wtv.pl
Urodziny Jarosława Kaczyńskiego

Piotr Molecki/East News

Politycy składają w WTV życzenia Kaczyńskiemu z okazji urodzin. "Żeby udała się operacja, na którą się szykuje"

18 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Dziś swoje 72 urodziny obchodzi jedna z najbardziej znaczących postaci polskiej polityki po 90. roku, wicepremier rządu, Jarosław Kaczyński. Nasza redakcja skontaktowała się z kilkoma politykami, by dowiedzieć się, czego życzą z tej okazji prezesowi PiS.

Urodziny Jarosława Kaczyńskiego

Przez jednych wielbiony, przez drugich nienawidzony. Jest jednak coś, czego nie można odmówić Jarosławowi Kaczyńskiemu. To postać, która miała i wciąż ma nieprzeceniony wpływ na krajową politykę.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości urodził się dokładnie 72 lata temu w Warszawie jako bliźniaczy brat późniejszego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z polityką związał się jeszcze w okresie PRL-u będąc działaczem antykomunistycznej opozycji.

W 1987 r. został sekretarzem Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ "Solidarność", a rok później bezpośrednim doradcą Lecha Wałęsy. Z pierwszym prezydentem po upadku systemu związany był jeszcze przez jakiś czas - został szefem jego kancelarii.

Bogate doświadczenie polityczne, jakim poszczycić może się Jarosław Kaczyński, zbierał pełniąc funkcje senatora, posła, a następnie współzałożyciela partii Prawo i Sprawiedliwość, przejmując w 2006 r. tekę prezesa rady ministrów.

Dziś trudno nie mówić już o kolosalnym wpływie polityka na polski ustrój państwowy. Nazywany przez swoich oponentów "kierującym Polską z tylnego siedzenia" wicepremier aktualnego rządu, jest jednym z czołowych graczy na scenie politycznej środkowej Europy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce by TVP stworzyło film „Człowiek zbuntowany”?

Ma powstać film TVP „Człowiek zbuntowany” o opozycyjnej działalności Kaczyńskiego. Prezes PiS nie popiera projektu

CZYTAJ DALEJ

Życzenia dla Jarosława Kaczyńskiego

O to, czego życzyliby prezesowi Prawa i Sprawiedliwości polscy politycy, zapytała ich Michalina Kobla. Zdecydowana większość z nich wyraża nadzieję na szybkie ustąpienie Jarosława Kaczyńskiego z pełnionego stanowiska.

- Żeby się przestał zajmować polityką, żeby sobie znalazł inne zajęcie - przekazał WTV były wicemarszałek Stefan Niesiołowski.

W podobnym tonie wypowiadał się również szef kancelarii Prezydenta RP w czasach Aleksandra Kwaśniewskiego, Ryszard Kalisz.

- Żeby w końcu zrozumiał, że przez swoje cyniczne cele polityczne niszczy przyszłość Polski i Polaków - wyraził nadzieję były polityk.

Jednej z najciekawszych odpowiedzi udzieliła nam prof. Joanna Senyszyn. Wyraziła nadzieję, że zabieg chirurgiczny, na który czeka Jarosław Kaczyński przebiegnie pomyślnie.

- Życzę Jarosławowi Kaczyńskiemu zdrowia, żeby udała się operacja, na którą się szykuje - przekazała profesor, dodając jednak krótką ocenę działalności politycznej prezesa PiS

- Żeby jak najszybciej zakończył polityczną karierę, dlatego, że już niestety jego działalność tylko Polsce szkodzi - stwierdziła.

Jako redakcja WTV.PL z okazji 72 urodzin życzymy wicepremierowi Kaczyńskiemu wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >