wtv.pl > Polityka > Abp Jędraszewski o Kaczyńskich: To obowiązek dziękować Bogu za nich
Alan Wysocki
Alan Wysocki 27.02.2023 14:31

Abp Jędraszewski o Kaczyńskich: To obowiązek dziękować Bogu za nich

Abp Jędraszewski
Jakub Kaminski/East News

Abp Marek Jędraszewski poprowadził mszę świętą w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich. Na Wawelu stawił się Jarosław Kaczyński. Niespodziewanie kapłan mówił o obowiązku dziękowania Bogu za życie rodziny prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Msza święta w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich odbyła się 18 czerwca w katedrze na Wawelu. Abp Marek Jędraszewski w obecności Jarosława Kaczyńskiego przypominał o urodzinach bliźniaków.

W trakcie kazania kapłan odniósł się do postaci Stefana Wyszyńskiego. Przytoczył fragmenty "Zapisków więziennych" duchownego, by przełożyć je na sytuację rodziny Kaczyńskich.

Abp Marek Jędraszewski o braciach Kaczyńskich: To obowiązek dziękować Bogu za nich

Przypomniano, że kardynał Wyszyński dziękował za dar życia oraz za dar życia w Kościele wraz z Maryją, która zastępowała mu mamę.

Niespodziewanie kapłan odniósł się do Jarosława i Lecha Kaczyńskich, wskazując na obowiązek dziękowania za życie braci.

- To wątek bardzo osobisty, ale jako wspólnota Kościoła żyjąca nauką Chrystusa mamy prawo, by dziękować za to życie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego [...] To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich - mówił.

Dalsza część materiału pod wideo.

Na zakończenie kazania Jędraszewski odnosił się do twórczości Jana Pawła II. Mowa o poemacie "Myśląc Ojczyzna", który odnosił się do osobistych zmagań o wolność, zestawionych z koniecznością realizowania przenikliwego rachunku sumienia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Powiązane