wtv.pl > Polityka > Kaczyński chciał dać Marianowi Banasiowi order. "Za to co pan zrobił dla PiS i Polski"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:11

Kaczyński chciał dać Marianowi Banasiowi order. "Za to co pan zrobił dla PiS i Polski"

Marian Banaś ujawnia, że Jarosław Kaczyński chciał przyznać mu order
Marian Banaś ujawnia, że Jarosław Kaczyński chciał przyznać mu order

Szef NIK wprost mówi o tym, że to PiS zdecydowało się na wypowiedzenie mu wojny. Jednocześnie Marian Banaś wyjawił, że prezes PiS na chwilę przed pojawieniem się konfliktu podzielił się pełną zachwytu opinią. - Jarosław Kaczyński chciał dać mi order - powiedział Marian Banaś.

Mocne słowa Mariana Banasia. Szef NIK ujawnił, jakie relacje miał z Jarosławem Kaczyńskim przed pojawieniem się konfliktu.

- Nie prowadzę żadnej wojny - zadeklarował w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Marian Banaś. - To PiS poszło na wojnę ze mną - dodał.

Jarosław Kaczyński chciał docenić Mariana Banasia, przyznając mu order

Relacje między obozem PiS i Marianem Banasiem nie zawsze były złe. Przed aferą związaną z wynajmowaniem kamienicy na dom publiczny partia Jarosława Kaczyńskiego pozytywnie komentowała zarówno kolejne działania szefa NIK-u, jak i jego samego.

W najnowszym wywiadzie Marian Banaś wyznał, że na krótko przed pojawieniem się pierwszych zgrzytów odbył rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS nie szczędził mu miłych słów.

- Na parę tygodni przed cyrkiem oskarżeń powiedział mi: "Panie ministrze, panu to się należy Order Orła Białego, za to co pan zrobił dla PiS i Polski" - powiedział szef NIK.

To nie jest prywatna krucjata przeciwko PiS

W czasie rozmowy Marian Banaś zaprzeczył, że jego działania wymierzone we władzę są powiązane z zatrzymaniem syna przez CBA na lotnisku. Szef NIK wprost oskarżył PiS o to, że dąży do pozbawienia go stanowisko. Politykom przyświecać ma jasny cel.

Zdaniem szefa NIK usunięcie go ze stanowiska pozwoliłoby na obsadzenie na nim "komisarza politycznego, który prowadziłby kontrole tak, jak tego sobie życzy opcja rządząca".

Jednocześnie podkreślił, że nie ma zamiaru składać dymisji. Marian Banaś poprosił, by "trzymać się faktów i prawa", gdyż tylko prawomocny wyrok jest w stanie pozbawić go stanowiska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Szef NIK zapowiedział kolejne raporty niekorzystne dla władzy

Partia Jarosława Kaczyńskiego może z niepokojem nasłuchiwać deklaracji Mariana Banasia. Szef NIK potwierdził, że już niedługo opublikowany zostanie kolejny raport.

Najnowszy dokument ponownie ma pokazać niewłaściwe wydawanie publicznych pieniędzy. - Opinia publiczna dowie się, jak naprawdę wyglądało wydatkowanie środków, które są w Funduszu Sprawiedliwości. Zostały ustalone liczne nieprawidłowości - oświadczył Marian Banaś.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: rzeczpospolita.pl Zdjęcie główne:

Powiązane