wtv.pl > Polityka > Kaczyński o pracy nad "reformą Unii Europejskiej". Zapowiada obronę wartości cywilizacji chrześcijańskiej
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:09

Kaczyński o pracy nad "reformą Unii Europejskiej". Zapowiada obronę wartości cywilizacji chrześcijańskiej

Jarosław Kaczyński
Andrzej Iwanczuk/Reporter - zdjęcie ilustracyjne

Jarosław Kaczyński wystosował oficjalny list, który został odczytany podczas zjazdu klubów "Gazety Polskiej". Zapowiedział w nim prace nad projektem reformy Unii Europejskiej, która miałaby zapewnić obronę "Polski, Europy i cywilizacji chrześcijańskiej".

Nie brakowało również podziękowań skierowanych do przedstawicieli "Gazety Polskiej".

Jarosław Kaczyński pisze list

Prezes PiS nie stawił się osobiście na zjeździe klubów "Gazety Polskiej", wobec czego wystosował list, który został odczytany podczas uroczystości.

Słowa wicepremiera zaprezentowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości i była dziennikarka Joanna Lichocka.

Jarosław Kaczyński nie omieszkał skrytykować w liście instytucji europejskich.

- Ta dzisiejsza szczególność polega na tym, że instytucje europejskie, takie jak Komisja i Parlament domagają się od Prezesa Rady Ministrów, aby ten wycofał z Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotycząc wyższości polskiego prawa konstytucyjnego nad prawem unijnym - napisał prezes PiS. - To niebywałe żądanie godzące w fundamenty naszej suwerenności, w nasz porządek konstytucyjny, w prawo Rzeczypospolitej do pomyślności - orzekł.

Wicepremier zapowiada "reformę UE"

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, żądania Unii Europejskiej powiązane są z działalnością polskiej opozycji, która wykorzystywać ma "ulicę i zagranicę" do swoich celów.

Prezes PiS przypomniał również, że przedstawiciele partii podpisali się pod deklaracją kilkunastu europejskich partii, które wnioskują o przeprowadzenie reformy Unii Europejskiej.

- Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem alternatywnego wobec mainstreamowych planu reformy Unii Europejskiej - orzekł.

Kaczyński mówił o potrzebie obrony Polski i Europy oraz wartości cywilizacji chrześcijańskiej przed zgubnym wpływem idei, które jego zdaniem próbują narzucać pewne środowiska europejskie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: interia.pl, wtv.pl

Powiązane