wtv.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński z ważnym apelem: To naprawdę konieczne, a nie jest absolutnie groźne

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński postanowił wystosować apel do wszystkich Polaków. Zrobił to na antenie Radia Olsztyn, gdzie wyemitowana została jego wypowiedź. Prosił o to, by przed wakacyjnymi wyjazdami, jak najwięcej osób się zaszczepiło. Powiedział, że to konieczne, ale jednocześnie niegroźne.

To jeden z pierwszych takich apeli lidera PiS. Tę rolę wcześniej sprawowali Michał Dworczyk, Adam Niedzielski i Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński zaapelował do wszystkich Polaków

Jarosław Kaczyński ostatnio coraz częściej pokazuje się w mediach. Najpierw wywiad z Interią, który wzbudził wiele emocji, a potem krótki apel, który wystosował dla Radia Olsztyn.

Nagranie wyemitowane przez rozgłośnię zawierało krótki apel dotyczący szczepień. Ze względu na nadchodzące wakacyjne wyjazdy, wicepremier prosił wszystkich Polaków o to, by ci się zaszczepili.

Zapewniał, że przyjęcie preparatu nie jest straszne ani szkodliwe, a może zdziałać wiele dobrego. Podkreślił, że jest to szczególnie ważne przez wybraniem się na jakiekolwiek wakacje. Dodał to również w kontekście otwierającej się branży turystycznej.

Brat Krzysztofa Krawczyka

Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka. Andrzej Krawczyk spoczął w grobie matki

CZYTAJ DALEJ

Choć w miejscach noclegowych obowiązywać mają limity i reżim sanitarny, to wciąż może dojść w nich do zarażenia. Szczepienia nawet, jeśli nie dadzą radę całkowicie ochronić przed koronawirusem (co bez stadnej odporności może się zdarzyć), to gwałtownie zniżają ryzyko zachorowania na ciężką postać COVID-19.

Polacy nie chcą się szczepić? Wzmożone akcje zachęcające

Według badań około połowa Polaków nie chce lub nie jest pewna, czy chce się zaszczepić. Choć część z tych osób z pewnością będzie trudno przekonać, wielu znajduje się na pozycji, która pozwala na to, by przedstawić plusy tego rozwiązania.

Nie wszyscy niezaszczepieni są antyszczepionkowcami - wiele osób nie chce sobie robić kłopotu, zapomina o terminach, nie chce się zapisywać lub uznaje kwestię szczepienia za nieważną. Przeciwdziałać temu mają różne akcje społeczne, m.in. ta z udziałem Cezarego Pazury czy Macieja Musiała o nazwie Szczepimy Się.

W propagowanie szczepień w szczególności włączyli się Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk i Adam Niedzielski. Wszyscy trzej w mediach szeroko komentowali sprawy szczepień i zachęcali wszystkich Polaków do zaszczepienia się, tłumacząc, jak ważne jest to, by móc odmrozić gospodarkę.

Póki co jednak ich działania nie przyniosły aż tak wymiernego skutku, jaki był oczekiwany. Nic więc dziwnego, że do akcji włączył się Kaczyński.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [polsatnews.pl]

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >