wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Michał Szpak na wojnie z Jackiem Kurskim? Zastanawiająca decyzja ws. sylwestra

27 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Co roku sylwester był nocą, gdy miliony Polaków hucznie żegnało stary rok. Jacek Kurski oraz telewizja Polsat postanowili kontynuować znane z przeszłych lat tradycje i na ekranach widzów zagoszczą artyści. Okazuje się, że sporym zaskoczeniem

  • Michał Szpak związany od wielu lat pracą w TVP wystąpi na sylwestrze Polsatu

  • Jacek Kurski postawił na gwiazdy muzyki disco-polo, m. in. Zenka Martyniuka, czy Marcina Millera z zespołu Boys

  • Spekuluje się, czy fakt, iż juror "The Voice of Poland" pojawi się na imprezie konkurencji będzie rzutowało na jego dalszą współpracę z Telewizją Polską

Kiedy Jacek Kurski ogłosił, że sylwester odbędzie się normalnie, wiele osób było zaskoczonych tą decyzją. Klucz doboru artystów zaproszonych do współpracy wydaje się jednak dość mocno określony.

Michał Szpak wystąpi na sylwestrze Polsatu, mimo iż od wielu lat związany jest kontraktem zawodowym z TVP. Juror "The Voice of Poland" wystąpi u konkurencji Telewizji Polskiej, czy to początek konfliktu z Jackiem Kurskim?

W sylwestra szykuje się walka o widzów na linii Polsat - TVP

Na Instagramie telewizji Polsat pojawił się post, iż Michał Szpak będzie jednym z artystów, którzy uświetnią widzom stacji sylwestra. Ostatnia noc w tym roku będzie wyglądała zupełnie inaczej niż zazwyczaj, jednak nie wszystkie telewizje zdecydowały się na rezygnację z tradycyjnych imprez.

O ile w Polsacie podjęto decyzję, że z racji epidemii sylwester będzie przeprowadzony w studyjnej formie występów poszczególnych artystów, o tyle Jacek Kurski z rozmachem godnym króla rozpoczął przygotowania do imprezy z udziałem statystów.

TVN natomiast całkowicie zrezygnował z zorganizowania imprezy w noc sylwestrową i zmienił swoją ramówkę, dodając do niej kinowe hity. To ilu widzów zdecyduje się na filmowy seans, a ilu na podziwianie występów artystów jest przedmiotem wielu dyskusji w stacjach, które chcą przyciągnąć przed ekrany telewizorów, jak największą ilość widzów.

Michał Szpak, decydując się na skorzystanie z propozycji Polsatu, dał znak, iż jego praca w TVP dobiega końca? Jacek Kurski najprawdopodobniej jednak zwyczajnie nie zaproponował barwnemu jurorowi "The Voice of Poland" i reprezentantowi Polski na Eurowizji udziału w muzycznym show.

Kto wystąpi na sylwestrze Jacka Kurskiego w TVP?

Możliwe, że Michał Szpak nie wpisuje się w klucz doboru sylwestrowych artystów TVP. Jacek Kurski wydaje się mieć określoną wizję tego, co uważa dla polskiego widza najlepsze i interesujące.

Mimo iż zabraknie jednego z najciekawszych głosów młodego pokolenia, to na scenie zbudowanej przez Telewizję Polską wystąpią gwiazdy takie, jak Zenek Martyniuk, Marcin Miller z zespołu Boys, Radek Liszewski z zespołu Weekend, Golec uOrkiestra, czy Roxie Węgiel.

To efekt wcześniejszych działań Michała Szpaka?

Czy to otwarty konflikt, czy jedynie wskazanie, że każdego niepopierającego głównej linii władzy czeka w TVP banicja? Michał Szpak będący gwiazdą sylwestra w Polsacie w ostatnim czasie mocno angażował się w poparcie kobiet walczących o podstawowe prawa człowieka po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października. 

Artysta występował w "Dziadach na Mickiewicza" nieopodal domu Jarosława Kaczyńskiego. Jawne popieranie Strajku Kobiet, barwność oraz brak strachu przed wyrażaniem opinii i byciem sobą w "The Voice of Poland" przyniosło ze sobą nowy medialny konflikt?

Jak na razie żadna ze stron nie postanowiła skomentować tego postulatu, jednak wiele będzie można wywnioskować w najbliższym czasie. To czy Michał Szpak po sylwestrze w Polsacie i popieraniu przeciwników partii rządzącej nadal będzie mógł liczyć na względy Jacka Kurskiego w TVP, wyjaśni prawdopodobnie jedynie czas.

Źródło: TeleShow Wirtualna Polska

Podobne artykuły

TV

Skarga do KRRiT na materiał "Wiadomości" o Tusku. "Zatrzymać bezprawną kampanię nienawiści"

Czytaj więcej >

TV

Kuriozalna pomyłka na antenie TVP. "Kiedy Słońce ponownie okrąży Ziemię"

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

TV

TVP zrywa współpracę z wydawcą “PnŚ”. Wszystko przez tęczową flagę

Czytaj więcej >

TV

Kolejny materiał uderzający w Donalda Tuska w "Wiadomościach" TVP. Niecodzienny pasek

Czytaj więcej >

TV

Brygida Grysiak opowiedziała o pracy dziennikarki. "Przywilej i wielka odpowiedzialnośc"

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Monika Olejnik wybuchła podczas rozmowy z Michałem Wójcikiem. Wszystko poszło na żywo

Czytaj więcej >