wtv.pl > TV > TVP Info przerwało nadawanie konferencji Niedzielskiego. Pokazano przemówienie z ambony Jarosława Kaczyńskiego
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:14

TVP Info przerwało nadawanie konferencji Niedzielskiego. Pokazano przemówienie z ambony Jarosława Kaczyńskiego

Konferencja ministra Adama Niedzielskiego przerwana, by widzowie TVP Info mogli obejrzeć wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego z pogrzebu na Wawelu
tvp info

Widzowie TVP Info zostali zaskoczeni przez nagłe przerwanie konferencji ministra Adama Niedzielskiego. Zamiast szefa Ministerstwa Zdrowia na ekranach pojawił się poważny, ubrany na czarno Jarosław Kaczyński. W opinii Telewizji Polskiej ważniejsze niż słowa ministra zdrowia przed IV falą koronawirusa jest wystąpienie prezesa PiS przemawiającego podczas pogrzebu na Wawelu.

We wtorek o godzinie 13:30 zaplanowano spotkanie ministra Adama Niedzielskiego z mediami. Przebieg konferencji okazał się jednak niecodzienny.

Nagle na ekranach widzów TVP Info minister zdrowia zastąpiony został przez czerwoną grafikę z napisem "PILNE". Chwilę później na wizji pojawił się zasmucony Jarosław Kaczyński.

TVP Info przerwało nadawanie konferencji ministra Niedzielskiego, by pokazać przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

Wicepremier Jarosław Kaczyński, który wszedł na ołtarz w katedrze na Wawelu, miał większy priorytet na antenie TVP Info niż spotkanie prasowe ministra Adama Niedzielskiego.

We wtorek przed godziną 14:00 szef MZ wraz z wiceministrem Waldemarem Kraską postanowił skomentować kwestie systemu ratownictwa medycznego.

- Zwiększy wynagrodzenia różnych grup zawodowych pracujących w sektorze medycznym, w tej chwili... - mówił minister Niedzielski. W tym momencie lektor powiedział "pilne", a po infografice na ekranach widzów TVP Info pojawił się Jarosław Kaczyński obecny na pogrzebie ks. Zdzisława Sochackiego.

Komentarz do trwającego obecnie kryzysu wokół służby zdrowia i masowym zawieszaniu pracy przez ratowników medycznych jest tematem, o którym Polacy muszą wiedzieć mniej, niż o słowach żegnających krakowskiego duchownego.

Smutny Jarosław Kaczyński na głównej antenie TVP INFO

- Słowa, które najlepiej wyrażają mój, moich koleżanek, kolegów oraz przyjaciół stosunek do śp. ks. prałata Zdzisława Sochackiego to wdzięczność i pamięć - mówił Jarosław Kaczyński, który wszedł na ambonę w czasie pogrzebu ks. Zdzisława Sochackiego.

Prezes PiS, którego przemówienie w wawelskiej katedrze mogli oglądać widzowie w całej Polsce, dowiedzieli się, że zmarły ksiądz był szczególnie ważny dla wicepremiera.

Dodatkowo Jarosław Kaczyński nie omieszkał wspomnień, że w czasie swojej wizyty w Krakowie nie omieszkał z wieńcem odwiedzić grobu swojego brata oraz bratowej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: TVP Info