wtv.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński z ważnym apelem: To naprawdę konieczne, a nie jest absolutnie groźne

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński postanowił wystosować apel do wszystkich Polaków. Zrobił to na antenie Radia Olsztyn, gdzie wyemitowana została jego wypowiedź. Prosił o to, by przed wakacyjnymi wyjazdami, jak najwięcej osób się zaszczepiło. Powiedział, że to konieczne, ale jednocześnie niegroźne.

To jeden z pierwszych takich apeli lidera PiS. Tę rolę wcześniej sprawowali Michał Dworczyk, Adam Niedzielski i Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński zaapelował do wszystkich Polaków

Jarosław Kaczyński ostatnio coraz częściej pokazuje się w mediach. Najpierw wywiad z Interią, który wzbudził wiele emocji, a potem krótki apel, który wystosował dla Radia Olsztyn.

Nagranie wyemitowane przez rozgłośnię zawierało krótki apel dotyczący szczepień. Ze względu na nadchodzące wakacyjne wyjazdy, wicepremier prosił wszystkich Polaków o to, by ci się zaszczepili.

Zapewniał, że przyjęcie preparatu nie jest straszne ani szkodliwe, a może zdziałać wiele dobrego. Podkreślił, że jest to szczególnie ważne przez wybraniem się na jakiekolwiek wakacje. Dodał to również w kontekście otwierającej się branży turystycznej.

Brat Krzysztofa Krawczyka

Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka. Andrzej Krawczyk spoczął w grobie matki

CZYTAJ DALEJ

Choć w miejscach noclegowych obowiązywać mają limity i reżim sanitarny, to wciąż może dojść w nich do zarażenia. Szczepienia nawet, jeśli nie dadzą radę całkowicie ochronić przed koronawirusem (co bez stadnej odporności może się zdarzyć), to gwałtownie zniżają ryzyko zachorowania na ciężką postać COVID-19.

Polacy nie chcą się szczepić? Wzmożone akcje zachęcające

Według badań około połowa Polaków nie chce lub nie jest pewna, czy chce się zaszczepić. Choć część z tych osób z pewnością będzie trudno przekonać, wielu znajduje się na pozycji, która pozwala na to, by przedstawić plusy tego rozwiązania.

Nie wszyscy niezaszczepieni są antyszczepionkowcami - wiele osób nie chce sobie robić kłopotu, zapomina o terminach, nie chce się zapisywać lub uznaje kwestię szczepienia za nieważną. Przeciwdziałać temu mają różne akcje społeczne, m.in. ta z udziałem Cezarego Pazury czy Macieja Musiała o nazwie Szczepimy Się.

W propagowanie szczepień w szczególności włączyli się Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk i Adam Niedzielski. Wszyscy trzej w mediach szeroko komentowali sprawy szczepień i zachęcali wszystkich Polaków do zaszczepienia się, tłumacząc, jak ważne jest to, by móc odmrozić gospodarkę.

Póki co jednak ich działania nie przyniosły aż tak wymiernego skutku, jaki był oczekiwany. Nic więc dziwnego, że do akcji włączył się Kaczyński.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [polsatnews.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >