wtv.pl > Sylwester

Sylwester

Święto organizowane z powodu wejścia w nowy rok kalendarzowy. Imprezy oraz huczne przedsięwzięcia odbywają się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Sylwester słynie z fajerwerków, sztucznych ogni, czy też petard, służących do celebrowania wydarzenia.

wtv
13.06.2022 02:02 TVP może żałować, że podczas Sylwestra skierowało kamery na widownię. Oburzenie w sieci

"Sylwester Marzeń z Dwójką" dobiegł końca. Nic nie powstrzymało Jacka KurskiegoW internecie nie brak słów oburzenia z powodu zorganizowania imprezyKomentatorzy twierdzą, że widok bawiącej się widowni może spowodować częstsze lekceważenie obostrzeń narzuconych przez rządTVP dopięła swego i mimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, doprowadziła do zorganizowania w Ostródzie "Sylwestra Marzeń z Dwójką". Teraz musi liczyć się z głosami krytyki ze strony oburzonych internautów.

Fajerwerki
19.03.2022 08:43 Zakaz puszczania fajerwerków w sylwestra. Jaką karę można dostać?

Zakazy korzystania z fajerwerków został ustanowiony przez wojewodę lubelskiegoCzęść Polaków zaopatrzyło się w materiały jeszcze przed zaprowadzeniem obostrzeńZa opuszczenie domu, by skorzystać ze środków pirotechnicznych grozić będzie mandat w wysokości 500 złotychZ rozporządzenia lubelskiego wojewody, cytowanego przez Radio Zet, wynika, że zakaz korzystania z fajerwerków będzie obowiązywać w miejscach publicznych. Posesje prywatne powinny więc być miejscem, które uchroni nas od kary.Pamiętajmy, że bezpiecznym miejscem dla korzystania z fajerwerków są tereny zielone. Strzelanie nimi z okien czy balkonów stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Co więcej, materiał pirotechniczny należy odpowiednio ustawić, by po wystrzeleniu pocisk nie skierował się w stronę imprezowiczów.

Echa Sylwestra w Ostródzie
19.03.2022 08:43 W Ostródzie sztuczny był nie tylko tłum. "Sylwester Marzeń" TVP z kolejnymi oskarżeniami

W internecie pojawiły się głosy krytyki pod adresem sylwestra w Ostródzie, który emitowany był w TVPWielu zarzuca, że artyści mieli grać z playbacku, a aplauz widowni był nagrany i emitowany podczas wydarzeniaKontrowersyjnie było też w Polsacie, za sprawą występu Andrei Bocellego, którym finalnie okazał się być CzadomanWygląda na to, że jeszcze długo będzie się mówić o imprezie sylwestrowej Jacka Kurskiego w Ostródzie. Na jaw wyszły nowe fakty.

wtv
19.03.2022 08:28 RMF FM: Niektórzy jednak wyjdą z domu w sylwestra? Dziennikarz dotarł do wyjątków

Minister Zdrowia ogłosił 17 grudnia wprowadzenie zakazu przemieszczania się w sylwestraOficjalnie poinformowano, że wyjątki stanowi zapewnienie pilnych potrzeb oraz obowiązki służboweRMF FM podaje, w jakich celach najpewniej będzie można opuścić mieszkanie 28 grudnia w Polsce kończy się zapowiedziany przez premiera etap odpowiedzialności. Wiemy, że od tego dnia do 17 stycznia będzie trwać narodowa kwarantanna. Szczegółowymi restrykcjami objęto także sylwestra.31 grudnia od godziny 19:00 do 1 stycznia do godziny 6:00 rano zakazano wychodzenia z domu.

wtv
19.03.2022 08:28 Czy policja może wejść do mieszkania w sylwestra i policzyć osoby w nim przebywające? Polacy zadają pytania

Minister zdrowia zapowiedział tzw. narodową kwarantannę, która potrwa od 28 grudnia do 17 styczniaRozporządzenie zaowocuje m.in. uruchomieniem swoistej godziny policyjnej w sylwestrową nocRząd zapowiedział wystawianie mandatów osobom, którzy nie zastosują się do wprowadzanych restrykcjiPrawnicy twierdzą zgodnie: "To niezgodne z konstytucją"– Widmo trzeciej fali będzie oznaczało przekroczenie granic wydolności systemu ochrony zdrowia. Jeśli to widmo się zmaterializuje to możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie działał wydolnie – mówił szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski na czwartkowej konferencji prasowej.W ramach zapowiedzianej narodowej kwarantanny, która potrwa od 28.12 do 17.01, zamknięte zostaną hotele, stoki narciarskie oraz galerie handlowe. Najszerzej komentowana była jednak kwestia ogłoszenia godziny policyjnej.

wtv
19.03.2022 08:28 Luka w prawie, która pozwala na legalną podróż w sylwestra. Jest co najmniej zabawna

Zapowiedziana przez ministra zdrowia narodowa kwarantanna zaowocuje m.in. uruchomieniem godziny policyjnej w sylwestrową nocW trakcie tegorocznej zabawy będzie obowiązywał zakaz przemieszczania sięW rozporządzeniu znajdują się jednak liczne luki prawneJedna z nich zezwala na wyruszenie w miasto lawetą. Oferty już pojawia się w sieciNa czwartkowej konferencji prasowej szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski przekazał, za nadejście trzeciej fali epidemii koronawirusa mogłoby doprowadzić do załamania polskiego systemu opieki zdrowotnej.Zapowiedziany na początek roku program szczepionkowy potrwa przynajmniej kilka miesięcy. Chcąc ograniczyć zakażenia – mimo ich wyraźnego wzrostu w ostatnich tygodniach – rząd zdecydował o wprowadzeniu narodowej kwarantanny, która potrwa od 28.12 do 17.01.

wtv
19.03.2022 08:28 W sylwestra jednak będzie można się przemieszczać? Opinia RPO jednoznacznie wskazuje, że tak

Adam Bodnar odniósł się do decyzji rządu na temat zakazu przemieszczania się w noc sylwestrowąZdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich takie postanowienie jest bezprawneJak to w końcu będzie z tym sylwestrem? To pytanie zadają sobie miliony Polaków, którzy nie do końca rozumieją rządowe rozporządzenie o wprowadzeniu godziny policyjnej w noc poprzedzającą nowy rok.

wtv
19.03.2022 08:28 Późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie. Jest pełna lista obostrzeń

Dziś w nocy w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało nowe rozporządzenie dotyczące przeciwdziałania zakażeniom koronawirusemZgodnie z treścią już od 28 grudnia Polaków czekają nowe obostrzeniaOficjalnie potwierdzono wprowadzenie zakazu przemieszczania się w noc sylwestrowąW nocy opublikowano rozporządzenie dotyczące nowych obostrzeń. Przygotujcie się na to, że już po świętach w życie wejdzie szereg nowych ograniczeń. Zakaz przemieszczania się w sylwestra również został już oficjalnie potwierdzony.

wtv
19.03.2022 08:28 Czy warszawiacy tłumnie wyjdą z domów w sylwestra? Pojawiły się zapowiedzi wydarzenia pod domem Kaczyńskiego

Na Facebooku powstało wydarzenie "Sylwester u Kaczora"Odwiedziny pod domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu zadeklarowało już ponad 50 tys. osóbRPO Adam Bodnar wskazał, że zakaz przemieszczania się nie jest zgodny z przepisamiWiększość osób skupia się na razie na tym, że za kilka dni Boże Narodzenie, jednak dla wielu to właśnie Sylwester był ulubionym grudniowym świętem. W tym roku jednak wszystkie plany hucznych imprez musiały odejść w niepamięć za sprawą pandemii.Wielu może być zaskoczonych, widząc publiczne wydarzenie "Sylwester u Kaczora", które od jakiegoś czasu cieszy się w internecie sporym zainteresowaniem. Organizatorzy zapraszają do spędzenia ostatnich godzin w roku 2020 na ulicy Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu.

wtv
19.03.2022 08:28 Press: TVP ma próbować obejść przepisy. Wszystko, by zorganizować imprezę sylwestrową

Na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu narodowej kwarantanny. Zaostrzeniu restrykcji towarzyszyć będzie również zapowiedziana na czas tegorocznego Sylwestra godzina policyjnaTVP zorganizuje koncert sylwestrowy w ostródzkim amfiteatrze. Według doniesień Press.pl publiczny nadawca planuje obejść ograniczenia"Tegoroczny Sylwester Marzeń w TVP to jest coś jak prąd, jak gaz, jak woda", przekonywał prezes Telewizji Polskiej Jacek KurskiWobec spodziewanych wzmożonych kontaktów towarzyskich w trakcie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia rząd zdecydował się na zaostrzenie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Zgodnie z zapowiedziami nowe przepisy będą obowiązywały od 28 grudnia do 17 stycznia.Przypomnijmy, że wobec rozporządzenia zamknięte zostaną m.in. hotele oraz centra handlowe, z wyłączeniem sklepów spożywczych, aptek, drogerii oraz sklepów z prasą i książkami.31 grudnia policjanci mają ponadto egzekwować przestrzegane wprowadzonej godziny policyjnej. W sylwestrową noc, od godziny 19:00 do 6:00 rano, obowiązywał będzie zakaz przemieszczania się.

wtv
19.03.2022 08:28 Policja monitoruje sylwestra pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Aż 60 tys. osób chce wziąć udział, może być niebezpiecznie

Na Facebooku pojawiło się wydarzenie, zaplanowane na 31 grudnia pod domem wicepremiera. Udział w nim zadeklarowały tysiące osóbZgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 28 grudnia w Polsce rozpocznie się narodowa kwarantanna, wykluczająca możliwość organizacji tego typu zgromadzeńRzecznik prasowy policji, Mariusz Ciarka, w rozmowie z "Onetem" zapewnił, że sytuacja jest monitorowanaOrganizatorzy sylwestra wskazują, że to "spontaniczne wydarzenie mające zapewnić nam Polakom niezapomnianą noc sylwestrową. Organizatorzy zapewniają oświetlenie w postaci migających niebieskich świateł oraz spontaniczne łamanie rąk, pałowanie a dla najbardziej wytrwałych porcja gazu pieprzowego gratis"

wtv
19.03.2022 08:28 Wyborcza: Trwa wielka mobilizacja policji przed sylwestrem. Komendanci mieli otrzymać pilne pisma

Tegoroczny Sylwester obłożony będzie wieloma obostrzeniami związanymi z przemieszczaniem się oraz liczbą osób zgromadzonych w jednym mieszkaniu.Kontrolować ten stan będzie zarówno policja, jak i straż miejska.Wyborcza: Komendy w całej Polsce otrzymały pisma mobilizacyjne, z których wynika, że wielu z policjantów będzie tej nocy pracować do rana.Nie mogą w tym czasie brać też żadnych urlopów.

wtv
19.03.2022 08:28 Donald Tusk przekazał niecodzienne życzenia. Nie zabrakło odniesienia do szczepionki

Donald Tusk złożył bożonarodzeniowe życzenia na swoim Twitterze.Mocny charakter polityczny sprawił, że nie wszyscy komentujący byli zadowoleni.Wcześniej Tusk skomentował również działania rządu na czas Sylwestra.Czy takie zaangażowane życzenia są na odpowiednim miejscu w dniu wigilii?

wtv
19.03.2022 08:28 Michał Szpak na wojnie z Jackiem Kurskim? Zastanawiająca decyzja ws. sylwestra

Michał Szpak związany od wielu lat pracą w TVP wystąpi na sylwestrze PolsatuJacek Kurski postawił na gwiazdy muzyki disco-polo, m. in. Zenka Martyniuka, czy Marcina Millera z zespołu BoysSpekuluje się, czy fakt, iż juror "The Voice of Poland" pojawi się na imprezie konkurencji będzie rzutowało na jego dalszą współpracę z Telewizją PolskąKiedy Jacek Kurski ogłosił, że sylwester odbędzie się normalnie, wiele osób było zaskoczonych tą decyzją. Klucz doboru artystów zaproszonych do współpracy wydaje się jednak dość mocno określony.Michał Szpak wystąpi na sylwestrze Polsatu, mimo iż od wielu lat związany jest kontraktem zawodowym z TVP. Juror "The Voice of Poland" wystąpi u konkurencji Telewizji Polskiej, czy to początek konfliktu z Jackiem Kurskim?

wtv
19.03.2022 08:28 Jak działać będzie komunikacja miejska w sylwestra? Sprawdzamy rozkłady jazdy

W Polsce autobusy i tramwaje będą kursować tak, jak w poprzednich latachPremier wielokrotnie deklarował, że zakaz przemieszczania się zawiera wyjątki, jednak ostatecznie wycofał się z zapowiedziPrzeanalizowaliśmy komunikaty dotyczące rozkładów jazdyW nocy z 31 grudnia na 1 stycznia zapowiedziano wprowadzenie obostrzeń, przypominających godzinę policyjną. Kategoryczny zakaz przemieszczania się w sylwestra miał trwać od 19:00 do 6:00 rano. Wyjątkiem miały być tylko i wyłącznie czynności służbowe, prowadzenie działalności gospodarczej oraz zaspokajanie niezbędnych potrzeb.

wtv
19.03.2022 08:28 Co wydarzy się pod domem Jarosława Kaczyńskiego 31 grudnia? Morawiecki mógł nie przewidzieć jednej z konsekwencji swojej decyzji

77,5 tysiąca osób obserwuje wydarzenie "Sylwester u Kaczora"Zgromadzenie odbędzie się o 19 w noc sylwestrowąOrganizatorami są bliżej nieznane organizacje jak AntySystemowiec, AntySytemowiec 2.0 i TVK Telewizja z kartonuW mediach społecznościowych powstało wydarzenie "Sylwester u Kaczora". Za pośrednictwem Facebooka 13,8 tysiąca osób zadeklarowało udział w przedsięwzięciu, a 63,7 tysięcy użytkowników wyraża zainteresowanie imprezą pod domem Kaczyńskiego.

wtv
19.03.2022 08:28 Godzina policyjna odwołana, ale pozostałe obostrzenia - nie. Czego nie wolno?

W noc sylwestrową nie należy spodziewać się godziny policyjnej - Morawiecki jeszcze dziś obiecał wycofanie obostrzeniaWciąż obowiązuje zasłanianie ust, nosa, a także utrzymywania społecznego dystansuOd 28 grudnia rozpocznie się narodowa kwarantanna - etap będzie trwał do 17 stycznia31 grudnia od 19 do 6 rano miało dojść do zakazu przemieszczania się poza ścisłymi wyjątkami. Premier Morawiecki dziś wycofał się z deklaracji. Oznacza to, że sylwester 2020 zostanie objęty nieco innymi obostrzeniami.

wtv
19.03.2022 08:28 Czy rząd wprowadził wyjątek w obostrzeniach dla Sylwestra TVP? Treść rozporządzenia nie pozostawia złudzeń

28 grudnia ruszyła zapowiedziana przez ministra zdrowia Narodowa Kwarantanna, która zaostrza obostrzenia związane z epidemią koronawiriusaW związku z nowymi przepisami pojawiły się pytania w sprawie organizacji tegorocznego "Sylwestra Marzeń"Obywatele zastanawiali się, gdzie noc spędzą występujący w wydarzeniu TVP artyści oraz ekipy techniczneProblem rozwiązał rząd Prawa i Sprawiedliwości, wprowadzając wyjątek do rozporządzeniaSylwester 2020 nie będzie przypominał doskonale znanej nam celebracji nadejścia Nowego Roku. Wobec wprowadzonych przez rząd obostrzeń w imprezie nie będzie mogło wziąć udział więcej niż 5 osób poza gospodarzami.Rząd zaapelował ponadto o przestrzeganie zakazu przemieszczania się (trafnie nazwanego swoistą godziną policyjną) oraz funkcjonowania hoteli i pensjonatów.

wtv
19.03.2022 08:28 W sylwestra nie będzie spokojnie. Mamy potwierdzenie dużego protestu, nie tylko pod domem Kaczyńskiego

Obywatele RP o 18:30 w sylwestra staną przy rondzie Charles'a de Gaulle'aW rozmowie z naszą redakcją lider ruchu Paweł Kasprzak wyjaśnił, że jest to forma sprawdzenia policjiOtrzymaliśmy komentarz o rzecznika Komendy Stołecznej Policji. "Każdą sprawę policjanci będą analizowali indywidualnie"Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP potwierdził dla naszej redakcji doniesienia o drugim proteście w sylwestra. Początkowo grupa miała zrezygnować z akcji przez wzgląd na zasady bezpieczeństwa.

wtv
19.03.2022 08:28 Niektóre zwierzęta przypłacają sylwestrową zabawę życiem. Pytamy ekspertkę, jak je zabezpieczyć

Sylwester z fajerwerkami to dla wielu zwierząt bardzo trudne doświadczenie.Nieodpowiedzialne korzystanie ze sztucznych ogni może przerazić wielu pupili, a część przypłaci to zdrowiem lub, w skrajnych przypadkach, nawet życiem.Jak warto zabezpieczyć zwierzę przed sylwestrową nocą i dlaczego warto zrezygnować z fajerwerków?Sylwester pokazuje, jak wiele zależy od charakteru zwierzęcia, którego nie da się wyćwiczyć.

wtv
19.03.2022 08:28 Znaleźli sposób na obejście sylwestrowych obostrzeń. Jest bardzo prosty

Radio Zet wskazuje, że ominięcie przepisów obowiązujących w sylwestra od 19 i Nowy Rok do 6 rano jest banalnie prosteEksperci zaznaczają, iż opublikowane rozporządzenie zawiera lukę prawnąZaspokajaniem podstawowych potrzeb — zaznaczone jako wyjątek od zakazu przemieszczania się — może być bowiem powrót z imprezy w celu zażycia snuKoniec grudnia upłynął nam pod znakiem sporu wokół sylwestra i zasadności oraz legalności wprowadzanych przez rząd regulacji. Obostrzenia podważane były przez prawników. Głos zabrał nawet sam Adam Bodnar, który wyjaśnił, dlaczego władza nie może wprowadzić i całkowicie zabronić obywatelom przemieszczania się (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).Teraz okazuje się, że wszyscy chcący zakpić z wydawanych przez rząd apeli/rozporządzeń/próśb/regulacji mogą w banalny sposób ominąć je w sylwestra. Nie trzeba się przy tym zbytnio znać na prawie, wystarczy wykorzystanie luki wynikającej z mocno ogólnego określenia tego, kto może przemieszczać się 31 grudnia po 19 i 1 stycznia do 6 rano.

wtv
19.03.2022 08:28 Pierwszy sylwestrowy dramat. W rękach 4-latka wybuchła petarda, doznał bardzo poważnych obrażeń

Przed południem, w Międzyrzeczu petarda wybuchła w rękach czterolatka.Dziecko doznało rozległych obrażeń dłoni i zostało przewiezione do szpitala.Sprawę komentuje policja. Chłopiec stracił palce, mimo że był pod opieką dorosłych.

wtv
19.03.2022 08:28 Co zrobić, gdy policja zatrzyma cię po 19? Ceniony konstytucjonalista przygotował poradnik krok po kroku

Od 28 grudnia wdrożono rządowe rozporządzenie, na mocy którego zakazane jest przemieszczanie od 19 do 6 rano w sylwestraChwilę później Mateusz Morawiecki odwołał obostrzenie, zastępując je "apelem"Profesor Marek Chmaj wyjaśnia, czego możemy się spodziewać po policji"Chrońmy nasze wolności i prawa" - zaapelował za pośrednictwem Facebooka wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, profesor Marek Chmaj. Konstytucjonalista oraz zagorzały krytyk godziny policyjnej wyjaśnił, co należy robić, gdy policja zacznie podejmować interwencje po godzinie 19.Chrońmy nasze wolności i prawa. Poniżej przygotowany przez Kancelarię Chmaj i wspólnicy instruktaż, jak postępować w...Opublikowany przez Marek Chmaj Środa, 30 grudnia 2020

wtv
19.03.2022 08:28 Andrzej Duda wygłosił specjalne orędzie. Zwrócił się do wszystkich Polek i Polaków na nowy rok

Andrzej Duda, jak co roku, wygłosił noworoczne orędzie do wszystkich polskich obywateli.W zeszłym roku nawiązywał głównie do polityki i polskich przyszłych sukcesów, okazało się jednak, że rok 2020 żegnamy pod znakiem pandemii.Duda wspomniał w swoim przemówieniu o trudnościach, jakie przyniósł koronawirus.Prezydent z nadzieją patrzył w przyszłość i nadchodzący Nowy Rok.

wtv
19.03.2022 08:28 Tuż przed Sylwestrem TVP w Ostródzie wywieszono ogromny baner. Mieszkańcy nie ukrywają swojego zdania

Mieszkańcy Ostródy niezbyt przychylnie podeszli do organizowanego w ich mieście Sylwestra Marzeń.Na jednym z wiaduktów pojawił się baner z symbolem Strajku Kobiet i nieprzychylnym mediom państwowym hasłem.Co pozostali mieszkańcy miasta sądzą o imprezie?Większość z nich wypowiada się nieprzychylnie, tym bardziej, że miasto jest zamieszkałe w dużej mierze przez przeciwników rządu.

wtv
19.03.2022 08:28 Jak Jarosław Kaczyński spędzał sylwestra? Dziennikarze przyłapali go i poznali jego plany

Wielu zastanawiało się w jaki sposób Jarosław Kaczyński zamierza spędzać tegorocznego sylwestraDziennikarzom "Super Expressu" udało się ustalić, gdzie przebywał prezes PiS podczas ubiegłej nocyWicepremier spędzał sylwestra w domowym zaciszuWielu zastanawiało się, gdzie Jarosław Kaczyński spędzi tegorocznego sylwestra. W Warszawie, Ostródzie, a może w Czerwonym Borze? Dziennikarzom udało się odnaleźć odpowiedź.

wtv
19.03.2022 08:28 W TVP to by nie przeszło. Michał Szpak podczas Sylwestra w Polsacie wykonał jednoznaczny gest

Michał Szpak był jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej PolsatuObserwatorzy zauważyli istotny element w charakteryzacji artystyNa paznokciach piosenkarza pojawiły się symbole Strajku KobietEmblemat jaki znalazł się w charakteryzacji Michała Szpaka to jeden z najważniejszych symboli ubiegłego roku.

wtv
19.03.2022 08:28 Doradca Morawieckiego nie wytrzymał. "Nie wiem, co wyczynia TVP"

Impreza organizowana przez TVP dobiegła końca - Kurskiemu udało się dopiąć swegoUjęcia przedstawiały możliwe naruszenie dystansu, zapewniającego bezpieczeńśtwoAndrzej Horban nie kryje oburzenia "Takich imprez nie powinno się robić, nawet na świeżym powietrzu" - deklarował dla "DGP"O 19:50 rozpoczął się Sylwester z TVP. Wydarzenie wywołało wiele kontrowersji, zanim zdążyło ruszyć. Spekulowano o naruszeniu obostrzeń w postaci gromadzenia się, prowadzenia wydarzeń kulturalnych, czy imprez masowych. Jacek Kurski wielokrotnie zapewniał, że wszystko ma odbywać się zgodnie z literą prawa.

  • 1
  • 2