wtv.pl

Jan Bielecki/EAST NEWS, Piotr Molecki/EAST NEWS

Rzecznik PO: Kaczyński zadrwił z Dudy w sprawie weta lex TVN

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Rzecznik PO Jan Grabiec skomentował ostatnie słowa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie ewentualnego zawetowania lex TVN przez Andrzeja Dudę. Zdaniem polityka lider PiS “drwi” z prezydenta. Przy okazji zwrócił uwagę na ścisłe powiązania Dudy z partią i brak umiejętności dyplomatycznych, które przekreślają jego karierę międzynarodową.

Rzecznik PO bez ogródek o komentarzu Kaczyńskiego. “Andrzej Duda nie jest samodzielnym politykiem”

Nie milkną echa wywiadu, którego Jarosław Kaczyński udzielił Polskiej Agencji Prasowej. Prezes PiS, pytany o weto w sprawie lex TVN, stwierdził bowiem, że prezydent “to nie jest osoba, której nie można przekonać”.

O te słowa był pytany rzecznik PO Jan Grabiec w programie “Tłit” Wirtualnej Polski. Gdy usłyszał wypowiedź Kaczyńskiego, uśmiechnął się. - Prezes Kaczyński drwi sobie trochę z prezydenta Andrzeja Dudy, trochę go ośmiesza - ocenił polityk.

- Wiemy, że przez 6 lat prezydent nie podjął żadnej niezależnej od prezesa Kaczyńskiego decyzji. Jeśli miałoby dojść do weta to tak naprawdę na licencji PiS-u, na licencji udzielonej prezydentowi przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Andrzej Duda nie jest samodzielnym politykiem - zaznaczył Grabiec.

Prezydent przynajmniej dwukrotnie zasugerował, że zamierza zawetować lex TVN. Zdaniem rzecznika PO Duda “stara się prowadzić jakąś grę” i “próbuje zachowywać się jak polityk”.

Grabiec o przyszłości Dudy. “Ma sprawność w pozowaniu do zdjęć na tle windy”

Przy okazji rzecznik PO odniósł się do planów Dudy po ustąpieniu ze stanowiska prezydenta RP. Grabiec przypomniał, że Dudzie marzy się kariera międzynarodowa. - Trudno wyobrazić sobie, żeby prezydent skonfliktowany z partnerami w Unii Europejskiej i USA robił karierę międzynarodową - stwierdził przedstawiciel PO.

Na pytanie, czy wyobraża sobie Andrzeja Dudę jako sekretarza generalnego ONZ odparł: “nie wyobrażam sobie”. Jego zdaniem przy tak wysokich stanowiskach niezbędne są pewne umiejętności dyplomatyczne. - Pan prezydent Duda przez pierwszą kadencję i część drugiej nie wykazał się takimi umiejętnościami - ocenił Grabiec.

Rzecznik uważa, że prezydent Duda ma jedynie “niezwykłą sprawność w pozowaniu do zdjęć na tle windy czy schodów”. - Mówię to z pewną drwiną i niepokojem o tym, jak niweczony jest prestiż Polski przez osobę, która pełni tę funkcję, jak powiedział niegdyś prezes Kaczyński “trochę z przypadku” - zaznaczył rzecznik PO.

Grabiec zwrócił uwagę, że prezydent uczy się “bardzo, bardzo wolno”. Mają o tym świadczyć “kolejne wpadki dyplomatyczne” i “nieporadność polityki prowadzonej przez Kancelarię Prezydenta”.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Grzegorz Braun wykluczony z obrad. Mówił do Niedzielskiego: "Będziesz pan wisiał"

  • Protest antyszczepionkowców. Dziennikarz WP zaatakowany, miał na twarzy maseczkę

  • Opozycja wygrała głosowanie, ale natychmiast je cofnięto. Kolejny skandal w czasie prac komisji?

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]