wtv.pl > Polityka > Małgorzata Janowska powróciła do Zjednoczonej Prawicy. Odeszła z klubu zaledwie 3 tygodnie temu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 14.06.2022 02:02

Małgorzata Janowska powróciła do Zjednoczonej Prawicy. Odeszła z klubu zaledwie 3 tygodnie temu

Powrót do Zjednoczonej Prawicy
Jan Bielecki/East News

Małgorzata Janowska, która niespełna trzy tygodnie temu zdecydowała się odejść z PiS, by dołączyć do koła Wybór Polska, ostatecznie powróciła do Zjednoczonej Prawicy. Jak twierdzi, zawarła kompromis z Jarosławem Kaczyńskim.

Działalność w odcięciu od rządowej pępowiny nie potrwała zbyt długo.

Powrót "córki marnotrawnej"

Niecałe trzy tygodnie temu Małgorzata Janowska wraz z posłami Zbigniewem Girzyńskim i Arkadiuszem Czartoryskim, zadecydowała o odejściu z Prawa i Sprawiedliwości.

Politycy postanowili założyć własne koło sejmowe, które nazwali Wybór Polska. Powodem miały być nieporozumienia dotyczące określonych kwestii, w przypadku Janowskiej była to niezgoda na politykę energetyczną prowadzoną przez PiS.

Choć Zjednoczonej Prawicy zagrażał brak ustawowej większości sejmowej, koalicja szybko poradziła sobie z tym problemem - wkrótce powrócił do niej Lech Antoni Kołakowski, a następnie Arkadiusz Czartoryski.

Teraz na podobny krok zdecydowała się Małgorzata Janowska, która zasiliła szeregi partii Adama Bielana. Jarosław Kaczyński wygłosił w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Zgoda buduje?

- Wróciłam do Zjednoczonej Prawicy. Długie analizy i rozmowy z Prezesem J. Kaczyńskim, Premierem @MorawieckiM i @AdamBielan zaowocowały kompromisem - napisała w mediach społecznościowych Małgorzata Janowska. - Powstanie racjonalny plan dla Bełchatowa i regionu. To najważniejsze - dodała.

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript"src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MWZMLDIzN0IsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script> W sprawie wypowiedział się również sam Jarosław Kaczyński.

- Poróżnił nas stosunek do pewnych spraw odnoszących się do energetyki, Bełchatowa, przyszłości tego miasta - powiedział prezes PiS. - Ale doszliśmy tutaj do porozumienia, bardzo konkretnego, uczestniczył w tym także pan premier i są wszelkie podstawy do tego, żeby ta nasza jedność, która przez długi czas trwała, została odnowiona - wyjaśnił.

Wicepremier wyraził ubolewanie dotyczące tego, że Janowska zdecydowała się zasilić Republikanów, a nie Prawo i Sprawiedliwość, ale stwierdził, że najważniejsze jest, że posłanka zdecydowała się wrócić. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: radiozet.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Jan Bielecki/East News