wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jerzy Owsiak odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jerzy Owsiak dość nieoczekiwanie zwrócił się z apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Mowa o środkach przeznaczonych na wadliwe respiratory. – Panie prezesie, proszę wyjaśnić, co się dzieje z pieniędzmi wydanymi na urządzenia nijakiej jakości &nda

Goszczący w prowadzonym przez dziennikarzy Wirtualnej Polski programie "Newsroom" Jerzy Owsiak opowiadał o rekordowej kwocie zebranej podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pewnym momencie szef WOŚP nawiązał bezpośrednio do prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Owsiak zwrócił uwagę, że prowadzona przez niego fundacja od 28 lat zajmuje się zakupami sprzętu medycznego. – Wiemy, jakie trzeba spełnić procedury w państwie polskim, kupując sprzęt za pieniądze publiczne – mówił gość portalu.

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił uwagę, że choć cena odgrywa ważną rolę w przypadku zamówień publicznych, dla prowadzonej przez niego organizacji liczy się również jakość.

W ten sposób Owsiak nawiązał do słynnej sprawy zakupionych przez Ministerstwo Zdrowia wątpliwej jakości respiratorów, pochodzących od handlarza bronią.

Jerzy Owsiak do Kaczyńskiego: Otacza się pan służbami, które są nieprofesjonalne

200 mln zł wydano na respiratory, o których nic nie wiedzieliśmy. W momencie gdy były one kupowane, były najdroższymi respiratorami na świecie. Respiratory, których nazw nawet nie znamy – mówił aktywista społeczny.

Jurek Owsiak wskazał, że fundacja WOŚP zakupiła 84 respiratory posiadające pełne gwarancje. Kolejno zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego, zwracając uwagę na brak kompetencji organizacji, z których korzysta polski rząd.

Jeżeli pan uważa, że kupno 2 tys. respiratorów nieznanego pochodzenia, które przychodziły do nas bez wszystkich elementów, z których się składa respirator, że służby, które to sprawdzały, mogły powiedzieć, że wszystko jest w porządku, to otacza się pan służbami, które są nieprofesjonalne, które się na tym nie znają – mówił.__

Gość "Newsroomu" zapewnił, że podczas blisko trzech dekad pracy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ani razu nie musiała mierzyć się z wątpliwościami dotyczącymi zakupionego sprzętu medycznego.

Na zakończenie Owsiak raz jeszcze zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego, tym razem wystosowując odpowiedni apel.

Panie prezesie, proszę użyć całej swojej władzy, wszystkich swoich możliwości, aby tę sprawę wyjaśnić do samego końca – mówił lider WOŚP, mówiąc o zakupach polskiego rządu. – Co się dzieje z urządzeniami tej nijakiej jakości, które nie trafiły do szpitala.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Ks. Isakowicz-Zaleski o Głódziu i Janiaku: Kary są bardzo łagodne, wręcz symboliczne

  • Opublikowano rozporządzenie ws. nowych zasad kwarantanny dla podróżnych

  • Dwie dziewczyny napadnięte za to, że nie odpowiedziały na "zaloty". Okropne komentarze

Źródło: WP

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >