wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński: "Chcemy żyć w społeczeństwie, w którym mężczyzna jest mężczyzną"

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu portalowi Albicla.com, który został dziś wyemitowany w Tv Republika. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że Polska jest dziś atakowana przez ideologię, która próbuje narzucić obywatelom okre

  • Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym portalowi Albicla.com zasugerował, że osoby LGBT mają być dużym zagrożeniem cywilizacyjnym

  • Prezes PiS stwierdził, że póki w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość, nie ma zagrożenia, by obywatele zostali zmuszeni do wyznawania "nowej ideologii"

  • Zdaniem Kaczyńskiego, Polska w dostateczny sposób zapewnia ochronę kobiet przed przemocą

Jarosław Kaczyński określił przemiany społeczne, które mają na celu równouprawnienie osób LGBT mianem "terroru". 

Jarosław Kaczyński vs. LGBT

Albicla.com przeprowadziło wywiad z Jarosławem Kaczyńskim na temat ważnych kwestii nurtujących polskie społeczeństwo w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Całość została dziś wyemitowana na antenie TV Republika. Tematyka rozmowy opierała się m.in. na stanie sytuacji pandemicznej w kraju, konflikcie w Zjednoczonej Prawicy, czy też pracach dotyczących ustawy tzw. piątki dla zwierząt. 

Nie mogło również zabraknąć kwestii osób LGBT, których interesom Prawo i Sprawiedliwość od samego początku nie wydaje się być zbyt przychylne. Zdaniem prezesa partii, zjawisko ma być wyjątkowo grożne i stanowić realne zagrożenie dla istnienia cywilizacji w postaci znanej nam do tej pory. 

Jarosław Kaczyński podkreślił również, że tylko PiS jest w stanie w chwili obecnej stanowić zaporę dla "ideologii", która ma rzekomo narzucać Polakom światopogląd sprzeczny z przekonaniami większości społeczeństwa. 

- Póki my rządzimy, to nam niczego nikt nie narzuci - orzekł prezes PiS - Ci wszyscy, którzy chcą żyć w świecie normalnym, w świecie, w którym kobieta jest kobietą, mężczyzna jest mężczyzną, i nikt nie mówi o kobiecie jako o osobie z macicą - podkreślił wicepremier ds. bezpieczeństwa w rozmowie z Albicla.com

"Ideologia sprzeczna z rozsądkiem"

Jarosław Kaczyński podkreślił, że w prawie europejskim nie ma żadnych zapisów, które potwierdzałyby nakaz upowszechniania światopoglądu osób LGBT w społeczeństwach należących do UE. Jak dodał, póki władza należeć będzie do Prawa i Sprawiedliwości, Polakom nie grozi wprowadzanie rozwiązań, jakie pojawiły się w innych krajach europejskich w tej kwestii. 

Zdaniem prezesa partii, równouprawnienie osób LGBT miałoby stać w sprzeczności z prawem do wolności. W rozmowie z portalem Albicla.com stwierdził, że LGBT to "ideologia", która stać ma w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem. 

Jarosław Kaczyński odwołał się również do kontrowersyjnych pomysłów dotyczących wypowiedzenia konwencji stambulskiej, o które zabiega ruch Ordo Iuris i inne instytucje anti-choice. Zdaniem prezesa PiS rozwiązania dotyczące ochrony kobiet są w Polsce dużo skuteczniejsze niż w innych krajach europejskich

Zaznaczył również, że w obronie kobiet staje również... tradycja

- Naprawdę w Polsce, i tradycja, ale także dziś obowiązujące rozwiązania prawne, chroniące kobiety, np. przed przemocą domową (...) one są dużo dalej idące, niż w większości państw europejskich - stwierdził Jarosław Kaczyński. 

Źródło: onet.pl, wnp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 538 mld zł zalega na kontach ZUS. Zapomniane emerytury z OFE

  • Kard. Gulbinowicz został ukarany przed śmiercią. Nie zdążył się wywiązać

  • Wiceminister Rzymkowski o "ideologicznej indoktrynacji" w kontekście praw zwierząt

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >

Polityka

Tadeusz Rydzyk otrzymał list od Andrzeja Dudy. Znamy jego treść

Czytaj więcej >