarskiego (do 1 lipca 2023 r.), ale Sejm nie zajął się jeszcze tymi sugestiami. 

Zdaniem prezesa PiS wprowadzenie nowych rozwiązań w kwestiach dotyczącyc hodowli zwierząt ma podwyższyć status kulturowy naszego społeczeństwa. 

- Nie brońmy interesów pewnych niewielkich grup, naprawdę niewielkich - przekonywał Kaczyński - nie blokujmy naprawdę bardzo potrzebnego procesu awansu kulturowego naszego narodu

Jak orzekł wicepremier ds. bezpieczeństwa, stosunek do zwierząt to wyznacznik poziomu kultury każdego człowieka.

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: