wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jak działać będzie komunikacja miejska w sylwestra? Sprawdzamy rozkłady jazdy

27 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tegoroczny sylwester z ograniczeniami w kursowaniu transportu publicznego? Sprawdziliśmy, czy od 19 do 6 rano należy spodziewać poważnych utrudnień. Wszystko wskazuje na to, że poza standardowymi zmianami nie zaplanowano wycofania nocnych kursów.

  • W Polsce autobusy i tramwaje będą kursować tak, jak w poprzednich latach

  • Premier wielokrotnie deklarował, że zakaz przemieszczania się zawiera wyjątki, jednak ostatecznie wycofał się z zapowiedzi

  • Przeanalizowaliśmy komunikaty dotyczące rozkładów jazdy

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia zapowiedziano wprowadzenie obostrzeń, przypominających godzinę policyjną. Kategoryczny zakaz przemieszczania się w sylwestra miał trwać od 19:00 do 6:00 rano. Wyjątkiem miały być tylko i wyłącznie czynności służbowe, prowadzenie działalności gospodarczej oraz zaspokajanie niezbędnych potrzeb.

Tegoroczny sylwester, bez względu na obostrzenie, wpłynie nieznacznie na pracę komunikacji miejskiej

Dziś Prezes Rady Ministrów wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. - Apelujemy jedynie o nieprzemieszczanie się - wskazał podczas konferencji prasowej. Sylwestrowy, niedoszły już zakaz wzbudził niejasności co do kursowania środków transportu publicznego. 

Rozkłady jazdy na okres świąteczny zostały zaplanowane na długo przez Wigilią i objęły także okres 31 grudnia, jak i 1 stycznia. Oznacza to, że bez względu na wprowadzenie godziny policyjnej, bądź jej wycofania, nie musimy niepokoić się o powrót do domu. Polityka nakładania obostrzeń przez Zjednoczoną Prawicę jest dość gwałtowna i dynamiczna. Wyjaśniamy więc, czego należy się spodziewać.

Szczegółowe informacje o kursach możemy znaleźć na oficjalnych biuletynach lokalnego przewoźnika. My sprawdziliśmy komunikaty dotyczące Warszawy, Poznania, Katowic i Szczecina

W stolicy województwa zachodniopomorskiego nie przewiduje się większych ustępstw. Wigilijny, znany mieszkańcom, rozkład będzie obowiązywał również w noc sylwestrową.

Przewoźnik katowicki zapewnił, że będą obowiązywać rozkłady specjalne oznaczone jako Wigilia. Ograniczenia w kursowaniu dotyczą godziny 18:00 oraz przedziału godzin 18:00-20:00. Zawieszona zostanie linia 23, 40 i 142. 1 stycznia zaś komunikacja będzie działać zgodnie ze świątecznymi, stałymi wytycznymi. 

Poznań także nie przewiduje większych zmian. Komunikacja będzie kursować według powszednich rozkładów jazdy, a linie: 44, 49 oraz 475, 511, 572 zostaną zawieszone. Nie dojdzie do wzmocnienia autobusów nocnych.

O wiele większe zamieszanie wywołał transport warszawski. 31 grudnia na trasy nie wyjadą autobusy linii: 195, 196, 200, 206, 321, 339 i 501, a pomiędzy szczytami komunikacyjnymi również: 207, 314, 338 i 340. Nocne linie będą pracować zgodnie z dotychczasowymi wytycznymi. W Nowy Rok wdrożone zostaną świąteczne rozkłady.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >