wtv.pl
(screen) Sejm.pl

(screen) Sejm.pl

Maciej Wąsik nabrał wody w usta ws. ochrony Jarosława Kaczyńskiego. Potem wygłosił płomienną przemowę o hejcie

18 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Ochrona Jarosława Kaczyńskiego i koszty ponoszone na jej finansowanie przez państwo polskie wciąż zastanawiają. Posłowie opozycji co jakiś czas starają się podnosić ten temat, by nie przepadł. Podczas ostatniej komisji administracji i spraw wewnętrznych posłowie przycisnęli wiceministra Macieja Wąsika, a ten całkowicie nabrał wody w usta, odpowiadając w niespodziewany sposób.

Ochrona Kaczyńskiego kosztuje budżet państwa rocznie ponad milion złotych.

afera mailowa

Szare eminencje w rządzie PiS. Kto jeszcze pojawia się w ujawnionych rzekomych mailach Dworczyka i Morawieckiego?

CZYTAJ DALEJ

Maciej Wąsik nabrał wody w usta. „Nie mam prawa ani ochoty udzielić takiej informacji”

Podczas ostatniej komisji administracji i spraw wewnętrznych, posłowie opozycji postanowili ponownie poruszyć temat ochrony Jarosława Kaczyńskiego.

Prócz zatrudnianych przez partię byłych członków jednostki GROM, za którą płaci ona z subwencji wyborczej, czyli de facto z pieniędzy podatników.

Ponadto, mimo że Kaczyński odmówił rządowej ochrony z racji pełnionej funkcji wiceministra, pod jego domem dzień i noc czuwa około czterdziestu policjantów - zarówno w mundurach, jak i tajniaków siedzących w nieoznakowanych samochodach.

Wąsik poinformował podczas komisji, że otrzymał wniosek od posłów opozycji o ujawnienie informacji o finansowaniu ochrony Kaczyńskiego. W płomiennej mowie zaznaczył, że takie zgodnie z prawem nie może udzielić podobnych informacji.

Wcześniej Wąsik twierdził, że ochrona Kaczyńskiego ma kosztować tyle, ile ochrona każdego innego obywatela. Poseł Trela z Lewicy zarzucił, że skoro tak, to chętnie zobaczyłby inne domy, które są chronione w podobny sposób.

Wąsik o hejcie na Jarosława Kaczyńskiego. „Będzie miał pan krew na rękach”

Wiceminister stwierdził, że działania posłów opozycji to jątrzenie i napędzanie hejtu wobec Jarosława Kaczyńskiego. Podkreślił, że w Polsce dochodzi do zabójstw politycznych, a elita państwa zginęła w Smoleńsku.

Stwierdził również, że widzi wielu posłów opozycji, którzy nawołują do zabicia Jarosława Kaczyńskiego, na co poseł Trela odpowiedział, że na pewno nie popiera takich postulatów, ale podpisałby się „pod hasłem przynoszenia paczek do więzienia dla posła Kaczyńskiego”.

- To jest obrzydliwe to, co pan robi. Jeżeli dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, będzie miał pan krew na rękach - podsumował Wójcik.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: gazeta.pl, wtv.pl
zdjęcie główne: (screen) Sejm.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Polityka

Poparcie dla PiS rośnie, ale nie na tyle, by zapewnić samodzielne rządy. Czy Jarosław Kaczyński będzie musiał rozważyć skrajne rozwiązania?

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa

Polityka

Lech Wałęsa przegrał w sądzie ze Sławomirem Cenckiewiczem. Nie oznacza to jednak, że straci na tym finansowo

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Polityka

Donald Tusk zabiera głos w sprawie imprezy u Roberta Mazurka. Odpowiada też, czy napiłby się "wódeczki" z Markiem Suskim

Czytaj więcej >

Polityka

Kancelaria Premiera z wyższym budżetem na przyszły rok. Wydatki wzrosną o 214 mln zł

Czytaj więcej >

Polityka

Sondaż IPSOS. Zjednoczona opozycja mocniejsza niż samotny PiS. Nawet wsparcie Konfederacji nie pomoże

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Polityka

Urodziny Mazurka. Tusk radzi się teściowej ws. posłów, którzy uczestniczyli w imprezie

Czytaj więcej >