wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jerzy Owsiak odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jerzy Owsiak dość nieoczekiwanie zwrócił się z apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Mowa o środkach przeznaczonych na wadliwe respiratory. – Panie prezesie, proszę wyjaśnić, co się dzieje z pieniędzmi wydanymi na urządzenia nijakiej jakości &nda

Goszczący w prowadzonym przez dziennikarzy Wirtualnej Polski programie "Newsroom" Jerzy Owsiak opowiadał o rekordowej kwocie zebranej podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pewnym momencie szef WOŚP nawiązał bezpośrednio do prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Owsiak zwrócił uwagę, że prowadzona przez niego fundacja od 28 lat zajmuje się zakupami sprzętu medycznego. – Wiemy, jakie trzeba spełnić procedury w państwie polskim, kupując sprzęt za pieniądze publiczne – mówił gość portalu.

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił uwagę, że choć cena odgrywa ważną rolę w przypadku zamówień publicznych, dla prowadzonej przez niego organizacji liczy się również jakość.

W ten sposób Owsiak nawiązał do słynnej sprawy zakupionych przez Ministerstwo Zdrowia wątpliwej jakości respiratorów, pochodzących od handlarza bronią.

Jerzy Owsiak do Kaczyńskiego: Otacza się pan służbami, które są nieprofesjonalne

200 mln zł wydano na respiratory, o których nic nie wiedzieliśmy. W momencie gdy były one kupowane, były najdroższymi respiratorami na świecie. Respiratory, których nazw nawet nie znamy – mówił aktywista społeczny.

Jurek Owsiak wskazał, że fundacja WOŚP zakupiła 84 respiratory posiadające pełne gwarancje. Kolejno zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego, zwracając uwagę na brak kompetencji organizacji, z których korzysta polski rząd.

Jeżeli pan uważa, że kupno 2 tys. respiratorów nieznanego pochodzenia, które przychodziły do nas bez wszystkich elementów, z których się składa respirator, że służby, które to sprawdzały, mogły powiedzieć, że wszystko jest w porządku, to otacza się pan służbami, które są nieprofesjonalne, które się na tym nie znają – mówił.__

Gość "Newsroomu" zapewnił, że podczas blisko trzech dekad pracy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ani razu nie musiała mierzyć się z wątpliwościami dotyczącymi zakupionego sprzętu medycznego.

Na zakończenie Owsiak raz jeszcze zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego, tym razem wystosowując odpowiedni apel.

Panie prezesie, proszę użyć całej swojej władzy, wszystkich swoich możliwości, aby tę sprawę wyjaśnić do samego końca – mówił lider WOŚP, mówiąc o zakupach polskiego rządu. – Co się dzieje z urządzeniami tej nijakiej jakości, które nie trafiły do szpitala.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Ks. Isakowicz-Zaleski o Głódziu i Janiaku: Kary są bardzo łagodne, wręcz symboliczne

  • Opublikowano rozporządzenie ws. nowych zasad kwarantanny dla podróżnych

  • Dwie dziewczyny napadnięte za to, że nie odpowiedziały na "zaloty". Okropne komentarze

Źródło: WP

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >