wtv.pl > Polityka > Awantura w Sejmie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. "Łobuzie jeden!"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:18

Awantura w Sejmie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. "Łobuzie jeden!"

awantura w sejmie - nitras - kaczyński
Jakub Kaminski/East News

W trakcie środowego posiedzenia Sejmu Sławomir Nitras wdał się w kłótnię z marszałek Elżbietą Witek. Poseł KO zwrócił się też do Jarosława Kaczyńskiego. "Cham, cham, po prostu cham" – usłyszeliśmy na sali plenarnej.

Podczas obrad Sejmu Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej chciał rozpocząć rozmowę dotyczącą akcji służb w sprawie Marka Kuchcińskiego.

Przypomnijmy, że w 2019 roku ujawniono, że w trakcie służbowych podróży ówczesnego marszałka Sejmu na pokładzie rządowych samolotów znajdowali się również członkowie rodziny członka Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł KO zamierzał złożyć wniosek formalny w związku z zatrzymywaniem przez CBA osób, które według wiedzy Nitrasa nie mają związku ze sprawą. Po wyłączeniu mikrofonu parlamentarzysty Witek zaprosiła go do swojego gabinetu.

Nie jestem pani asystentem – odpowiedział członek Koalicji Obywatelskiej, po czym zwrócił się do wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika.

Awantura w Sejmie. "Hańba!"

Wszedłeś do 60 mieszkań niewinnych ludzi – mówił w kierunku Wąsika Sławomir Nitras. – Ty i twoje służby.

Wiceszef MSWiA powtarzał, że poseł KO zwariował. Ten dalej grzmiał tymczasem, że służby zatrzymały osoby niemające nic wspólnego ze sprawą Kuchcińskiego. – Łobuzie jeden! – wykrzykiwał.

Kolejno Nitras zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego, zapewniając, że to prezes Prawa i Sprawiedliwości jest odpowiedzialny za zatrzymania.

W pewnym momencie z ust posła KO wyrwały się słowa: "Cham, cham, po prostu cham".

Posłowie PiS uspokajali występującego, krzycząc, by się pohamował. "Hańba!" – usłyszeliśmy na sali.

Sam se weź kreskę, chamie jeden! – krzyczał tymczasem Nitras, odpowiadając jednemu z członków Prawa i Sprawiedliwości. Nagranie z sejmowej kłótni odnaleźć można poniżej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News