wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP może żałować, że podczas Sylwestra skierowało kamery na widownię. Oburzenie w sieci

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

TVP rozpętało prawdziwą burzę, organizując huczny koncert sylwestrowy przy udziale widowni, mimo trwającej na całym świecie pandemii koronawirusa. Wprowadzone przez rząd obostrzenia nie powstrzymały Jacka Kurskiego. Na państwową telewizję spadła fala kryt

  • "Sylwester Marzeń z Dwójką" dobiegł końca. Nic nie powstrzymało Jacka Kurskiego

  • W internecie nie brak słów oburzenia z powodu zorganizowania imprezy

  • Komentatorzy twierdzą, że widok bawiącej się widowni może spowodować częstsze lekceważenie obostrzeń narzuconych przez rząd

TVP dopięła swego i mimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, doprowadziła do zorganizowania w Ostródzie "Sylwestra Marzeń z Dwójką". Teraz musi liczyć się z głosami krytyki ze strony oburzonych internautów. 

Nic nie powstrzymało TVP 

Można śmiało stwierdzić, że choćby się waliło i paliło, nic nie jest w stanie powstrzymać imprezy sylwestrowej Jacka Kurskiego. Ani wszechobecna pandemia koronawirusa, ani tym bardziej rządowe "apele" i rozporządzenia. Sztandarowe wydarzenie organizowane przez prezesa TVP dobiegło końca. 

Trzeba przyznać, że w tym roku włodarze państwowej telewizji mieli trochę "pod górkę". Jeszcze przeszło tydzień temu nie było wiadomo, czy "Sylwester Marzeń z Dwójką" na pewno się odbędzie. 17 grudnia bowiem rząd ogłosił zamiar wprowadzenia nowych obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W zaistniałej sytuacji, 21 grudnia wydano rozporządzenie, w którym podtrzymano zakaz zgromadzeń liczących więcej niż 5 uczestników, ograniczono działalność hoteli, a także wprowadzono sylwestrową "godzinę policyjną". Choć wielu porzuciło nadzieję, że impreza TVP dojdzie w ustalonym porządku do skutku, Jacek Kurski był innego zdania.

I w istocie cel prezesa TVP udało się osiągnąć. Kurski odnalazł artystów, którzy zgodzili się zagrać na sylwestrowym koncercie; zrekrutowano też publiczność, której każdy członek otrzymał od stacji 500 zł. Dodatkowo w rozporządzeniu pojawiły się poprawki, w myśl których nie było żadnych przeciwwskazań, by ekipa państwowej telewizji mogła skorzystać z noclegów w hotelach. 

Internet oburzony 

Nie trzeba było nadzwyczajnej kalkulacji, by przewidzieć, że "Sylwester Marzeń z Dwójką" doprowadzi do oburzenia części społeczeństwa. Już na kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy, w Ostródzie pojawił się transparent z napisem "TVPiS wypad z Ostródy ze swoim Sylwestrem". 

Głosów krytyki nie brak także w internecie. Pod wpisem Jacka Kurskiego, który chwalił się na Twitterze wynikami oglądalności swojej sylwestrowej imprezy, pojawiło się wiele gorzkich komentarzy

A jak ktoś ze statystów, którym płaciliście 500, przyniesie wirusa do domu i nie daj Bóg, zarazi kogoś z rodziny, to zapłacicie za leczenie? Weźcie, idźcie w ... Jesteście kompletnie oderwani od rzeczywistości - napisał jeden z internautów. 

Komentatorów szczególnie wzburza fakt, że w wydarzeniu organizowanym przez TVP wzięła udział publiczność, która, choć zaopatrzona w przyłbice, nie zachowywała bezpiecznego dystansu pomiędzy poszczególnymi członkami zabawy. Mówi się, że telewizja państwowa promuje złe postawy w trakcie panującej pandemii koronawirusa. 

Nielegalnie zgromadzenie, co to miało być? Ludzie w domach a tam widownia, później, że ludzie mają gdzieś obostrzenia jak takie cyrki widzą - skomentował na Twitterze TVP Info oburzony widz. 

Na sylwestrowej scenie "Dwójki" pojawiło się wielu artystów, ściśle związanych z telewizją państwową, m.in. Zenek Martyniuk, zespół Boys, Golec uOrkiestra, czy Roksana Węgiel

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania przedstawiającego "Sylwester Marzeń z Dwójką" zamieszczonego na Twitterze TVP Info - twitter.com/tvp_info)

Źródło: gazeta.pl, twitter.com/tvp_info, twitter.com/KurskiPL

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >