wtv.pl
W Radiu Rzeszów Jarosław Kaczyński podzielił się zaskakującym stwierdzeniem związanym z COVID-19 i antyszczepionkowcami

ANDRZEJ SCHODKOWSKI/East News

Jarosław Kaczyński porównał ich do KGB. W internecie wybuchła burza na temat wypowiedzi prezesa

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Powiązanie przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego goszczącego w Radiu Rzeszów ruchu antyszczepionkowców z działalnością KGB, nawet w kontekście teorii spiskowych związanych z COVID-19 może dziwić.

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Radiu Rzeszów wydaje się bezpośrednio powiązana z propagowaniem akcji szczepień przeciwko COVID-19 na Podkarpaciu.

Prezes PiS bezpośrednio wskazał, że decyzja o niezaszczepieniu i przychyleniu się do argumentów antyszczepionkowców może przynieść ze sobą kolejne komplikacje związane z COVID-19.

Jarosław Kaczyński w Radiu Rzeszów propaguje szczepionki przeciwko COVID-19

Nie wszystkim wyborcom PiS spodobają się słowa Jarosława Kaczyńskiego, jakie padły w czasie rozmowy na antenie Radia Rzeszów. Polityk postanowił odnieść się do Narodowego Programu Szczepień.

W rozmowie prezes PiS wskazał, że opowieści snute przez antyszczepionkowców to nic innego, jak bajki. Jarosław Kaczyński podkreślił, że świadoma rezygnacja z przyjęcia szczepionki jest zagrożeniem zdrowia i życia.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński z ważnym apelem: To naprawdę konieczne, a nie jest absolutnie groźne

CZYTAJ DALEJ

Zwrócił uwagę, że bagatelizowanie niebezpieczeństwa związanego z COVID-19 to również widmo ponownego pojawienia się groźnej sytuacji w kraju. W Radiu Rzeszów prezes PiS przypomniał, że nawet w świetnie wyposażonych szpitalach umierało nawet 27,5 proc. pacjentów walczących z koronawirusem.

KGB, COVID-19 i antyszczepionkowcy. Zaskakujący tok myślenia Jarosława Kaczyńskiego

Największe zdziwienie wzbudziła teza nawiązująca do poprzedniego ustroju. Jarosław Kaczyński odniósł się do szkodliwości działalności antyszczepionkowców i porównał ich do Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego przy Radzie Ministrów ZSRR.

- Chciałbym wszystkim, którzy nie chcą się szczepić, którzy wierzą w tę rozpoczętą w latach 80. przez KGB […] operację, żeby się zastanowili, bo szczepienia są konieczne - powiedział w Radiu Rzeszów prezes PiS.

Jasno dał do zrozumienia, że w jego opinii szczepionki są bezpieczne oraz skuteczne. To właśnie zaszczepienie jak największej części populacji zaowocuje odsunięciem widma pojawienia się kolejnej fali COVID-19.

Jasna krytyka antyszczepionkowców przez prezesa PiS

Nie ma wątpliwości, po której stronie barykady opowiedział się Jarosław Kaczyński w sprawie szczepień przeciwko COVID-19. Goszcząc w Radiu Rzeszów zwrócił uwagę, że antyszczepionkowcy nie ryzykują tylko własnym życiem.

Wskazał, że decyzja o nieprzyjęciu szczepionki w szerszym kontekście to również lekceważenie zdrowia i życia innych osób w społeczeństwie.

Nie wszyscy w Sejmie podzielają zdanie Jarosława Kaczyńskiego?

Co ciekawe, jakiś czas temu OKO.press przyjrzało się sylwetkom antyszczepionkowym polityków w Sejmie. Przypomniano wypowiedź m.in. Beaty Szydło z czasu, gdy pełniła funkcję premiera Polski.

We wrześniu 2017 roku Beata Szydło podkreślała, że chociaż nie jest lekarzem, to będzie dyskusja na temat obowiązku szczepień, gdyż „są rodzice, przeświadczeni, że szczepionka może dziecku zaszkodzić”.

Również Patryk Jaki ma w przeszłości wypowiedzi, które mogą nie przypaść Jarosławowi Kaczyńskiemu do gustu. Niedoszły prezydent Warszawy deklarował, że zmuszanie rodziców do obowiązkowych szczepień to „absolutne nadużycie polskiego państwa”.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: radio Rzeszów/ OKO.press

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >