wtv.pl > Polska > Jerzy Owsiak odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:21

Jerzy Owsiak odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego

wtv
WTV.pl

Goszczący w prowadzonym przez dziennikarzy Wirtualnej Polski programie "Newsroom" Jerzy Owsiak opowiadał o rekordowej kwocie zebranej podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pewnym momencie szef WOŚP nawiązał bezpośrednio do prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Owsiak zwrócił uwagę, że prowadzona przez niego fundacja od 28 lat zajmuje się zakupami sprzętu medycznego. – Wiemy, jakie trzeba spełnić procedury w państwie polskim, kupując sprzęt za pieniądze publiczne – mówił gość portalu.

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił uwagę, że choć cena odgrywa ważną rolę w przypadku zamówień publicznych, dla prowadzonej przez niego organizacji liczy się również jakość.

W ten sposób Owsiak nawiązał do słynnej sprawy zakupionych przez Ministerstwo Zdrowia wątpliwej jakości respiratorów, pochodzących od handlarza bronią.

Jerzy Owsiak do Kaczyńskiego: Otacza się pan służbami, które są nieprofesjonalne

200 mln zł wydano na respiratory, o których nic nie wiedzieliśmy. W momencie gdy były one kupowane, były najdroższymi respiratorami na świecie. Respiratory, których nazw nawet nie znamy – mówił aktywista społeczny.

Jurek Owsiak wskazał, że fundacja WOŚP zakupiła 84 respiratory posiadające pełne gwarancje. Kolejno zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego, zwracając uwagę na brak kompetencji organizacji, z których korzysta polski rząd.

Jeżeli pan uważa, że kupno 2 tys. respiratorów nieznanego pochodzenia, które przychodziły do nas bez wszystkich elementów, z których się składa respirator, że służby, które to sprawdzały, mogły powiedzieć, że wszystko jest w porządku, to otacza się pan służbami, które są nieprofesjonalne, które się na tym nie znają – mówił.__

Gość "Newsroomu" zapewnił, że podczas blisko trzech dekad pracy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ani razu nie musiała mierzyć się z wątpliwościami dotyczącymi zakupionego sprzętu medycznego.

Na zakończenie Owsiak raz jeszcze zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego, tym razem wystosowując odpowiedni apel.

Panie prezesie, proszę użyć całej swojej władzy, wszystkich swoich możliwości, aby tę sprawę wyjaśnić do samego końca – mówił lider WOŚP, mówiąc o zakupach polskiego rządu. – Co się dzieje z urządzeniami tej nijakiej jakości, które nie trafiły do szpitala.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WP