wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP może żałować, że podczas Sylwestra skierowało kamery na widownię. Oburzenie w sieci

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

TVP rozpętało prawdziwą burzę, organizując huczny koncert sylwestrowy przy udziale widowni, mimo trwającej na całym świecie pandemii koronawirusa. Wprowadzone przez rząd obostrzenia nie powstrzymały Jacka Kurskiego. Na państwową telewizję spadła fala kryt

  • "Sylwester Marzeń z Dwójką" dobiegł końca. Nic nie powstrzymało Jacka Kurskiego

  • W internecie nie brak słów oburzenia z powodu zorganizowania imprezy

  • Komentatorzy twierdzą, że widok bawiącej się widowni może spowodować częstsze lekceważenie obostrzeń narzuconych przez rząd

TVP dopięła swego i mimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, doprowadziła do zorganizowania w Ostródzie "Sylwestra Marzeń z Dwójką". Teraz musi liczyć się z głosami krytyki ze strony oburzonych internautów. 

Nic nie powstrzymało TVP 

Można śmiało stwierdzić, że choćby się waliło i paliło, nic nie jest w stanie powstrzymać imprezy sylwestrowej Jacka Kurskiego. Ani wszechobecna pandemia koronawirusa, ani tym bardziej rządowe "apele" i rozporządzenia. Sztandarowe wydarzenie organizowane przez prezesa TVP dobiegło końca. 

Trzeba przyznać, że w tym roku włodarze państwowej telewizji mieli trochę "pod górkę". Jeszcze przeszło tydzień temu nie było wiadomo, czy "Sylwester Marzeń z Dwójką" na pewno się odbędzie. 17 grudnia bowiem rząd ogłosił zamiar wprowadzenia nowych obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W zaistniałej sytuacji, 21 grudnia wydano rozporządzenie, w którym podtrzymano zakaz zgromadzeń liczących więcej niż 5 uczestników, ograniczono działalność hoteli, a także wprowadzono sylwestrową "godzinę policyjną". Choć wielu porzuciło nadzieję, że impreza TVP dojdzie w ustalonym porządku do skutku, Jacek Kurski był innego zdania.

I w istocie cel prezesa TVP udało się osiągnąć. Kurski odnalazł artystów, którzy zgodzili się zagrać na sylwestrowym koncercie; zrekrutowano też publiczność, której każdy członek otrzymał od stacji 500 zł. Dodatkowo w rozporządzeniu pojawiły się poprawki, w myśl których nie było żadnych przeciwwskazań, by ekipa państwowej telewizji mogła skorzystać z noclegów w hotelach. 

Internet oburzony 

Nie trzeba było nadzwyczajnej kalkulacji, by przewidzieć, że "Sylwester Marzeń z Dwójką" doprowadzi do oburzenia części społeczeństwa. Już na kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy, w Ostródzie pojawił się transparent z napisem "TVPiS wypad z Ostródy ze swoim Sylwestrem". 

Głosów krytyki nie brak także w internecie. Pod wpisem Jacka Kurskiego, który chwalił się na Twitterze wynikami oglądalności swojej sylwestrowej imprezy, pojawiło się wiele gorzkich komentarzy

A jak ktoś ze statystów, którym płaciliście 500, przyniesie wirusa do domu i nie daj Bóg, zarazi kogoś z rodziny, to zapłacicie za leczenie? Weźcie, idźcie w ... Jesteście kompletnie oderwani od rzeczywistości - napisał jeden z internautów. 

Komentatorów szczególnie wzburza fakt, że w wydarzeniu organizowanym przez TVP wzięła udział publiczność, która, choć zaopatrzona w przyłbice, nie zachowywała bezpiecznego dystansu pomiędzy poszczególnymi członkami zabawy. Mówi się, że telewizja państwowa promuje złe postawy w trakcie panującej pandemii koronawirusa. 

Nielegalnie zgromadzenie, co to miało być? Ludzie w domach a tam widownia, później, że ludzie mają gdzieś obostrzenia jak takie cyrki widzą - skomentował na Twitterze TVP Info oburzony widz. 

Na sylwestrowej scenie "Dwójki" pojawiło się wielu artystów, ściśle związanych z telewizją państwową, m.in. Zenek Martyniuk, zespół Boys, Golec uOrkiestra, czy Roksana Węgiel

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania przedstawiającego "Sylwester Marzeń z Dwójką" zamieszczonego na Twitterze TVP Info - twitter.com/tvp_info)

Źródło: gazeta.pl, twitter.com/tvp_info, twitter.com/KurskiPL

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >