wtv.pl > Polityka > SE nieoficjalnie donosi: Jarosław Kaczyński ma odejść z rządu?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.06.2022 02:02

SE nieoficjalnie donosi: Jarosław Kaczyński ma odejść z rządu?

Nieoficjalne wiadomości wskazują, że Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu Mateusza Morawieckiego
Piotr Molecki/East News

Super Express dotarł do informacji, jakoby prezes PiS Jarosław Kaczyński miał zamiar odejść z rządu kierowanego przez Mateusza Morawieckiego. Wicepremier ma chcieć zająć się „zaniedbaną” partią.

  • Super Express rozmawiał z wysoko postawionym politykiem Zjednoczonej Prawicy, który poinformował, iż niedługo Jarosław Kaczyński może przestać być członkiem rządu Mateusza Morawieckiego

  • Powodem takiej decyzji ma być fakt, iż prezes PiS chce skupić się na partii

  • W opinii wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego Prawo i Sprawiedliwość ma być nieco „zaniedbane”

  • Zbliżająca decyzja o odejściu z rządu ma być również powiązana z koniecznością rozpoczęcia działań przed kampanią wyborczą i samymi wyborami, które odbędą się na wiosnę 2022 roku

Zaskakujące wiadomości na temat przyszłości Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. Czyżby premier Mateusz Morawiecki miał już niedługo przyjąć dymisję prezesa PiS?

Nieoficjalne źródła Super Expressu przekazały, iż wicepremier Jarosław Kaczyński bierze pod uwagę taką opcję. Powodem ma być stan jego partii politycznej.

SE: Jarosław Kaczyński może odejść z rządu Mateusza Morawieckiego

Informator SE przekazuje, iż Jarosław Kaczyński ma być usatysfakcjonowany swoimi dokonaniami w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. — Misja została zakończona i według mnie prezes powinien skupić się teraz bardziej na partii, bo ta jest zaniedbana — przekazuje nieoficjalne źródło w rozmowie z Super Expressem.

Wiele wskazuje na to, że powodem takiej decyzji prezesa PiS są nadchodzące wybory. Już na wiosnę 2022 roku partia ponownie powalczy o głosy Polek i Polaków przy urnach.

Informator wskazuje, iż w opinii Jarosława Kaczyńskiego Prawo i Sprawiedliwość zostało nieco „zaniedbane”. Konieczne ma być wdrożenie działań, które ponownie zagwarantują wygraną w wyborach parlamentarnych.

Już wcześniej prezes PiS sam zapewniał o przejściowości swojej roli w rządzie

W związku z zaskakującymi informacjami przekazanymi zakulisowo Super Expressowi przez jednego z polityków Zjednoczonej Prawicy warto przypomnieć niedawne słowa Jarosława Kaczyńskiego.

W wywiadzie dla portalu Interia zaznaczał, iż bycie wicepremierem to jedynie „funkcja tymczasowa”. — Jak się zaczną zbliżać wybory, to trzeba będzie skoncentrować się na partii — wskazywał wtedy Jarosław Kaczyński.

Nieoficjalne wiadomości mówią, że prezes PiS coraz bardziej przychylać ma się do myśli o odejściu z rządu Mateusza Morawieckiego. Nie podano, jednak kiedy nastąpić mogą tak znaczące zmiany w składzie gabinetu premiera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Przez długi czas nie miał faktycznej roli wśród ministrów

Chociaż od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości eksperci polityczni oraz zwykli Polacy wskazywali, że to właśnie prezes Jarosław Kaczyński posiada faktyczną władzę, to oficjalne dane mówiły co innego.

Do rządu Jarosław Kaczyński wszedł zupełnie niespodziewanie. Obserwatorzy polskiej sceny politycznej wskazują, iż było to bezpośrednio związane z koniecznością wygaszenia konfliktu między Zbigniewem Ziobro a premierem Mateuszem Morawieckim.

Czyżby zadanie postawione na początku przygody z faktyczną funkcją w rządzie zostało wykonane? Nieoficjalne wiadomości zdobyte przez SE na to wskazują. W komentarzu tych doniesień politolog z UKSW, prof. Antoni Dudek nie ukrywa, co dla Jarosława Kaczyńskiego jest ważniejsze.

— Dla Kaczyńskiego najważniejsze jest przywództwo w partii. I nie kwapił się do funkcji wicepremiera. [...] rola bufora się najwyraźniej kończy, co może zwiastować, że być może Ziobrę czeka rozstanie z rządem a Polskę wcześniejsze wybory — przekazał SE prof. Antoni Dudek.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Super Express, Interia

Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News