wtv.pl > Polityka > "SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Alan Wysocki
Alan Wysocki 27.02.2023 14:30

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku

Jarosław Kaczyński
Zdjęcie ilustracyjne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu szybciej, niż mogłoby się wydawać? "SE" ujawnił przecieki ze strony anonimowego informatora. Jeden ze współpracowników prezesa wskazał, że dymisja ma paść już do końca roku. Przyczyną załagodzenie konfliktów między koalicjantami.

"Super Express" zaskoczył doniesieniami o planowanej dymisji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes ma zrezygnować z funkcji wicepremiera, zajmującego się sprawami bezpieczeństwa.

W piątek zaś podano termin nadchodzących zmian. Cały proces ma zakończyć się już do końca 2021 roku.

Jarosław Kaczyński do końca roku odejdzie z rządu?

- Prezes uspokoił relacje między Mateuszem Morawieckim i Zbigniewem Ziobrą - tłumaczył w rozmowie z tabloidem jeden ze współpracowników Kaczyńskiego.

Co najważniejsze, odejście polityka z rządu nie oznacza przyśpieszonych wyborów. Anonimowy informator zdradził potencjalną datę ewentualnego skrócenia kadencji Sejmu.

- (Jarosław Kaczyński - red.) musi zadbać o partię, bo niewykluczone, że na wiosnę 2022 roku zrobimy wcześniejsze wybory - ujawnił.

Z przedstawionej dla "SE" relacji wynika, że parlamentarzysta jest zmęczony ciągłym walczeniem o większość przy głosowaniach. Połączenie funkcji prezesa partii i wicepremiera staje się niemożliwe.

Dalsza część materiału pod wideo.

- Prezes ma dość sytuacji, w której przy kluczowych głosowaniach w Sejmie nie jest pewny do samego końca większości - deklarował anonimowy współpracownik Kaczyńskiego.

Jak się okazało, konieczne może być również zrealizowanie długo przekładanej operacji endoprotezy kolana.

O zabiegu w rozmowie z naszą redakcją wspominała Joanna Senyszyn, która wraz z innymi politykami składała życzenia z okazji 72. urodzin prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: "Super Express"

Zdjęcie ilustracyjne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Powiązane